nasiona marihuany

Porzadna i mocna siatka do ScrOG - How to ;)

Wyszukiwarka Forumowa:

senai

Well-known member
Rejestracja
Lip 7, 2008
Postów
73
Buchów
1
Witam,
Jako, ze zaczalem ostatnio swoj pierwszy grow pomylalem, ze warto polaczyc dwa hobby. Nie mam duzego doswiadczenia w ogrodnictwie, natomiast lubie majsterkowac :p
Chcialem zrobic siatke pod ScrOGa ktora spelni ponizsze warunki:
-solidna
-trwala
-prosta w montazu
-relatywnie tania (choc najnizszy koszt nie byl glownym zalozeniem)
-estetyczna

Kombinowalem na rozne sposoby. Mam boxa wielkosci 120x60.

Na poczatek kupilem siatke Secret Jardin. Nie kupujcie tego (przynajmniej jako siatke pod ScrOG). Ta siatka ma o duzo za duze oczka, jest zbyt elastyczna. Z tego co wiem sluzy raczej do montazu nad siatke do ScrOG'a by potrzymac topy

Nastepnym pomyslem bylo wstawienie siatki ogrodzeniowej. Jednak jej koszt (ciezko kupic maly kawalek) i problemy z montazem spowodowaly, ze odpuscilem sobie.

Usiadlem wiec z dobrym jointem i laptopem i zaczalem szukac. I co nastepuje :)

MATERIALY do siatki SCROG

Siatka:

Na pewnym znanym portalu aukcyjnym mozemy znalezc siatke 50x50 mm (szukajcie "siatka przeciw ptakom" lub "siatka na woliery" - mozna znalezc rozne rozmiary - 40x40, 50x50, 60x60, 100x100). Kosztuje grosze bo ok 5 zl za m2. Warto kupic troche wiecej na wypadek jakby przy montazu okazalo sie ze za mocno dotniemy :) Siatka wyglada tak:



Zrobiona jest z naprawde mocnej linki i bedziemy mogli ja porzadnie napiac.

Rama do siatki:
Z poczatku uznalem ze starczy przyczepienie siatki "trytytkami" do rurek w rogu boxa. Niestety to sie nie sprawdzi. Siatka w scrog jak wiecie musi by napieta. To co zaraz opisze pozwolilo mi zrobic siatke ktora po polozeniu Coli 2 L na srodku ugiela sie mniej niz 1 cm :)
Najpierw myslalem o tyczkach bambusowych jednak nie sa do konca proste i problem z ich polaczeniem na rogach. Wybralem sie wiec na zakupy do marketu budowlanego gdzie zakupilem:
-Rurki do karniszy 16 mm (ok 20 PLN za 2.5 metra)
-Laczniki katowe do karniszy (to iniestety dosc drogo 17 PLN szt. Potrzebujemy 4)





-Trytytki (paski samozaciskowe) (male ok 20 sztuk i duze ok 13)

-szlifierka katowa albo brzeszczo (posiadam wiec to nie byl koszt)

Wiec do dziela:

1. Mierzymy boxa. To ze box ma 120x60 nie oznacza ze siatka bedzie takiej wielkosci. Jeden wymiar musi byc mniejszy przynajmniej grubosc rurek boxa. W moim wypadku bylo to 115x60. Chodzi o to by siatka byla zamocowana pomiedzy rurkami a nie je rozpychala.

2. Przycinamy rurki. Pamietajcie zeby odjac narozniki od dlugosci rurki. Bylo to ok 2,5 cm na naroznik wiec rurki mialy 110 cm oraz 50 cm

3. Skladamy rurki i narozniki i skrecamy. Zobaczycie, ze rama nie wyglada na solidna bo sie skreca na boki. Zaraz temu zaradzimy.

4. Przycinamy siatke. Majac siatke 50x50 mm i rame 115x60 cm pewnie zalozylibyscie ze na taka wielkosc nalezy przyciac siatke, ale nie. Musi byc z 2-3 oczka mniejsza, tak by mozna bylo ja solidnie napiac.

5. Zaczynamy montaz siatki. Za pomoa dlugich trytyek (po 2 na rog) mocujemy siatke do rogow. Najpierw jeden, pozniej ten po przekatnej, a nastepnie dwa nastepne. Rama od razu sie usztywnila



6. Uzywajac mniejszych opasek co kilka oczek zaciagamy siatke tak by ja napiac.

7. Montujemy siatke z rama w boxie. Uzywany do tego dlugich opasek. Mocno zaciskamy. Siatka jest stabilna, ale zarazem mozna ja przesunac z dosc sporym oporem. Efekt koncowy wyglada tak.





8. Skrecamy porzadnego lolka i w poczuciu dobrze spelnionego zadania palimy go kontemplujac swoje zdolnosci manualne :D :jocolor:

Jak juz pisalem. Celen nie bylo zrobienie najtanszej siatki, ale solidnej i estetycznej. Mam nadzieje, ze komus przyda sie opis.

Pzd i samych grubych topow zycze :D
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół