nasiona marihuany

Suple pod LED`y

Wyszukiwarka Forumowa:

IntelLED

Member
Rejestracja
Sty 19, 2018
Postów
20
Buchów
0
Witam . Chciał bym w nie długim czasie rozpoczac swoja perwsza tutaj fotorelacje a druga uprawe moja . W terazniejszej mojej uprawie ktora dobija konca zostal wrzucony LED w połowie flo lecz od tej pory kiedy dostalo leda wywalilo wszystkie mozliwe deficyty ... chcial bym uniknac takich abstrakcji w nastepnym grow i w zwiazku z tym mam do was pytanie . Co polecacie pod Ledy ? za okolo dwa tygodnie ruszam z dwoma boxami tj lacznie okolo 1m2 . w jednym znajduja sie ledy cxb3590 200w 3500k a w drugim clu048 100w 3500k. Posiadam resztki (i nie tylko resztki :freak2: ) od canny terra wega , terra flores , rhizotonic , canna boost pk13/14 . posiadam rowniez bloom3-5-4 oldtimer organic od plant magic , bloom boost PK od plant magic , grow5-3-3 oldtimer organic od plant magic . te trzy suple od plant magica sa nie uzywane bo mialy byc mineralne a dostalem organiki . Sol epsom . Posiadam rowniez phplus jak i minus tyle ze do hydroponiki ( w ziemi chyba nie powinno byc przeciwwskazan ? ) posiadam rowniez azotan potasu (kno3) , fosfor (kh2po4) , weglan wapnia (CaCo3) wszystkie trzy w postaci proszku . Jako regulator PH posiadam Garden Lime ( substytut dolomitu ) stymulatory asahi sl , tytanit . Od canny napewno nie wystarczy mi na caly grow . Cala butle mam tylko terra wega reszta po jakies 100-150 ml . Tak myslalem nad zakupem supli od Advanced Nutries . Czy mogli byscie polecic co mam kupic ? wiem ze pod ledami panny potrzebuja duzo wapnia , fosforu i potasu . w ostatniej uprawie mialem straszny problem z ph . ciezko bylo dobic do 6.0 aktualnie pod koniec flo mam 6.2 . na wegu mialem okolo 5.6 , dodam ze ziamia byla od canny profesional plus . W odmiany jakie celuje to na pewnie nie automaty . posiadam je aktualnie . Zalezy mi na odpowiedziach ludzi ktorzy posiadaja tak mocne ledy jak coby itp . Odwdziecze sie fotorelacja :bounce:
Traktuje ten grow jako przygotowanie do wiekszego projektu jakim bedzie 5m2 na ledach clu058 <coolpalacz> . Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
Witaj.
Moim zdaniem nikt nie znajdzie-poda Ci złotego środka (supli) pod ledy, na nich musisz się nauczyć robić Grow, wyczuć je , znaleźć odpowiednią wysokość i moc do powierzchni jaką masz oświetlić.
Ponad rok cisne na clu 058/048/ i zawsze mnie coś zaskoczy.
Dodam Ci że kolega ciśnie coco na cbx z full setem Canny coco według tabelki i nie ma niedoborów. Ale i tak nie jest zadowolony.
Pozdrawiam
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Zadbaj o to aby powietrze miało temperaturę przynajmniej 22 stopnie w dzień, bo niska temperatura przy LEDach które mają zazwyczaj wysoki PAR powoduje dodatkowe problemy.

Poza tym przy LEDach jest wieksze zapotrzebowanie na magnez, polecam robić opryski z siarczanu magnezu od 3-ciego tygodnia życia co 1-2 tygodnie, albo opryski jakimś cal-magiem.

Inna sprawa to właściwa odległość panelu od szczytów roślin, różnie to jest bo różną wydajność mają LEDY ale przy CXB 3590 i CLU trzymaj raczej nie niżej niż 70 cm na początku, i nie schodź później poniżej 40 cm, to są mocne LEDy.
 
Ostatnia edycja:

IntelLED

Member
Rejestracja
Sty 19, 2018
Postów
20
Buchów
0
Witaj.
Moim zdaniem nikt nie znajdzie-poda Ci złotego środka (supli) pod ledy, na nich musisz się nauczyć robić Grow, wyczuć je , znaleźć odpowiednią wysokość i moc do powierzchni jaką masz oświetlić.
Ponad rok cisne na clu 058/048/ i zawsze mnie coś zaskoczy.
Dodam Ci że kolega ciśnie coco na cbx z full setem Canny coco według tabelki i nie ma niedoborów. Ale i tak nie jest zadowolony.
Pozdrawiam

Wiem , ze nikt mi nie jest w stanie podac zlotego srodka ale na pewno mozesz powiedziec czego sie uszczegac i na co uwazac . Kolega fazogastor podal przyklad z opryskiem magezu . Czy jestes w stanie powiedziec co lac terapeutycznie aby ustrzec sie w jakims stopniu przed deficytami ? czy jestes w stanie powiedziec cos o fosforze i potasie ? tak na marginesie jak wysoko trzymasz lampy nad szczytami ? mam soczewki 120stopni. lepsza jest opcja z soczewkami czy bez ?



Zadbaj o to aby powietrze miało temperaturę przynajmniej 22 stopnie w dzień, bo niska temperatura przy LEDach które mają zazwyczaj wysoki PAR powoduje dodatkowe problemy.

Poza tym przy LEDach jest wieksze zapotrzebowanie na magnez, polecam robić opryski z siarczanu magnezu od 3-ciego tygodnia życia co 1-2 tygodnie, albo opryski jakimś cal-magiem.

Inna sprawa to właściwa odległość panelu od szczytów roślin, różnie to jest bo różną wydajność mają LEDY ale przy CXB 3590 i CLU trzymaj raczej nie niżej niż 70 cm na początku, i nie schodź później poniżej 40 cm, to są mocne LEDy.

czytajac teorie rowniez tak myslalem . przechodza do praktyki dowiedzialem sie ze temperatura nie jest az taka niska . temperatura w boxie srednio wynosi 28stopni a noca 22 . wentylacje mam dosc spoko . parametrami pasowalo by do wiekszego boxa . boje sie co to bedzie latem ...
 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
Wiem , ze nikt mi nie jest w stanie podac zlotego srodka ale na pewno mozesz powiedziec czego sie uszczegac i na co uwazac . Kolega fazogastor podal przyklad z opryskiem magezu . Czy jestes w stanie powiedziec co lac terapeutycznie aby ustrzec sie w jakims stopniu przed deficytami ? czy jestes w stanie powiedziec cos o fosforze i potasie ? tak na marginesie jak wysoko trzymasz lampy nad szczytami ? mam soczewki 120stopni. lepsza jest opcja z soczewkami czy bez ?
.

Lać kolego terapełtycznie .. no niewiem czy to dobry pomysł, poprzednie grow pryskałem potasem co 3 dni i chyba bardziej po***alo niz pomoglo.
Magnez ja zawsze stosuje ale tylko na poczatku mieszając z medium( dolomit) ewentualnie opryski epson salt.
ale w terazniejszym grow ani raz nie pryskałem i wszystko caccy jest
na dziś powiem ci tak:
WEG- clu058-- 80-100cm od topów (chodzi mi o planty min 1-2 tygodniowe) nie siewki, ja mam mniejszego weg boxa
FLO- cl058 -- 50-60cm od topów
flo clu048/cl044 -- 30-40cm od topów
ale to musisz wyczuć i obserwować i w razie czego podnosić panel w góre.

clu 058 mam z soczewkami SPECTROLIGHT 120* (jak składałem panel to sie najarałem na te soczewki a nie na jakieś chinskie)
box 2,25m2 -670W all

20180315_211842.jpg


20180315_211539.jpg


te grow aktualne chyba najlepiej mi idzie cisne autopoty+biotabsy - nie spuszczam sie i nie jestem nadgorliwy pierwszy raz i sa ego plusy
wczesniejsze grow też na biotabsach, ale gorzej to wypadło, bo dodatkowo psikalem czym popadnie.
ale to takie pie****enie z mojej strony . bo wpływ ma tez genetyka i wiele innych rzeczy

pierwszy i drugi grow pod clu był na minerałach w coco i topy jak granaty wielkie w hoj, ale krzaki zajechane i popalone ostro bo EC bylo 2,5-3,0 w flo. teraz wiem ze to głupota bo myslałem ze głodne są.
trzeci i czwarty grow organicznie na bio tabsie

proponuje ci takie NPK 5-5-10
dwa planty mam tylko z takim nawozem w duzym boxie. (z kazdym grow experymentuje) BIO pokon NPK 5-5-10 i wszystko ok.
w małym boxie pod clu048 chyba mam 9 szt, mix odmian, tez npk 5-5-10 + mikoryza + odstana woda i jest git z 8 pannami , a z jedną mam problem z niedoborem , dlatego ma wplyw wiele innych rzeczy
jesli chcesz jechać mineralnie nie doradze ci konkretnie

flo 46
20180315_151725.jpg


ale pamietaj
strzegaj sie wilgotnosci , bez dobrego osuszacza ani rusz i coby wysoko.
na***iesz pare byków pomyslisz i dojdziesz
pozdro i sorry za chaos i interpunkcje , klikam z doskou z lapa
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół