nasiona marihuany

Super szafka - problem z drzwiami / otwieraniem

Wyszukiwarka Forumowa:

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Na 99% nie wyrobi ten wentylator, zapewne masz tam standardowy, maly, glosny i najtanszy wentylator, do 600w potrzebny jezt sppry wyciag - czyli trzeba bedzie zainwestowac. Sprawdzic mozesz wyciagajac go ze sciany i patrzac na tabliczke znamionowa. Co do umiejscowienia swiatla zaraz obok wyciagu to dobry pomysl, ale przydalby sie tez filtr, zeby nje walilo w okolicy. Ja bym celowal w takie ulozenie wentylacji: filtr --> wentylator --> cooltube ---> wylot na zewnatrz (albo bez cooltube). Masz dosc niskie pomieszczenie i spora lampe. A dziurki na dole prowizorycznych drzwi ok, ale pytanie jak duze? Z 10 x 5cm da rade ;)
 

xxolaxx

Well-known member
Rejestracja
Lut 19, 2018
Postów
68
Buchów
0
wentylator idzie prosto do komina, a komin na dwór czyli wokół domu na dworze będzie zapach bez filtra?
Dziury zrobimy jakie chcemy, wiec radzisz 10x5 ile szt. ?
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
No moze byc zapach w najblizszej okolicy, lepiej spac spokojnie, czyli miec filtr. 10 x 5cm - chodzilo mi o 10 dziur o srednicy 5cm, powinno starczyc, bedzie wchodzic troche wiecej powietrza niz przez jedna dziire 15cm ;)
 

xxolaxx

Well-known member
Rejestracja
Lut 19, 2018
Postów
68
Buchów
0
Ok dzięki
Wentylator który obecnie jest zamontowany to
Wydatek powietrza 100m3/h
Może być?

---------- Post Zaktualizowany 13:27 ---------- Data pierwszego postu 13:22 ----------

I jeszcze zastanawiam się czy nie dac tam jednak 400w znalazłam zestaw za 250pln używke, więc z głowy by było łączenie tego wszystkiego ze sobą co dla mnie jest czarną magią.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
400w tez sie nada, na pewno bedzie mniejszy problem z temperatura, ale sama zarowka i tak do wymiany, inna sprawa, ze podlaczenie HPSa nie jest trudne - pomozemy ;)
Co do wentylatora to odpada, zdecydowanie za maly i nada sie ewentualnie jako mieszajacy, na wyciag powinnas sie zaopatrzec w wydajniejszy kilka razy (na moje oko 350m3 minimum.
 

xxolaxx

Well-known member
Rejestracja
Lut 19, 2018
Postów
68
Buchów
0
O.k wentylator do wymiany:)
Oprócz zasilacza, odblysnika , oprawa ceramiczna e40, co jeszcze potrzeba bo kompletnie tego nie kumam :( chodzi o lampe
 

Ashaen

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2017
Postów
298
Buchów
0
Kabel zasilający, żarówka i masz gotowe "słońce"
 

xxolaxx

Well-known member
Rejestracja
Lut 19, 2018
Postów
68
Buchów
0
A jakieś uziemienie i inne pierdy?
Kabel 3 żyłowy?
No żarówka to pamiętam, a fakt nie napisałam ;)
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
A jakieś uziemienie i inne pierdy?
Kabel 3 żyłowy?
No żarówka to pamiętam, a fakt nie napisałam ;)

No to tak:
Od gniazdka do balastu idzie kabel trzyzylowy. Niebieski i brazowy kabel wpinasz do balastu, zolto- zielony (uziemienie) zostawiasz luzem.
Od balastu ciagniesz nastepne trzy druty. Zolto-zielony laczysz z tym samym od wtyczki, czyli uziemienie omija balast. Niebieski i brazowy wpinasz w odpowiednie miejsce w balascie i wszystkie trzy zyly leca do lampy
Na lampie zolto-zielony przytwierdzasz do jakiegokolwiek metalowego elememtu - lampa uziemiona. Brazowy i niebieski przykrecasz do oprawki.
Ogolnie brazowy i niebieski niewazne w jakiej kolejnosci i gdzie przykrecasz, nie ma to wiekszego znaczenia. Wazne, zeby uziemienie szlo oddzielnie z pominieciem balastu.

Wiecej pierdow nie ma, proste jak budowa cepa ;)
 

xxolaxx

Well-known member
Rejestracja
Lut 19, 2018
Postów
68
Buchów
0
Dziękuje.
A takie rzeczy jak statecznik, układ zapłonowy, kondensator ?
Bo znalazłam post na # i ktoś pisał że ma balast a inna osoba mu odpisała, że jeszcze tego mu brakuje i powiem szczerzę, że się przeraziłam bo przeczytałam o tym pierwszy raz i sama już zgupiałam.

---------- Post Zaktualizowany 21:56 ---------- Data pierwszego postu 21:54 ----------

I czy odbłyśnik 40x47 będzie ok? Nie za mały na tą powierzchnię ?
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Kup kompletny uklad zaplonowy i po sprawie, czytalas temat o skladaniu calosci, teraz masz do wyboru tansze zasilacze magnetyczne albo drozsze elektroniczne. Podlaczasz kable do zasilacza i tyle ;)
 

xxolaxx

Well-known member
Rejestracja
Lut 19, 2018
Postów
68
Buchów
0
Czyli ten zasilacz gib ma wszystko w sobie?
Kurde to by było spoko ;)
WiesZ, nie chciałabym żeby mi się chata spaliła. Zresztą oprócz Policji to chyba to jest kolejną rzecz której każdy rolnik się boi.
 

GreenMind

Well-known member
Rejestracja
Lut 12, 2018
Postów
128
Buchów
0
Powinien mieć. :p
Fajnie że udało mi/nam namówić cie na zamiane pomieszczenia pod projekcik, będziesz zadowolona.
Na alledrogo widziałem już gotowe zestawy nowe na przykład od megaplant 400w = 234zł
albo używany GIB 400W PRO-V-T = 100zł do tego odbłyśnik lampka i zmieścisz się w 200zł
później możesz dokupić jeszcze 1 zestaw i wykożystać większą przestrzeń i 400w będzie ci łatwiej ogarnąć pod względem ciepła.
 

xxolaxx

Well-known member
Rejestracja
Lut 19, 2018
Postów
68
Buchów
0
A na taki metraż jaki odbłysnik? Znalazłam dwa w rosadnej cenie 40x48 lub 40x40
No i cały czas mam myśleniówe czy 400 czy 600 hpsa
I tak myślę jednak żeby dac tam 10 pomidorów.
Myślicie, że da radę?

---------- Post Zaktualizowany 13:53 ---------- Data pierwszego postu 13:50 ----------

No i jeszcze ta opcja z cooltube ale to dla mnie już w ogóle czarna magia... Nie wiem wtedy co z wentylacją boxu, co z wtlaczajacym do lampy itd.
To zamiast 100 pytań zrobi mi się 1000 ;)

Które z tych zestawów byście wybrali.

displayimage.php
[/url][/IMG]
Odbłysnik 40x35
Hps 600
Używana 3 miesiące
280pln

displayimage.php
[/url][/IMG]
Odbłysnik 80x96
Hps 400
Nowa
250pln

Który zestaw byście wzięli?
A może coś innego ktoś coś ma?
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół