nasiona marihuany

Jak dobrać odpowiednią ilość żarówek LED?

Wyszukiwarka Forumowa:

eCrVCA

Active member
Rejestracja
Sty 21, 2017
Postów
34
Buchów
0
witam, do tej pory leciałem na cfl razem 180w na powierzchni 0,18m2 i chciałbym przeskoczyć na żarówki led by zmniejszyć rachunek za prąd. mam pytanie ile wat powinienem dać na tą powierzchnie aby było optymalnie. moje pytanie może jest proste ale nie znam się za nic na 'elektryce' i jedni piszą że lumeny się nie liczą więc zkorzystanie z kalkulatora lumenów odpada chyba, bardzo prosze o pomoc tylko :pl:tyle mi do szczęścia brakuje
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Dobre pytanie, na pewno ja mam za dużo na tej samej powierzchni.
 

jack_kirito

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2017
Postów
262
Buchów
18
Led 100W (realnego zużycia prądu) powinien wystarczyć Ci.
Ja mam box 0,25m3 140cm wysokości i na weg moja główna chińska lampa 100W full spectrum wystarczała choć miałem niedosyt pod koniec wegetacji i na flo dołożyłem żarówki grow led e27 i zwykle żarówki led e27 3000k o łącznej mocy ok. 45W, czyli u mnie przy 0,25m3 teraz optymalnie jest przy 145W, więc u ciebie przy 0,18W chyba idealnie by było ok. 100W.
Dodam, że moja lampa 100W kiedy mam ją blisko roślin to dobrze oświetla mi powierzchnię 40/40 i u mnie ostatnie 10cm powierzchni do ścianek boxa już słabiej - a kiedy lampę mam wyżej to mam wrażenie że słabo penetruje ale to może być też mylne poczucie bo ledy inaczej penetrują rośliny światłem.. Ale też każda lampa led jest inna, bo ja akurat mam z cobem, która ma kąt święcenia 90° (w sumie nie wiem czy rzeczywiście 90° ale są jeszcze 110° i 180°)
Podsumowując polecam szukać ok. 100W (realnego zużycia prądu), jeśli chcesz mieć też mniejsze rachunki ;-)
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Dobrze prawi, bo po dalszej lekturze icmaga doczytałem że nie powinno się przekraczać 50w na stopę czyli 0,092m2. I to 50w było liczone dla żarowek starszych które miały coś ok 80lm/w a teraz są l ponoć nawet przekraczające 100lm/w ( ale wydaje mi się, że chodzi tu o barwy bardziej zimne niż te 2700K). Także wal max jakieś 120w. Mam nadzieję że rozwiałem w końcu te wątpliwości.

A zapomniałbym, jeśli wrzucił by tu ktoś ile można wyciągnąć z jakiej powierzchni było by można określić to bardziej precyzyjnie i zweryfikować. I temat byłby zamknięty ale zobaczymy

---------- Post Zaktualizowany 16:47 ---------- Data pierwszego postu 16:06 ----------

Dobra znalazłem tabelę ilości w gramach na powierzchnię na hyperrealu
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół