nasiona marihuany

Original Amnesia Af, więdnie :/

Wyszukiwarka Forumowa:

Acki1992

Well-known member
Rejestracja
Gru 13, 2009
Postów
226
Buchów
0
Elo, mam problem z krzaczkami. Zostawiłem je na weekend same w domu i po powrocie wyglądają jakby usychały. Temeratura w boxie mniej niz 30, wilgotnosc kolo 40%. Podlewam tylko wodą butelkową z uwagi na ph. W środę ostatni raz je dobrze podlałem waracam teraz w niedziele i masakra. Przed wyjazdem w piątek roślinki wyglądały spoko a 2 dni po takie coś. Może miały za sucho. Dziurki w doniczce są. Podleałem je delikatnie, żeby zobaczyc jak zareagują. Wrzucam fotki poniżej.







 
Ostatnia edycja:

Afroman

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2010
Postów
734
Buchów
13
Masz rację, za bardzo przeschły. Btw skąd wiesz jakie ph ma woda butelkowana ?:D
 

Acki1992

Well-known member
Rejestracja
Gru 13, 2009
Postów
226
Buchów
0
pH wód mineralnych podają w necie. Ja lałem cały czas Żywca bo myślałem że ma pH w normie ale widzę że lepiej kupić coś co ma koło 6.
Dostępne wody mineralne/źródlane w Polsce:

Kinga Pieńińska – pH 5,7
Muszynianka – pH 6,2
Piwniczanka – pH 6,5
Dobrowianka – pH 6,7
Cisowianka – pH 7,1
Jurajska – pH 7,2
Górska Natura – pH 7,2
Żywiec Zdrój- pH 7,4
Ustronianka Biała – pH 7,4
Nestle Aquarel – pH 7,5
Nałęczowianka – pH 7,5
Staropolanka 2000 – pH 7,6
Mama i ja – pH 7,6
Kropla Beskidu – pH 7,7
Arctic Plus – pH 7,7
Woda Java – pH 9,2
 

deer

Well-known member
Rejestracja
Mar 24, 2014
Postów
328
Buchów
107
no co Ty świrujesz wariacik skąd Ty masz to info, podejrzewam że pH tych wód to w zależności od partii inne

nie wiem skąd Ty to wziąłeś ale darowałbym sobie podlewanie wodą butelkowaną
 

choci

Well-known member
Rejestracja
Sie 9, 2008
Postów
253
Buchów
1
ewidentnie zwiedly ,nie patrz jak reagują tylko podlewaj oporowo
 

Acki1992

Well-known member
Rejestracja
Gru 13, 2009
Postów
226
Buchów
0
ewidentnie zwiedly ,nie patrz jak reagują tylko podlewaj oporowo
Dzisiaj jak wroce z roboty podleje tak konkretnie. Wrcając jeszcze to tej wody kranówa bedzie spoko jak odstoi troche? W wawie jest chyba twarda woda strasznie , zeby nie bylo gorzej niz od butelkowanej.
BTW już po 2h godzinach od podlania wyglądały lepiej:D, nie myslalem ze od 4,5 dni bez podlewania moze tak zmarniec nagle.
 

choci

Well-known member
Rejestracja
Sie 9, 2008
Postów
253
Buchów
1
rośliny są już duże,temperaturę masz wysoką,mnie wcale to nie dziwi...co do wody dobrze jak byś zmierzył ph
 

Acki1992

Well-known member
Rejestracja
Gru 13, 2009
Postów
226
Buchów
0
Co do tej temperatury to analogowy termometr pokazuje kolo 28,29 stopni a cyfrowy koło 25, wiec za gorąco nie powinno być. Do tego okno uchylone teraz mam w pokoju więc powinno spasć delikatnie. Ale tak jak mówisz choci przydałoby sie zmierzyc ph wody, która sie podlewa wtedy była by pewność ze sie nadaję. Mierzył ktoś może ostatnio ph jakiejś konkretnej wody ze sklepu o ph 6,5-7 i może polecić? Mi wygodniej kupic 2 butelki ze sklepu i na jakis czas mam, a kranówa musi sie oddstac i jak zapomne tego zrobic to nie mam czym podlac krzaków jak akurat mają sucho.
 
Ostatnia edycja:

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
903
Buchów
714
Odznaki
6
U mnie muszynianka raz ma 6.0 raz miała 6,3 a czasem 5.8, ale mierzyłem torchę rozkalibrowanym chyba. Dzisiaj zmierzę jeszcze jak dorwę jakąś ze sklepu i pożądnie wykalibruje nowy sprzęt. @rochas mierzył kiedyś bo miałem problemy z pH metrem :
Dobrowianka: ph 6,6
Muszynianka ph 6,3
To dane z przed jakiś dwóch miesięcy.
Po zatem jak zobaczysz na różnych stronach dane się trochę zmieniają dla poszczególnych wód, ale było by miło gdyby ludzie pomierzyli jakieś wody co mają pod ręką
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,138
Buchów
7,884
Odznaki
5
Jak z muszynianki odparuje dwutlenek węgla to będzie miała 8+ Po drugie ma kur***ko wysokie EC, nie nadaje się do uprawy jakichkolwiek roślin.
 

adidasikfull

Well-known member
Rejestracja
Lut 7, 2016
Postów
129
Buchów
0
no co Ty świrujesz wariacik skąd Ty masz to info, podejrzewam że pH tych wód to w zależności od partii inne

nie wiem skąd Ty to wziąłeś ale darowałbym sobie podlewanie wodą butelkowaną

raczej nie od partii tylko od nawozow ktorych uzywasz one tez maja ph i reguluje sie je dopieor po dodaniu nawozu

XDXD
 
Ostatnia edycja:

deer

Well-known member
Rejestracja
Mar 24, 2014
Postów
328
Buchów
107
no co Ty pie****isz? serio? dzięki mordko że mnie uświadomiłeś, łap tam buszka :pl:
 

Afroman

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2010
Postów
734
Buchów
13
Dzisiaj Wrcając jeszcze to tej wody kranówa bedzie spoko jak odstoi troche?

Kup sobie miernik ph, ten żółty z alegrosza za 3 dyszki jest ok, tylko musisz dokładnie skalibrować przy użyciu wody utlenionej i proszków które otrzymasz w zestawie. Ostatnio kupiłem i okazało się że w kranie mam ponad 8.ph :D
 
E

EPC3008

Guest
TDS Tester+Digital Ph Meter Aquarium Pool Hydroponic Water Monitor 0-9999 PPM cena 14 zł na Wishu
 

Acki1992

Well-known member
Rejestracja
Gru 13, 2009
Postów
226
Buchów
0
Zakupiłem miernik pH w leroyu za 2 dyszki i mierzy elegancko. Sprawdzałem wodę która kupiłem- dobrowianka, ph- 6,7 już z dodanym florowitem na kwitnienie. Moja kranowa ma 6,5 ale póki co wykorzystam ta ze sklepu. pH ziemi 6,9. Spróbuje jeszcze sprawdzić ten miernik na czymś o znanym ph i wtedy zobaczę jak dokładny jest.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół