nasiona marihuany

Kiedy ścinać?

Wyszukiwarka Forumowa:

LastMan

Active member
Rejestracja
Kwi 30, 2017
Postów
25
Buchów
0
Witam chciałbym się dowiedzieć ile według was forumowiczów powinienem ją jeszcze trzymać, czy może już jest gotowa? Lać sama wodę czy jeszcze nawóz? Proszę o porady dzięki





 

WujekMarek

Well-known member
Rejestracja
Lut 16, 2018
Postów
135
Buchów
0
Standardowo ścina się jak część trichomów zacznie być pomarańczowa... ale... jak jestes swiezy w temacie to możesz część ściać jak trichomy bedą mleczne, część jak pomału zaczną barwić się na pomarańczowo i reszte jak juz większość bedzie pomarańczowa. Wtedy bedziesz miał okazje porównać sobie haj jaki daje każda wersja i jaki najbardziej ci odpowiada i przy nastepnej uprawie bedziesz wiedział czy juz ciąć czy jeszce trzymać.
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Od tego kiedy zetniesz zależą właściwości zioła.

Generalnie ścięcie szybko, kiedy trichomy są jasne / jasnomleczne powoduje, że mają najwyższy poziom THC ale mało innych kannabinoidów. Takie zioło będzie bardziej pobudzające, ale z biegiem czasu jak będzie schnąć i się kurować, będzie przypominać zioło ścięte trochę później.

Jeżeli zetniesz kiedy są pomarańczowe tak jak wyżej kolega pisał, to będzie standardowe mocne zioło, z dobrym poziomem THC i innych kannabionoidów w ilościach typowych dla danej odmiany.

Jeżeli zetniesz późno, kiedy trichomy są brązowe, i roślina zaczyna być przejrzała, będziesz miał niższy poziom THC, przez to, że nastąpi degradacja THC do innych kannabinoidów które tworzą tak zwanego mózgo***a: ciężka faza, ryjąca banię, łatwo złapać paranoje i jakieś strachy.
 

LastMan

Active member
Rejestracja
Kwi 30, 2017
Postów
25
Buchów
0
Koledzy ja to wszystko rozumiem tylko wlasnie nie do konca jestem pewien kiedy jest najwlasciwszy moment lubie raczej mocniejszy towar, chcialem zebyscie wy na podstawie zdjec powiedzieli mi mniej wiecej :)
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Jak nie przegniesz ze zbyt szybkim ścięciem to zawsze będzie mocne, tylko inaczej w zalezności ile poczekasz - napisałem Ci wyżej.

Co do zdjęć, to już mógłbyś ścinać i będzie dobre, ale możesz poczekać jeszcze 5-10 dni. Lej już tylko wodę szczególnie jak lałes ostatnim razem nawóz, widać po końcówkach, że są trochę przenawożone.
 

DoktorGreen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 11, 2012
Postów
604
Buchów
779
A mi to wyglada na ok.6 tydzien. Wrzuć foty za ok 10-14 dni. Po tym czasie mozesz nawet ścinać w ciemno. Mowie Ci ja wiem wszystko <lol>
 

LastMan

Active member
Rejestracja
Kwi 30, 2017
Postów
25
Buchów
0
Dzieki wielkie za porady i opinie.
Generalnie chcialem juz w wekend ciachać , ale sie zastanawiam czy jeszcze z tydzien nie poczekac.
Patrzyłem na trichomy = mleczne i co niektore brazowe.
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Większość włosków masz brązowe, a one są brązowe tylko w dwóch przypadkach: albo od ciężkiego przenawożenia, albo od dojrzałości. Masz dojrzałe planty i mógłbyś spokojnie ścinać, ale jeżeli niedawno nawoziłeś to poczekaj i podlewaj wodą aby syf zszedł i lepiej smakowało zioło.
 

DoktorGreen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 11, 2012
Postów
604
Buchów
779
Czytam to i was nie czaje. Trichomy to włoski tak? Przecież ona jeszcze widać że napuchnie. Jak by chciał to może ciąć i tydzień temu. Czekaj minimum tydzień. Ile ona już kwitnie? Liczysz to? Jeśli twierdzisz że trichomy się robią brązowe to po co pytasz kiedy ciąć? I jak może ciąć teraz jak musi przepłukać? Tydzień to minimum jeszcze panowie. Chciał mnie mocarza to niech czeka. Sprawdź kolor trichomow a nie ku**a wloskow bo one wcale nie są wyznacznikiem dojrzałości. Bzdura kolejna.
 

LastMan

Active member
Rejestracja
Kwi 30, 2017
Postów
25
Buchów
0
Kolego piszac ze patrzylem na trichomy nie mialem na mysli patrzenia golym okiem na wloski tylko pod mikro ogladalem. Tak jak mowicie muse przeplukac i sie pluka, ale da sie zauwazyc golym okiem ze wciaz puchnie.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół