nasiona marihuany

Glina

Wyszukiwarka Forumowa:

Growing

Well-known member
Rejestracja
Lip 27, 2017
Postów
205
Buchów
2
Siema
Na miejscówce mam glinę, wszędzie jest pełno pokrzyw. Mam pytanie, jak chce wsadzić pelnosezowki to jak głęboko przekopać ją i w jakich proporcjach żebym wyciągnął spore plony?


Ps: pisze temat bo chciałbym podejść inwidualnie, dzięki za pomoc.
 

kava

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2015
Postów
248
Buchów
0
Przekop ziemie na glebokosc szpadla z gownem krowim dodaj perliu i dolomitu i bedzie lux podloze
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
... i pokrzywy na glinie rosna?pewny jestes?
 

YourNightmare

Well-known member
Rejestracja
Cze 29, 2017
Postów
85
Buchów
0
Też mi to nie pasuje, rośliny wolą żyzną glebę, bogatą w azot. Chyba że to takie pokrzywy do kolan no to wtedy może i tak. W glinie to raczej nie warto sadzić bo odbije się to negatywnie na jakości i ilości plonu. Chyba że miałbyś dostęp bezprzypałowy do miejscówki i prawidłowo byś nawoził, odpowiednio przekopał, spulchnił itp.
 
O

OdcieńZieleni

Guest
i druga sprawa jak dużo gliny to po obfitym deszczu, woda nie bedzie miała gdzie spłynąć
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
...Chyba że miałbyś dostęp bezprzypałowy do miejscówki i prawidłowo byś nawoził, odpowiednio przekopał, spulchnił itp.

jesli to jednak glina to jej nie spulchnisz przekopaniem ,korzen nie urosnie,roslina zgnije ..przekopana glina plus deszcz i masz gliniane bagno bez powietrza
 

Afroman

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2010
Postów
734
Buchów
13
Kop do pół metra w głąb, więcej nie ma sensu i postaraj się żeby dołek był bardziej szeroki niż głęboki.
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
Kop do pół metra w głąb, więcej nie ma sensu i postaraj się żeby dołek był bardziej szeroki niż głęboki.

jesli wciaz piszemy o g l i n i e to proponujesz koledze wykopac basenik na wode-bloto ? ;)
 
M

Maniaczek

Guest
Kiedyś uprawiałem w miejscu gdzie było bardzo dużo gliny, tak że kopać było bardzo ciężko, a kopałem saperką tak że sie wyginała. Rośliny wyrosły malutkie, ale to pewnie dla tego że miejsce było bardzo słabo nasłonecznione. I nie miałem żadnych nie doborów, a nawoziłem bardzo mało.
 

Lolek94

Weteran
Rejestracja
Lis 16, 2014
Postów
177
Buchów
0
Przekop troszkę głębiej żeby korzeń miał skąd wodę ciągnąć. Dorzuć tam wapna i obornika. Przed posadzeniem jeszcze raz to przekop i bedzie. Pamiętaj że tam gdzie pokrzywa rośnie to i nasze urośnie. Pamiętaj tylko aby nie połączyć wapna z obornikiem. Idz przekop teraz rzuć wapna a z 2/3 tyg przed posadzeniem przekop z obornikiem i gra
 
M

Maniaczek

Guest
Pamiętaj tylko aby nie połączyć wapna z obornikiem. Idz przekop teraz rzuć wapna a z 2/3 tyg przed posadzeniem przekop z obornikiem i gra

Wiemy żeby nie mieszać obornika z dolomitem. Ale czy nie lepiej najpierw przekopać z obornikiem (obornik musi swoje odleżeć żeby sie przegryzł z ziemią bo może popalić rośliny) a później z dolomitem?
 

Growing

Well-known member
Rejestracja
Lip 27, 2017
Postów
205
Buchów
2
Ogólnie teren jest taki, ze 3 m dalej i jest skarpa która prowadzi do źródła wody- teren pochyły lekko.
Dodatkowo rok temu tam były auto ale wysadzone w lipcu wiec plon z jednego marne 2g.
Mogę porządnie zrobić tego spota, tylko czy znowu ilość słońca które jest zasłaniane przez krzoki nie zepsuje plonów?
Slonce pada gdzieś od 8 w lecie do 14 gdzieś na oko. Drzewa zasłaniają.
 

TetraHydroCanna

TechnoViking
Weteran
Rejestracja
Sty 31, 2015
Postów
541
Buchów
2
Dorzucę swoje 3 grosze na temat gliny...

Według mnie do niej trzeba sprytnie podejść. Na pewno uprzednio porządnie, ale to bardzo porządnie przekopać, mi zajęło to kilka dobrych godzin w marcu, w dodatku użyłem około 200L dodatkowo ziemi ze sklepu, żeby poprawić przepuszczalność ziemi, stosowałem również perlit.

20170514_171437.jpg



Tu gdzie kopałem ziemia była naprawdę mocno gliniasta, a co za tym idzie dobrze magazynowała wodę... natomiast gdy przychodziły silne wiatry, to rośliny rosnące w glebie przegrywały z naturą i za każdym razem musiałem chodzić i je podnosić. Korzenie rosnące w glinie w czasie silnych opadów i wiatrów nie mają odpowiedniego ``oparcia``, według mnie. W czasach suszy taka gleba pękała i była bardzo zwięzła, co nie zapewniało równomiernego napowietrzenia zapewne. Nie mniej jednak wszystko rosło zdrowo. Glina ma swoje zalety, np. ma bardzo korzystne ph... ale niestety jest obarczona wadami.

A tak sobie rosły Grześki na tej glebie :)

20170830_185857.jpg
 

Lolek94

Weteran
Rejestracja
Lis 16, 2014
Postów
177
Buchów
0
Wiemy żeby nie mieszać obornika z dolomitem. Ale czy nie lepiej najpierw przekopać z obornikiem (obornik musi swoje odleżeć żeby sie przegryzł z ziemią bo może popalić rośliny) a później z dolomitem?

Może być i tak. Ważne żeby ich nie połączyć jednocześnie tylko w odstępie jakiegoś tam czasu. Przekopać trochę głębiej, usunąć darnie pociąć gline na to obornik, znowu przekopac, niech sobie to poleży z 4 tyg później znowu przejopac celem lepszego wymieszania posypać wapnem/dolmitem przekopać i niech sobie też chwile polezy. Jak masz możliwość to możesz z worek ziemi 50l pomieszać zawsze to ''insza inszość''
 

Growing

Well-known member
Rejestracja
Lip 27, 2017
Postów
205
Buchów
2
Pięknie Ci te rosliny idą, spodziewaj sie ze napisze na czacie :)
Gorzej z nasłonecznieniem u mnie.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół