nasiona marihuany

Jak zatrzymać wzrost roślin?

Wyszukiwarka Forumowa:
M

Maniaczek

Guest
Siema.
Mam rośliny w fazie indukcji i rosną bardzo szybko. Z doświadczenia wiem że nie zmieszczą się w boksie i będe zmuszony je łamać, a nie chce tego robić bo już wiele razy robiłem Super Cropping i nie podoba mi sie ta forma treningu.
Lampa jest jak najniżej, żeby sie nie wyciągały, ale to i tak nic nie da.

Znacie może jakieś sposoby na zachamowanie wzrostu?
Ja pomyślałem żeby powbijać im szpilki/igły w łodygi. Albo żeby tak jak przy super croppingu połamać łodygi, tylko bez naginania, po prostu ścisnąć łodyge palcami, zmiażdżyć. - Co o tym myślicie?
 

WujekMarek

Well-known member
Rejestracja
Lut 16, 2018
Postów
135
Buchów
0
Zrób im Toping i LST. A co to za lampe w ogóle masz? Dałbyś fotke jak te rośliny wyglądaja.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Obetnij koniec topa i go przypal zapalniczka zarowa, o
 
M

Maniaczek

Guest
Topping robiłem im. Mają po 6 szczytów i nie chce więcej.
LST też robiłem i już cała doniczka jest zapełniona i niema gdzie naginać.
 
M

Maniaczek

Guest
Który sposób waszym zdaniem był by lepszy: wbicie szpilek czy zmiażdżenie palcami?
 
O

OdcieńZieleni

Guest
zrób super cropping lepiej, te szpilki se odpuść :D
 

JahLoveProtectUs

Well-known member
Rejestracja
Gru 15, 2017
Postów
142
Buchów
1
Hehe, no terrorysta. Potraktuj ją sekatorem. Skróć trochę te rozgałęzienia, które uważasz że Ci się nie zmieszczą i zrób sobie z nich herbatę <peace>
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Który sposób waszym zdaniem był by lepszy: wbicie szpilek czy zmiażdżenie palcami?

złap palcami łodygę, ściśnij i ja "skręć". Coś jakbyś próbował zrolować w palcach paprocha w kuleczkę.
 
M

Maniaczek

Guest
złap palcami łodygę, ściśnij i ja "skręć". Coś jakbyś próbował zrolować w palcach paprocha w kuleczkę.

No właśnie tak już zrobiłem. Ścisnąłem palcami i obruciłem łodyge o 90° stopni. (W gazecie soft secrets znalazłem o tym artykuł). Ale wolałem spytać bo tak jak pisałem robiłem już super cropping i nie podoba mi sie ten treng, bo po nim topy były mniejsze i luźniejsze, mimo że robiłem na tej samej roślinie, to znaczy tak: miałem rośline po toppingu i lst z 8-mioma gałęziami i na 4-ech zrobiłem "SC" a na 4-ech nie i na tych co zrobiłem "SC" to topy były luźniejsze. Tylko ja robiłem ten "SC" w fazie kwitnienia. Teraz zrobiłem to na indukcji, i bez naginania, tylko same ściśnięcie i skręt.
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Nie zgodzę się z tobą, że po super croppie topy są mniejsze czy luźniejsze, wręcz przeciwnie na połamanych gałęziach topy zawsze były większe niż na tych niepołamanych. Sprawdzałem to wielokrotnie i na inn i out i zawsze było tak samo. A i jest to całkiem dobra metoda by chociaż spowolnić wzrost na indukcji.
 
M

Maniaczek

Guest
[MENTION=74064]smoksalot[/MENTION] wierze ci.
A powiec w jakim okresie życia robiłeś ten super cropping?
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Na dworzu to różnie ale głównie na wegu a na inn to właśnie na indukcji częściej jak za bardzo poszły w górę. Napewno spowolni wzrost i napewno samą indukcję niestety. Chociaż niektóre łodygi mam połamane po kilka razy 4-5 co kilka cm. Pryskam po tym Boomboom sprayem i szybko się zbierają po stresie.
 

Doctor Susz

Duży out to jest to :)
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2015
Postów
2,074
Buchów
1
Obczaj moją relke tam masz pokazane co daje SC.
 
M

Maniaczek

Guest
Na dworzu to różnie ale głównie na wegu a na inn to właśnie na indukcji częściej jak za bardzo poszły w górę. Napewno spowolni wzrost i napewno samą indukcję niestety. Chociaż niektóre łodygi mam połamane po kilka razy 4-5 co kilka cm. Pryskam po tym Boomboom sprayem i szybko się zbierają po stresie.
Aaaa widzisz, ja robiłem tylko podczas kwitnienia. Może dla tego były luźne bo roślina zamiast budować kwiaty to była zestresowana- nie wiem, żeby sie przekonać to by trzeba było zrobić test na większej liczbie roślin i najlepiej na klonach.
Pozdrawiam.
 

choci

Well-known member
Rejestracja
Sie 9, 2008
Postów
253
Buchów
1
Jak jest B.gęsto to wyścig w górę,wnioski wyciągnij sam hue
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół