nasiona marihuany

Dzbanki filtrujące

Wyszukiwarka Forumowa:
M

Maniaczek

Guest
Cześć '
uprawiam swoje rośliny organicznie i podlewam w wodą z kranu, odstaną kilka dni - (Ph nie reguluje). i rośliny dobrze rosną.
Tak sobie pomyślałem o dzbankach filtrujących wode, Co jak myślicie?? <joint>
Miało by to jakieś pozytywne zastosowanie?
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Dzbanki typu Brita zbijają wodę po przelaniu do około ph6,5 to jest ich plus
Jak masz do 4 roslin to jest spoko jak wiecej to czas przelania jest dość dlugi by wszystkie podlać
 
A

A$AP

Guest
Różne wkłady filtrujące różnie zmieniają ph wody. U mnie woda z kranu ma ph około 7.5/8, a po przefiltrowaniu przez "różowy filtr z biedry" ph zmienia się na 6.5 - także bardzo na plus :) To co napisał CUBE to prawda - na więcej niż 4 panny staje się to zbyt czasochłonne :p
 

Pochmurny

Active member
Rejestracja
Cze 18, 2006
Postów
41
Buchów
0
zawsze można postwić kilka Britów równolegle i przyspieszyć proces filtrowania
 
M

Maniaczek

Guest
Podlewam wodą odstaną kilka dni, ale jak użyje tych dzbanków to woda też musi odstać?
 

Nakurwiamkopce

Well-known member
Rejestracja
Kwi 18, 2017
Postów
178
Buchów
1
Chodzi o to żeby chlor odparował, a ten filtr oczyści wodę z chloru, więc nie musi
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,228
Rozwiązań
1
Buchów
15,879
Odznaki
4
Używałem filtrów Brita na out. Kupujesz wiadro budowlane takie czarne, odrysowujesz w dnie w filtr, wycinasz tak, żeby wchodził na wcisk. Stawiasz wiadro z filtrem na drugie (puste) i lecisz z tematem. Pamiętaj aby nie wlewać mocno zanieczyszczonej wody bo to znacznie spowolni proces.
Dla outdorowców pobierających wodę z zanieczyszczeniami polecam wstępna filtrację przez pieluchę tetrową.
 
Rejestracja
Lip 6, 2017
Postów
422
Buchów
2
Ja uzywam Brita i polecam, nie trzeba czekac, zeby woda odstala, ale sam czas przelewania jest lekko uciazliwy.
 
M

Maniaczek

Guest
Żeby przefiltrować 10L wody, to ile czasu sie z tym zejdzie?
 

GreenMind

Well-known member
Rejestracja
Lut 12, 2018
Postów
128
Buchów
0
minuta czy tam dwie to tak naprawde ch*j, bo 2l styknie na 4 małe panny albo na 1 dużą :D więc max 8min filtrowania. i masz ph 6.5 za***iste, prawie tyle samo czasu bawisz się regulacją ph, ustawieniem miernika i takimi bajerami :D tyle że po dodaniu nawozów nie bio ph częto ulega zmianie i trzeba i tak sie bawić :D w bio już mniej bo tam bakterie robią swoje ale to też zalży od hodowcy, jeden zmienia drugi zostawia.
 

AngryBeards

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 26, 2013
Postów
508
Buchów
504
Odznaki
1
A jak kupisz dzbanek to nie będziesz musiał martwić się o pH a te dzbanki to są ku**a z formułą "pH perfect" ? :lol3:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół