nasiona marihuany

Przechodzę na hydro - moje początki z hydroponiką

Wyszukiwarka Forumowa:

septopreclean

Active member
Rejestracja
Lis 8, 2015
Postów
38
Buchów
1
Czesc , robie eksperyment z uprawa hydroponiczna w małym boxie i tak sluchajcie bo chyba lipe zrobiłem , miałem jakieś 2-3 tygodniowe krzaczki automatów na ziemi no i ja je wyciągnełem umyłem korzenie z ziemi i przenioslem do uprzednio przygotowanej donicy z wieloma wywierconymi dziurami wsadzilem krzak zapelnilem donice keramzytem i doniczki wsadziłem do duzego zbiornika zawartosc wody ok 8 litrow ) w tym zbiorniku na srodku jest kamień napowietrzający , dodatkowo w zbiorniku jest pompka z gąbką i ta woda tam się kreci , do wody wlalem nawozy wg kalkulatora producenta
[h=1]Advanced Nutrients czyli po 8ml micro grow i to trzecie i task to bylo wczoraj ,a dzisiaj trochę lipa 2 krzaki z 3 maja oklapniete liscie jakby padał , a trzeci krzak a w zasadzie mala sadzonka wyglada ladnie i moze bedzie zyc? chociaz fajnie by było jakby wszystkie przeżyły moje eksperymenty.[/h]a co wy myślicie?
 

net777

Well-known member
Rejestracja
Mar 25, 2014
Postów
82
Buchów
0
Witam , pewnie po małym zawieszeniu powinna odżyć . Daj jej jakiś tydzień i wstaw fotkę
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Jak już je posadziłeś w ziemi to nie wiem na jaki ch*j je przenosiłeś do hydro. To było w 100% do przewidzenia że ch*j je trafi.
 

septopreclean

Active member
Rejestracja
Lis 8, 2015
Postów
38
Buchów
1
mały update , kwiatki nie padły , na liściach zaczeły się pojawiać niedobory , po 5 dniach hydro wymieniłem cała wodę i wlałem nową pożywkę w większej ilości , niedobory znikneły planty idą w górę
 

septopreclean

Active member
Rejestracja
Lis 8, 2015
Postów
38
Buchów
1










Dodam jeszcze informacje dot boxa , wymiar ok 70 x 50 x 55 h , oświetlenie żarówki zwykle domowe led osram 2700k lacznie ok 70W
 

WujekMarek

Well-known member
Rejestracja
Lut 16, 2018
Postów
135
Buchów
0
Ja bym dał częśc tych żarówek 6500K zawsze to lepsze spektrum na wzrost by było. No ale pewnie nie bedziesz teraz juz wymieniał ;]
 

Banzaiii17

Member
Rejestracja
Wrz 8, 2018
Postów
8
Buchów
0
Nie wiem czy ja dobrze zrozumiałem ale masz te krzaki w pojemniku 8L i nie jest im ciasno?? jak czesto regulukesz PH i odzywki ?? Ja wlasnie zaczolem 3 sztuki Fat Banana w pojemniku 38L. Koszyki 14cm z grow shopu, box 80x80x160
 

ganjafarm

Well-known member
Rejestracja
Sty 15, 2012
Postów
297
Buchów
0
Fajnie że zaczynasz przygodę z hydro. Pomysł w miarę ok natomiast:
1) otwory nawierciles dosyć niedbale i krawędzie otworów będą ci podcinaly korzenie. Na razie tak zostaw ale popraw przy następnej uprawie
2) pie**ol ledy i kup 4 CFLki po 24 W kazda albo dołoz 2 CFL po 24W (barwa biała zimna phillips)
3) koniecznie kup PH METR, bo bez tego nie dasz rady. Jak zacznie przechodzić transition na flow i później... nie ogarniesz kwasowości pozywki... TDS też by się przydał.
4) za mała doniczka/pojemnik zdecydowanie

Nie słuchaj każdego gimbusa na tym forum. Większość nigdy nic nie sądziła a radą służą zawsze...

Nie możesz się zarazić do hydro a bez powyższych porad będzie ciężko uzyskać zaowalajace plony.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół