nasiona marihuany

Pierwsze wycięcie liści

Wyszukiwarka Forumowa:

mmmmm26

Member
Rejestracja
Lut 19, 2018
Postów
17
Buchów
0
Cześć!

Wiem, że zdania są podzielone, ale z racji, że mam dwie rośliny i jest to pierwsza uprawa, to postanowiłam trochę poeksperymentować. Rośliny są niemal identyczne i miały dużo liści, więc jednej z nich wycięłam największe wiatraki + najmniej zdrowe liscie zasłaniające niższe szczyty. Efekt jest taki, że w ostrzyżonej roślinie, do góry poszły te poboczne/dolne szczyty. Tylko mam wrażenie, ze krzak przy okazji się wyciągnął (duża odległość miedzy piętrami, w drugiej zostało bez zmian).

Pytanie do zwolenników cięcia: poniżej zdjęcie (nie mogę go obrócić z poziomu telefonu). Coś jeszcze byście wycięli? Zostawiłam górne wiatraki, bo aż tak nie przeszkadzają, ale moze konsekwentnie je wyciąć rownież?


https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage.php?pid=950818
 

WujekMarek

Well-known member
Rejestracja
Lut 16, 2018
Postów
135
Buchów
0
Fajnie że chciałeś sobie poeksperymentować ;] Ale mogłeś przy okazji przyciąć czubek żeby puściła dwa głowne topy i krzaczyłaby się bardziej wtedy.
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
nic nie tnij,zostaw te liscie

nie ma co odslaniac szczytow bo ich nie ma jeszcze
 

Magmagik777

Active member
Rejestracja
Lut 25, 2018
Postów
25
Buchów
0
Ja tez jestem początkujący( 1 uprawa)
Mam dwa automaty i tez tnę liscie dodatkowo LST. Tnę co 4 dni po około 6 sztuk z kazdej. Efekty super. Mam juz po 8 szczytów na kazdej i ladnie rosna . Maja 25 dni . Zaczęły kwitnąć a ze wzgledu na niski box( 70 cm) tak podwiązuje ze nie maja wiecej niz 20 cm szerokości. Dzięki wycinaniu liści światło wszedzie dochodzi. Rosna tez te gałązki na samym dole.
Zobaczymy co z tego wyjdzie?

---------- Post Zaktualizowany 20:14 ---------- Data pierwszego postu 20:13 ----------

Tam miało byc wysokosci?????
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Ja tez jestem początkujący( 1 uprawa)
Mam dwa automaty i tez tnę liscie dodatkowo LST. Tnę co 4 dni po około 6 sztuk z kazdej. Efekty super. Mam juz po 8 szczytów na kazdej i ladnie rosna . Maja 25 dni . Zaczęły kwitnąć a ze wzgledu na niski box( 70 cm) tak podwiązuje ze nie maja wiecej niz 20 cm szerokości. Dzięki wycinaniu liści światło wszedzie dochodzi. Rosna tez te gałązki na samym dole.
Zobaczymy co z tego wyjdzie

---------- Post Zaktualizowany 20:14 ---------- Data pierwszego postu 20:13 ----------

Tam miało byc wysokosci

No to bez sensu, stresujesz panne co chwile. Lepiej nic juz nie tnij tylko naginaj...
 

Magmagik777

Active member
Rejestracja
Lut 25, 2018
Postów
25
Buchów
0
Jedni mowia tnij inni nie tnij. Robie jak uważam. Jak bym tego nie robil to bym mial busz ?
A taki stres to nie stres.
Nie obcinam łodyg tylko liscie i jak widze nic jej nie jest. Ona nic nie stopuje ale to nic. Po obcięciu liści budzę sie rano a ona coraz wieksza.
? zobaczymy co bedzie?
 

Dumper

Well-known member
Rejestracja
Lut 26, 2018
Postów
52
Buchów
0
Gorzej jak jej braknie generatorów Mocy przy kwitnienieciu. Nikt kto ma trochę pojęcia albo oleju w głowie nie tnie zdrowych liści wy nie robicie tego żeby pomóc roślinie tylko po to żeby się trochę pobawić. A cięcie górnych liści to już totalna bzdura. Moim zdaniem, pozdrowienia :)
 

Magmagik777

Active member
Rejestracja
Lut 25, 2018
Postów
25
Buchów
0
Wszystko zalezy ile sie wycina i ile jeszcze jest, na koniec uprawy zrobie fotki i zabaczymy czy nie powinno sie wycinać.
Jak by sie stresowała odciętym liściem to by stosowała ze wzrostem. A rosnie caly czas.
Moze pojedyncze obcięcie liści i stresuje ale jak robisz to co kilka dni to dla niej formalne bo sie przyzwyczaja. To tylko moja opinia.
 

Dżino Latino

Member
Rejestracja
Sie 4, 2018
Postów
11
Buchów
0
Przycinac ale te najstarsze... najbardziej wysłużone/podniszczone... zdecydowanie dolne partie - przycinac koniecznie.
Ja również ucinam, lub pomagam odpaść listkom którę żółkną podczas i pod koniec FLO...
Przycinajac duze wiatraki roslina się rozrasta a mniejsze listki zwiekszają swoją powierzchnie.
pierwsze 4-5 wyrażnych partii patrząc od czubka szczytu głównego nie ruszaj.
również ucinam najmniejsze odrosty, takie z któych bedzie rozczapirzony popcorn:) lepiej niech moc idzie w glowny szczyt oraz te poboczne ktore lapia odpowiednia ilosc swiatla....pozdro
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół