nasiona marihuany

Ziemia spotowa

Wyszukiwarka Forumowa:

DzikiDzikiDZIK

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2017
Postów
257
Buchów
0
Witam forum #!

Męczy mnie jedno pytanko.
Jako iż zawsze używałem ziemi kupnej,z której tworzyłem swoją mieszankę i w niej sadziłem panny nie bardzo wiem jak ma się sprawa do sadzenia w ziemi spotowej.Chodzi o ziemię tylko i wyłącznie ze spota.Żadnych domieszek ziemi kupnej.
Zakładając że ziemia ta ma odpowiednie PH,została odpowiednio przygotowana,dodany zostal perlit i obornik to istnieje możliwość posadzenia kobitek w takowej zwykłej polnej ziemi?Sadził ktoś już tak?Bo nie mam możliwości w tym roku aby na spota zanieść 1000L ziemi.


pozdrawiam!
 

Nakurwiamkopce

Well-known member
Rejestracja
Kwi 18, 2017
Postów
178
Buchów
1
W każdym miejscu inna ziemia, musisz ocenić jaką masz na spocie i wtedy planować.
Dla mnie o to właśnie chodzi w oucie żeby korzystać z tego co natura dała :)
 

DrKonopia

Król Lasu
Rejestracja
Maj 25, 2017
Postów
28
Buchów
0
Za***iście ci wyrośnie, bez perlitu i obornika z samym odpowiednim ph by było też git
Obejrzyj fotorelacja na samej ziemi spotowej <coolpalacz>
 

DzikiDzikiDZIK

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2017
Postów
257
Buchów
0
przeglądałem i wiele było nie dokończonych,ale znalazłem jedną w której Krym pokazał że jednak się da.<lol>
Mimo iż ziemia nie wyglądała za dobrze.Ale rozwiał moje wątpliwości.Temat do zamknięcia.

pozdrawiam
 

BOOM

Stary ale jary
Weteran
Rejestracja
Gru 11, 2012
Postów
1,697
Buchów
466
Odznaki
4
Ja sadzę tylko w spotowej.
Robię tak - wcześniej kopię dół na którego dno wrzucam jakieś okoliczne chwasty, kijki itp. Pozypuję to dolomitem i zasypuje trochę tą ziemią z tego dołka i zaś dolomit i mieszam i włala. Z miesiąc przed wysadzeniem rosiek dodaje azofoski lub jakiś inny nawoz na weg. Gdy siewki trafiają na miejsce to przed tem daje jeszcze raz dolomit- potem co jakiś czas podsypuje roślinę nawozem granulowanym i matka natura załatwia resztę. Ja ewentualnie robię opryski<lol>
 

Afroman

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2010
Postów
734
Buchów
13
Ja sadzę tylko w spotowej.
Robię tak - wcześniej kopię dół na którego dno wrzucam jakieś okoliczne chwasty, kijki itp. Pozypuję to dolomitem i zasypuje trochę tą ziemią z tego dołka i zaś dolomit i mieszam i włala. Z miesiąc przed wysadzeniem rosiek dodaje azofoski lub jakiś inny nawoz na weg. Gdy siewki trafiają na miejsce to przed tem daje jeszcze raz dolomit- potem co jakiś czas podsypuje roślinę nawozem granulowanym i matka natura załatwia resztę. Ja ewentualnie robię opryski<lol>

Dobry sposób, ja robię podobnie. Zauważyłem też że ziemia kupna wabi sarny i inne ciekawskie zwierzęta, poźniej sobie człowiek w brodę pluje bo chciał dobrze :D
 

amatorek

W woderach przez chaszcze !
Weteran
Rejestracja
Maj 27, 2015
Postów
691
Buchów
2,121
Odznaki
2
#BOOM , azofoske dajesz na wierzch czy „przekopujesz” to miesiąc wcześniej ? Na 50l dołek interesuje mnie ilość Dolomitu oraz Azofoski.
Dziękuje za odpowiedz <joint>
 

BOOM

Stary ale jary
Weteran
Rejestracja
Gru 11, 2012
Postów
1,697
Buchów
466
Odznaki
4
#BOOM , azofoske dajesz na wierzch czy „przekopujesz” to miesiąc wcześniej ? Na 50l dołek interesuje mnie ilość Dolomitu oraz Azofoski.
Dziękuje za odpowiedz <joint>

Przekopuję miesiąc wcześniej lub 3 tyg.
Na taki dołek 50 l dałbym dwie małe garści azofoski i solidne 5 garści dolomitu - tak sobie uroiłem, że na każde 10 l ziemi leci garść dolomitu<lol>

Mniej więcej tak to wygląda - to z 2017

IMG_4084.JPG


IMG_4085.JPG


IMG_4083.JPG


IMG_4082.JPG
 
Ostatnia edycja:

RAYAN

Well-known member
Rejestracja
Lis 18, 2015
Postów
520
Buchów
0
Dobry sposób, ja robię podobnie. Zauważyłem też że ziemia kupna wabi sarny i inne ciekawskie zwierzęta, poźniej sobie człowiek w brodę pluje bo chciał dobrze :D
hmmm wabienie saren ziemią kupną?...hmmm to tez by wyjasniało parę spraw :) ale ja mam inny sposób na spocie gdzie jest pare roślin kupuje 2 pojemniczki na mocz robie dziurki w zakrętce i wlewam kwas masłowy zakopuje delikanie w ziemi zebu sie nie wylało przy wiatrach, i nic sie nie dzieje, warto jeszcze prysnąć strzykawą raz na jakiś czas po pobliskich krzakach, antybisan nie zdawał egzaminu wiec osobiście nie polecam , lecz kwasło zdało idealnie, szkoda ze złodzie nie odstrasza ....tylko nie można przesadzić bo wali cięzko na spocie ,osobiście juz bym wiedział ze w poblizu kryja sie roślinki :D
 

DzikiDzikiDZIK

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2017
Postów
257
Buchów
0
nie ma problemu.jak już wspomniałem w innym temacie,zrobię zbiór linków wszystkich lipnych fr.na chwilę obecną nie mam na to czasu.(dom,dziecko).na forum głównie z konsoli wbijam jak mała śpi i pisanie troszkę męczy a co dopiero taka misja.w wolnej chwili na weekend wyłowie te felerne FR.

pozdrawiam
 

Morninsta

Banned
Rejestracja
Lip 14, 2016
Postów
1,365
Buchów
1
najlepiej jak wexmiesz spod wierzb jak jest ciemna i pulchna/ widac ze z lisci sie zrobila, inne miejsca na spotowke dobre to wszlekie czarnoziemy i torfowiska - na torfowiskach wystarczy sam dolo duzo a z nawozem jeszcze lepiej szlo.
unikaj za to piachu, masz niedokonczony temat "kontrowersyjna ziemia spotowa" będzie pewnie wniosek o przeniesienie tego tematu, ale w nim juz niebawem powinien powstac opis nurtujących cie pytan
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,600
Buchów
2,366
Odznaki
1
ja zawsze sadzę w spotowej ziemi nawet ph nie badam :p dolomit, azofoska, spruchniałe drewno, perlit czasem jakieś gówno krówskie, kurze dodam i rosną bardzo dobrze :)
 

DoktorGreen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 11, 2012
Postów
604
Buchów
779
Dobry sposób, ja robię podobnie. Zauważyłem też że ziemia kupna wabi sarny i inne ciekawskie zwierzęta, poźniej sobie człowiek w brodę pluje bo chciał dobrze :D
Nie ziemia kupna tylko swierza lub przekopana wabi zwierzęta i jej zapach. Ja często po przekopaniu dołków w miejscach gdzie jeszcze nie mam ogrodzenia przed zwierzętami zastaje czesc dołków rozkopanych. Ziemia spotowa dobra ale nie wszędzie taka sama, podstawa to dolomit i azofoska. Najwiecej czarnoziemiu gdzies czytałem jest na terenach lubelskich i obecnej Ukrainie. Pamietam w tamtym roku gdzies dałem Marocki od Oriona do ziemi kupnej wymieszanej z ta ze spota (reszta tylko w kupnej). Pierwszy raz w tamtych rejonach bo wydają sie świetne ale dopiero sprawdzam teren. Ale tam akurat Marocki sie przebarwily w odcienie błękitu i fioletu. Cos pięknego. Szkoda ze nie miałem czym zrobic foty..
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół