nasiona marihuany

Nasze olejki / koncentraty

Wyszukiwarka Forumowa:

El'SkuniroLegalizo

Well-known member
Rejestracja
Lis 14, 2011
Postów
268
Buchów
1,146
No w jeden dzien tego nie ogarniesz. Musisz ogarnac cala procedure od poczatku pod swoj sposob ekstrakcji. Na co masz zwracac uwage mniejwiecej napisalem w poscie wyjaśniającym, napewno masz jeszcze jakieś watpliwosci wiec wal smialo, tylko pomalu, jedno po drugim :D a nawet jak efekt nie bedzie jaki chciales to znajdziesz blad i sie poprawisz.

Pozdro
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Będzie dla mnie zaszczytem szlifować talent u takiego jubilera co trzaska diamenty. Ogólnie to nie to że nie doczytalem twoich postów a nie dogadaliśmy się ty pisałeś o diamentach a ja o bho takim lanym do naczynia. W tym temacie więcej się mogę domyślać bo jak pisałem angielski lipa. Chodzi o proces kondensacji molekuł thc jednej na drugą pod wplywem warunków otoczenia jak dzieje się z diamentem? albo jak dawniej były doświadczenia na lekcjach chemii co krystalizowałeś kryształki soli na nitkę zawieszoną na ołówku położonym na słoiku? Czy kluczową rolę pełni niska temperatura i odpowiednia konsystencja bho przy włożeniu go do zimna? A i tam już miałem jedno pytanko, czy tuby przed strzałem lepiej jest ubić na masę czy trochę luzu? Osobiście robiłem z liśći ( butelkową metodą też robiłem) i wydaje mi się że lepiej jak jest zbite, ale w przypadku kwiatów mogę się mylić. Tu jeszcze zapytam grzecznie miłych panów z administracji czy oby nie zaśmiecamy tematu i może będziemy nawijać gdzie indziej albo na priv .......no chyba że kogoś zaciekawi bo mało trochę tego. chyba że nie znalazłem to prosiłbym o linki. Skoncentrujmy się wszyscy razem
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
czy oby nie zaśmiecamy tematu i może będziemy nawijać gdzie indziej albo na priv .......no chyba że kogoś zaciekawi bo mało trochę tego. chyba że nie znalazłem to prosiłbym o linki. Skoncentrujmy się wszyscy razem

Posprzątam jak będzie trzeba. W sumie można stworzyć temat o produkcji diamentów w sosie i przenieść wszystko tam... Za oceanem jest mega boom na diamenty teraz, chwytliwy temat...
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
No to trzeba pojechać z tematem...skoro za oceanem...
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Ogarniam pomału. Translator daje radę jednak i skumałem co to jest i jaki jest proces powstawania. Nie myślałeś wiebać takiego najwiękrzego z tych co masz w w słoik z sosem i uhodować bydlaka więkrzego? Takie jakby zaszczepianie.
A teraz konkretnie, ile bym potrzebował suchego lodu żeby zmrozić ze 200g kwiatów i ile butanu tak mniej więcej. Bo nie wiem czy liczenie z proporcji będzie miarodajne.Ręcznie to chyba ciężko :freak2: będzie.wyciskać ten butan z tub [MENTION=67915]Dyzma[/MENTION] możę by sklekotał co z pistoletu do silikonu jakieś urządzenie co by od razu w tubę właziło i cyk na dole leci do miski przestrzał <lol> . Tak się składa że mam rt2 ikabel grzewczy. Topy od razu spod kosy lądują centralnie w suchy lód czy owijam w coś? Jaka tempeeratura tub przed przestrzeleniem? I będę robił oczywiście dla przyjemności ale interesuje mnie ile gram takiego cuda? Kryształu, bo sos to cena bho i widziałem 100jurów albo 120 baksów ale dolce chyba tutaj obligują jak to aż z hameryki kufafuck
 

El'SkuniroLegalizo

Well-known member
Rejestracja
Lis 14, 2011
Postów
268
Buchów
1,146
Diamenty uzyskuje sie tym samym procesem co shatter. Różnica to tylko odparowanie gazu. Jak robisz shatter to odparowujesz wszystko. A jak robisz krysztaly musisz zostawić troche gazu na tyle, by wylac to do sloika. Ja jesli wiem ze wyjdzie okolo 10gram to odlewam 50ml i reszte odparowuje w sloiku. Potem zakrecam jak juz większość odparuje. I w cieple miejsce 85f temp.

Zaszczepianie znany temat ale ja nie bawie sie w to.
Najwazniejszy jest material ktorego uzyjesz
Musi byc jak najblizszy swierzemu. Ludzie prosto z krzaka wala tuby.

Ja zawsze biore okolo 10kg suchego lodu. Ze swierzych lisci robie hash. I mieszam ten hasz z popcornem swierzym tez. Mroze to w butelce w suchym lodzie. I jak zassie butelke to otwieram sprawdzam temp i zaraz strzelam.

---------- Post Zaktualizowany 14:11 ---------- Data pierwszego postu 14:07 ----------

Powiem szczerze ze taki krysztal czysty w porównaniu do suszu. W paleniu jest duzo przyjemniejszy. 0 smoly same opary. Bongo zamiast na czarno osadza sie na zolto.
Wiec dla mnie różnica jest widoczna golym okiem

Teraz tylko pytanie jak z ukladem oddechowym. Ale od kiedy pale mniej suszu nie "cherlam"
 

El'SkuniroLegalizo

Well-known member
Rejestracja
Lis 14, 2011
Postów
268
Buchów
1,146
Fajnie ze pamiętasz krystalizacje cukru :D tu jest identycznie-musisz miec ekstrakt z ogromna przewaga THCA zeby sie skrystalizowalo. Najwiecej THCA ma swierzy mokry towar. Po wysuszeniu zaczyna sie rozklad do THC. Rowniez suchy towar gdy przestrzelisz, gaz latwiej pochlania "syf" i zielony kolor niz z mokrego towaru, przez co rowniez przewaga THCA moze ulec zmniejszeniu i krystalizacja nie uda sie

Krystalizuje sie w sposob taki, ze gaz z terpenami probuja sie ulotnic w 85f a THCA najciezsze opada na dno i sie krystalizuje. Nie mozesz zostawic za duzo gazu w sloiku zeby nie wybuchl. Dlatego odparowujesz w zimnej wodzie az zgestnieje. A potem dajesz 2h 3h czasu w pokoju na zlapanie temp pokojowej. Zakrecasz i wsadzasz w 85f
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
CZyli wypadało by chlasnnąć roślinę w pierwszym stadium jak wchodzi mleko w tricho żeby mieć więcej kwasuTHC.
Mam właśnie szybkie pytanie, mam ściętą tydzień temu Cristal Candy od Sweetseeds, wisiała w szopie, nie jest sucha raczej lekko wilgotna, palić się nie da za hooja i bardzo żywiczna. Pakować teraz w tubę i do zamrażalnika czy wysuszyć? Będę robił bho. Teraz rozumiem że jak nie zbierze syfu to będzie mniejsza wydajność ale oby dobroci wyleciało tyle ile potrzeba. Także panowie lepiej suszyć na wiór czy lecieć z takim. Bedę robił bho na razie tak ze 30 g poświęcę. Ztym słoikiem też myślałem jak to robicie że nie wypie****a go . Pozdro
 

El'SkuniroLegalizo

Well-known member
Rejestracja
Lis 14, 2011
Postów
268
Buchów
1,146
Swierze mrozone wychodzi jasno zolty olej. Z suchego wychodzi bardziej bursztynowy. Oczywiście live resin lepszy smakuje jakbys rosline oblizal. Ale musi byc prosto z donicy do tuby, ew. szybkie mrozenie suchym lodem ok 30min. Z tego co widze jak ludzie zamieszczaja swoje prace wszedzie gdzie jest zloto jest albo -80c zamrazara albo suchy lod. I tylko BHO zaden alkohol czy cos. Alkohol ściąga wode a bho nie. Dlatego ekstrakcje bho wymiataja bo sa szybkie latwe i nie ściągają wody.

Wiec postaraj sie zalatwic odpowiedni surowiec. I glowna zasada Co wlozysz to wyjdzie. Jak chcesz ogien wkladasz ogien, jak wlozysz slabiaka wyjdzie slabiak.

Sloikow uzywam zwyklych do robienia dzemu. Wybierz jak najmniejsze. Moje sa 50ml. Redukujesz gaz do 50ml, zlewasz w sloik i tam odparowujesz do konca. Pamietaj o zimnej wodzie z kranu zadna ciepła. Jak olej w sloiku zgestnieje zostawiasz na 3h w pokoju. Wracasz Sprawdzasz temp zakrecasz chowasz i czekasz cierpliwie.
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Właśnie jak jest z tą wodą w czasie przestrzału? Trzeba najpierw zmrozić materiał ale w np workach żeby nie nabrał wilgoci bo potem woda ta w materiale zamarznie i może tworzyć takie jakby martwe strefy za lodem, i potem wyjąć, załadować tuby i znowu mrozić? Jak z tym chlorofilem. Jest związany z rośliną jak jest zamrożony? Butan w końcu jako niepolarny rozpuszczalnik nie powinien go zbierać, chyba że jest rozmrożony materiał w tubie co z kolei pozwala jej się przesuwać (wodzie) i rozpuszcza chlorofil do bho? fu*k ile pytań. Na razie się przygotowuje, Diamenty pie****ne jak Bruce Banner #3 urośnie a to za jakieś 3 miechy będzie. Aktualnie jest od 1 września na wegu. Teraz poćwiczę na BHO, chcę zrobić vacuum pomp z agregatu od lodówy i gara czy tam samowara. Ile w takim czymś muszę trzymać żeby było gotowe na ruszt? Ostatnio zrobiłem ze starych liści, ale ***ało śledziem, masakra haha:sunny:. opłaca się lecieć na 3 partie? Czyli najpierw prawie całe topy, potem wyjmuję i kruszę, a trzeci przestrzał to miał.Jeśli tak to za pierwszym razem zbijam topy do rury na masę czy lużno? Resztę będę zbijał bo wydaje mi się że więcej wyciskam ale to zapewne wtedy mam wiecej innych substancji niż kanabinoidy, więcej syfu- chyba dobrze kombinuję. Ale jak by nie patrzeć........ dobra hooj potem dopytam później, po***ane to trochę jest ale pomału do przodu, przezajawka te koncentraty, chciałbym uzyskać shatter stabiny i z rodowodem jak na fotach stalina
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Jako że spodobały mi się ekstrakty to ljest tak dzisiaj

Tutaj ekstrakt ze starych liści, ten co powiewał śledziem




a tutaj dzisiejsza nowość....
kwiaty to 6g Cristal Candy fast version od Sweetseeds, z outdoora bardzo żywiczne w zapachu same owoce, strasznie zbite, rozkruszyłem na małe, będzie drugi przebieg robiony już prawie miałem. Butan firmy Elico duży przepuściłem prawie cały



wszystko jeszcze kipi ale aromat już jest nieporównywalny do tego z góry. Teraz leci to do takiej konstrukcji



naczynie z bho włożone w więkrzą patalachę gdzie do wody włożona jest grzałka akwarystyczna utrzymująca temperaturę 36 stopni Celcjusza. Na razie musi wystarczyć dopuki nie sklekotam czegoś poważniejszego.

Ile ma stać panowie w takich warunkach żeby można było zrobić próbę? Nie będę przekłuwał bąbli bo dużo zostaję na igle, tylko te duże. Niedługo cyknę opis co wyszło

---------- Post Zaktualizowany 13-10-2019 01:15 ---------- Data pierwszego postu 12-10-2019 20:23 ----------

znalazłem DIY Vacuum Pump And Chamber trzeba będzie chyba zrobić żeby przygrzać dobry shatter


w sumie to nic wielkiego tylko czy sprawność tego będzie zadowalająca?

na końcu filmiku widać że nie dociąga tych 29,9 mBara a chyba tyle ma być? dłużej trzymać?

E/ da radę, widziałem jak shaterry jednak wychodzą pod takim podciśnieniem tylko gdzieś na jakoś innych forach widziałem jak trzymali się takich wartości
 
Ostatnia edycja:

El'SkuniroLegalizo

Well-known member
Rejestracja
Lis 14, 2011
Postów
268
Buchów
1,146
https://www.dudegrows.com/how-to-make-bho-step-by-step-with-thecapn/

Ogarnij tutaj jak typ robi. Pozatym posluchaj mojej dobrej rady i zalatw suchy lod. To najlepszy przyjaciel miodowych ekstraktow. I teraz nie wiem czy mam pisac duzymi literami zebys zrozumiał czy co :freak:
Butan nie ściąga chlorofilu pod warunkiem ze jest woda! Ktora pod wplywem gazu poprostu zamarza i jest soplem lodem itp. Plywa w butanie. Dzieki temu nie przedostaje sie syf. Dlatego ekstrakty ze swierzych plantow sa złote i jasne a z suchych bardziej bursztynowe i ciemne

Pakujesz ziolo prosto z doniczki. Nie trzymaj towaru w torbach. Jedyna opcja to pakowanie prozniowe i mrozenie.

Pakujesz tube i mrozisz w suchym lodzie. Wyjmujesz strzelasz. Potem czekasz az sie oprozni i pusta znow w suchy lod na drugi strzal. Nie wyjmujesz nic z tuby. A jak pakujesz nie jest raczej wazne ale ja pakuje luzno. Tylko ja
Zamykam butelke i nia trzese, ty jak strzelasz open blast nie masz takiej opcji. Chyba ze kupisz kolumne metalowa z zaworami. Jak ten typ z linku wyzej.

Zapach śledzia to stary towar. Pamietaj fire in fire out. To podstawa. Jesli czegos nie masz ochoty zapalic oleju z tego tez nie zajarasz. Nie pie**ol sie w jakies rozdzielanie partii itp. Strzelasz swierze kwiaty a z lisci i resztek robisz suchym lodem hasz. I mieszasz ten hasz z świeżymi kwiatami i pakujesz. SWIERZY TO PRIORYTET.
Pozatym nie strzela sie lisci i resztek. Lepiej wytrzes z tego hasz i wtedy strzelaj z kwiatami.

Za***iscie ze masz vacum chamber przyda sie w rozwoju diamentow i uszlachetnianiu shatter. Diamenty oczywiscie wrzucasz tylko w temperature bez prozni. Czyli bez pompki same grzanie ok 85f

I jesli robisz diamenty nie odparowuj gazu w cieplej wodzie prosze Cie! Olej sie grzeje dopiero w sloiku. Zanim zamkniesz sloik temperatura pokojowa to max co moze olej osiagnac. Czyli odparowujesz w zimnej wodzie z kranu, przelewasz w sloik z taka iloscia gazu by byl wciąż stan ciekly jak woda. Reszte odparowujesz w sloiku w zimnej wodzie az zgestnieje. Wtedy do pokoju i 2h czekasz.

Prosze nigdy nie przebijaj bąbli igłą. Zostaw je w spokoju.
W vacum poprostu musisz sterowac zaworem zwrotnym zeby bąbel za duży nie rósł. Jest tego pelno na yt.

Ogladaj i podpatruj i sam probuj. Ekstrakcja jest niczym sztuka
 

El'SkuniroLegalizo

Well-known member
Rejestracja
Lis 14, 2011
Postów
268
Buchów
1,146
Na zachete :headbanger:

20191108_171233.jpg
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Ajjajajaj niesamowicie to wygląda. Czekam na Brusy jak dojdą i cisnę z tematem. Rozmyślam zakup tuby z zaworami.
 

El'SkuniroLegalizo

Well-known member
Rejestracja
Lis 14, 2011
Postów
268
Buchów
1,146
Jak masz opcje kup odrazu jacketed. Bedziesz mial jak suchy lod zapakowac do okola tuby. Na bestvaluevacs nazywa sie to dewax column. Rozni sie od zwyklej tym ze jak zapakujesz w rekaw suchy lod to trzyma temperature lepiej. Czystsze ekstrakty

Na zdjęciu wyzej widac walke z separacja od terpen ale juz mam na to lepszy sposób sitko do koktajlow
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół