nasiona marihuany

Dzbanki filtrujące

Wyszukiwarka Forumowa:

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
AngryBeards ma racje. To co piszą powyżej o regulacji PH za pomocą dzbanków to bzdury, owszem potafią zmienić PH wody ale na zawsze w ten sam sposób. Wiem bo mam i sam próbowałem. Jedyną lekko pozytywną cechą to jest lekkie zbicie ppm.
Przy wodzie z mojego krany - ok 600ppm po filtracji spodło do 450ppm.
Kupując filtr RO za 30 funtów ppm spada do 15-25ppm.
Z PH bedziesz miał loterie.
Miernik PH i EC to podstawa swiadomej hodowli Ziom!
 

Śmigacz

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 8, 2015
Postów
668
Buchów
759
Dzięki za odzew,
w takim razie pomysł z dzbankiem skreślony.

Tak sie składa, że kupiłem kilka dni temu ph metr "Adwa ad12"
W zestawie są dwa roztwory kalibrujące.
Mam pierwszy raz styczność z ph metrem wody. Oglądałem filmiki na yt jak sie go kalibruje.
I nie jest to trudne
W zestawie dostalem dwie saszetki po 20 ml ph4.1 oraz ph7.1

1.Czy po otwarciu saszetek, moge poprostu spiąć je spinaczem i tak przechowaywać? (lepiej w lodówce czy temp pokojowa?)
Jeżeli mają wielokrotną przydatność to po jakim czasie/ilu użyciach powinienem zakupić nowe roztwory?

2.Czytałem również że trzeba dbać o elektrodę.
Powinienem kupić specjalny płyn czy wystarczy woda demineralizowana?

Ps.
jeżeli ktoś ma chęć mnie nakierować,
to bardzo chętnie przeczytam kilka wskazówek
 

AngryBeards

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 26, 2013
Postów
508
Buchów
504
Odznaki
1
Jeżeli uprawiasz w ziemi to woda przefiltrowana dzbankiem napewno jest lepsza niż taka, która jest prosto z kranu, w hydro taki dzbanek się nie nadaje, lepiej zainwestować 200zł w system odwróconej osmozy.
Jeśli chodzi o kalibracje to saszetki są do jednorazowego użytku tzn do jednej kalibracji. Powinieneś zakupić jeszcze płyn do czyszczenia elektrody a przedewszystkim do przechowywania.
 

Śmigacz

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 8, 2015
Postów
668
Buchów
759
Tak uprawiam w glebie. To kupię jednak ten dzbanek.

Nie używałem jeszcze owego ph metru, nie chce roz***ać tej elektrody.
Czy mógłbyś mi podesłać linka z płynem do czyszczenia elektrody, z płynem do przechowywania
elektrody oraz z tymi obydwoma płynami kalibrującymi?

Przepraszam, że lecę na gotowca. Mam nadzieję, że bardzo was nie irytuję
(szczególnie [MENTION=85296]kanabisek[/MENTION] ma mnie pewnie dość :freak2:)


Ciekawe ile mnie to wyniesie $$..
(W razie w to do UK paczka musi dojść)
 
R

RedMist

Guest
Ja używam dzbanek brity i sobie chwale nie mam żadnych przeciwwskazań. Zbija mi ph do 6.0-6.3.
 
D

drim

Guest
Ja mam Dafi, wode z kranu o pH 8,2 obniża na 5,5, używam z nawozami Biotabs i jest super.
Woda po przefiltrowaniu jest lepsza w smaku, czuć trochę chlorem ale dużo mniej niż bez przefiltrowania.
 

Śmigacz

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 8, 2015
Postów
668
Buchów
759
Tutaj mam do kalibracji:
https://www.ebay.co.uk/itm/Growth-T...hash=item3ac207a31a:m:mYu6AK3w7QjvIPnu5YSt2QA

Tutaj jest specyfik do czyszczenia:
https://www.ebay.co.uk/itm/Growth-T...977936&hash=item3d5a5207b1:g:7rQAAOSwBZ5cYrVk

Wszystko jest dobrze?

potrzebuję jeszcze płynu do przechowywania elektrody, z tego co mówił [MENTION=58225]AngryBeards[/MENTION].

https://www.ebay.co.uk/itm/Growth-T...780893&hash=item3af5893399:g:blMAAOSwk1hZ8dl~

Czy wszystkie te produktu są odpowiednie? jezeli tak to zaraz zamowie.

Może są dostpne te trzy produkty w zestawie? Widzieliście gdzieś>?< :spalony:

Może taniej wyjdzie? <coolpalacz>
 

Hellik

Member
Rejestracja
Wrz 24, 2019
Postów
12
Buchów
0
mam pytanie jeszcze co do tych dzbanków, czy ktoś próbował np. czy taka woda przefiltrowana po miesiącu ma nadal takie samo ph? czy jednak wraca do stanu pierwotnego? mam baniak 30l z kranikiem i myślę żeby sobie poświęcić np 1 popołudnie i przefiltrować 30l wody i potem tylko lać do butelki, skoro filtr ma żywotności miesiąc to mógłbym takim baniakiem mieć zapas na dłużej bez konieczności zakładania filtra lub czekania aż się przeleje...
 
M

Mr.f

Guest
Może nie całkiem to będzie odpowiedz dla Ciebie ale coś zauważyłem ciekawego, filtr po przebyciu połowy swojego życia czyli ok 50 litrów (wedle licznika na dzbanku ) dawał mi wodę o ph żółtym na kroplach ghe czyli ok 5.5 do 6 PH, ten sam dzbanek z tym że nowy aktywowany filtr dawał już kolor mocniejszy zielony na kroplach czyli ok 7 PH... woda pobierana z tego samego miejsca... Wnioski : filtr najprawdopodobniej nigdy nie filtruje tak samo albo zmienia z czasem poziom filtracji. Kroplami od ghe to sobie można... ale tylko na mniej więcej, trzeba wydać te 100zł na ph metr i ja tak zrobiłem, tani ph metr za 25zł + zapasowe fluidy do kalibracji + płyn do kalibracji, z uwagi że ten ph metr elektroniczny kosztuje tyle co krople ghe postanowiłem kupic jego ciut mocniejszego brata za ok 40zł i teraz mam 2 ph metry i krople + fluidy i plyn do przechowywania elektrody, po co mi 2 ? Otóź jeden będzie sprawdzał drugi. Wracając do Twojego pytania... woda zmienia ph bo juz nie raz o tym czytałem, temu mierzysz przed samym podlaniem.
 

Hellik

Member
Rejestracja
Wrz 24, 2019
Postów
12
Buchów
0
dzięki :) chciałem zwyczajnie się upewnić, czy mogę sobie zrobić zapas takiej wody, ale jeśli i tak muszę ją traktować octem przed podlaniem żeby zjechać ph to chyba będę to robił na bieżąco :) bo w kranie to woda ma 8 - 8,5 ph
 
M

Mr.f

Guest
Ja juz niczemu nie ufam... :D trzeba wszystko mierzyć i sprawdzać samemu.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół