nasiona marihuany

Super szafka - problem z drzwiami / otwieraniem

Wyszukiwarka Forumowa:

xxolaxx

Well-known member
Rejestracja
Lut 19, 2018
Postów
68
Buchów
0
Cześć i czołem.
Mój box jest pod schodami.
Wszystko super "pinknie" tylko gdyby nie problem z drzwiami :(
Drzwi ciężko chodzą, opadają.
Sądzę że wystarczy jest trochę podkręcić.
Moje pytanie jest takie czy po otwarciu drzwi do boxa powinna być jakaś płyta, ewentualnie sztywna blacha.
Po pierwsze czy te drzwi się nie spalą? Hmm może głupie pytanie ale cholernie boję się pożaru przy tej budowie
Drugie czy jeśli się nie skopcą i mogą być to czy je od wewnętrznej strony jakaś blachą obić ( mam dużo po odbłyśniku ) ewentualnie kocem z apteki? Bo chyba dużo roboty z tym żeby biała farba to pokryła.
No i co proponujecie na te kafelki wewnątrz?
Co ogólnie myślicie o tym boksiku?
Wymiary:
Długość 90, głębokość 140, wysokość 106-140 bo jest skos ( sufit wyrównać? )
Dołączam zdjęcia
Ps sorry za syf
clear.gif
[/URL][/IMG]
[MENTION=87644]xxolaxx[/MENTION] zdjecia tylko do galerii forum

EDIT: Przenosimy się do łazienki
116x135 wysokość od 150 do 200 ;)
 
Ostatnia edycja:

Paplotka

Well-known member
Rejestracja
Cze 7, 2016
Postów
412
Buchów
0
No żeczywiście pytania jak z kosmosu ale coś podpowiem jak umiem

na ściany i drzwi przyklej mylar diamond dobrze odbija światło, nic Ci się nie spali jak z głową zrobisz
dach zostaw tak jak jest nic nie wyrównuj będziesz miał więcej miejsca na filtr /tłumik akustyczny i inne duperele
Ty lepiej pomyśl gdzie zrobisz dziury do wentylacji

ogólnie fajny kamuflaż , taki box w zabudowie<joint>
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Masz tam jak wentylację wyprowadzić z tej komórki ? Jak podłączysz całą instalację poprawnie to nic nie ma prawa się zapalić.
PS. Ten balast z innego tematu jest ok. Ale nie wsadzisz do tej klitki tak mocnej lampy bo zamienisz ją w piekarnik a nie growboxa.
Tak ze 400W w cool tubie to max.
 

Total Kozak

Buja taka muza!
Weteran
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
3,175
Buchów
6,582
Odznaki
2
Zrób to na profesce, Po otwarciu szafy powinna się ukazać szafka z ok 30cm półkami a na półkach rzeczy poukładane. załość ma być na zawiasie i być wejściem do ogrodu. Wentylacje dobrze rozkmin
 

xxolaxx

Well-known member
Rejestracja
Lut 19, 2018
Postów
68
Buchów
0
Masz tam jak wentylację wyprowadzić z tej komórki ? Jak podłączysz całą instalację poprawnie to nic nie ma prawa się zapalić.
PS. Ten balast z innego tematu jest ok. Ale nie wsadzisz do tej klitki tak mocnej lampy bo zamienisz ją w piekarnik a nie growboxa.
Tak ze 400W w cool tubie to max.

Wychodzi mi około 1,26m ktoś mi proponował żeby na te wymiary dac 600w tak też zaczęłam szukać.
Lampę chcę taką jak na wiki # jest instrukcja do zrobienia z wentylacją kanałowa
Wlot zrobię na dole w drzwiczkach. Czy to lipa?
A i jakieś 50cm od drzwiczek jest rura która prowadzi do komina wentylację z wc ( za ścianą od szafki jest kibelek ) z którego nikt nie korzysta ale jest tam wszystko sprawne.

---------- Post Zaktualizowany 12:49 ---------- Data pierwszego postu 12:45 ----------

No żeczywiście pytania jak z kosmosu ale coś podpowiem jak umiem

na ściany i drzwi przyklej mylar diamond dobrze odbija światło, nic Ci się nie spali jak z głową zrobisz
dach zostaw tak jak jest nic nie wyrównuj będziesz miał więcej miejsca na filtr /tłumik akustyczny i inne duperele
Ty lepiej pomyśl gdzie zrobisz dziury do wentylacji

ogólnie fajny kamuflaż , taki box w zabudowie<joint>

Ogólnie nie potrzebuje wyciszac bo nikt tam nie wejdzie, jest mini korytarz który jest zamykany na klucz. Bardziej zapach jak rodzina przyjedzie ;)
 

Konopioland

Lazy Bastard
Rejestracja
Sie 19, 2014
Postów
1,006
Buchów
1
No to zrób wszystko w tym kibelku, rodzinie powiesz, że zamek się zaciął i nie masz też klucza (gorzej, jak twój ojciec, wujek, itp. będzie chciał się wykazać i zacznie wspaniałomyślnie dobierać się tam:freak:).

Taki kibelek to marzenie jeśli chodzi o uprawianie. Jest wszystko: woda, prąd, wentylacja.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Wychodzi mi około 1,26m ktoś mi proponował żeby na te wymiary dac 600w tak też zaczęłam szukać.

No, jak byś tam miała ze 2m wysokości to spoko a nie od 1 do 1,4m. Odejmij sobie 25cm na doniczki, kolejne 30cm na osprzęt + Odległość od lampy jakieś 50-70cm i wychodzi na to że już miejsca na rośliny nie masz.
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
a może by tak zrobić tam uprawę wertykalna :scratch: ? skoro tak nisko
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
No jest to jakieś rozwiązanie, ale tak czy inaczej więcej niż 400W bym tam nie pchał i to w cool tubie( przy wertykalu bez odbłyśnika oczywiście :) )
 

xxolaxx

Well-known member
Rejestracja
Lut 19, 2018
Postów
68
Buchów
0
No, jak byś tam miała ze 2m wysokości to spoko a nie od 1 do 1,4m. Odejmij sobie 25cm na doniczki, kolejne 30cm na osprzęt + Odległość od lampy jakieś 50-70cm i wychodzi na to że już miejsca na rośliny nie masz.

Kibelek jest dość duży. Byłoby dużo roboty chyba żeby go przerobić. A kibelek jest dość duży i wysoki myślę ze nie całe 3M.
Długość może być 3,5M szerokość z 4m

Myślałam że taka wysokość jest ok bo niektórzy mają niższe boxy.
Nie chcę dużo pomidorków.
Na pierwszy raz na pewno 4 doniczki

---------- Post Zaktualizowany 17:36 ---------- Data pierwszego postu 17:32 ----------

Takie pytanie z dupy, jak się daje komuś " buchy" na forum :D
 

xxolaxx

Well-known member
Rejestracja
Lut 19, 2018
Postów
68
Buchów
0
buchy będą jak będzie 51 postów na liczniku

Dziękuję za odpowiedź

---------- Post Zaktualizowany 19:22 ---------- Data pierwszego postu 19:18 ----------

No jest to jakieś rozwiązanie, ale tak czy inaczej więcej niż 400W bym tam nie pchał i to w cool tubie( przy wertykalu bez odbłyśnika oczywiście :) )

A myślisz że przy 600W tam będzie sauna ?
Zamówiłam juz zasilacz 600W i teraz nie wiem już sama co robić :(
I myślisz że to lipa żeby zrobić wyciąg kanałowy przy lampie i zamknąć ją szybą?
Kurczę myślałam że już coś wiem, ale jednak nadal nic nie wiem.
Siedzę już na forum z tydzień albo i dłużej, czytam i czytam. Im więcej czytam to tym mniej wiem ;(
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
i bardzo dobrze że czytasz .. wszystko zacznie się składać w całość z czasem ,lepiej od razu nic nie kupować,poczekac,przemyśleć..nie śpiesz się,to sporo informacji

powodzenia
 

GreenMind

Well-known member
Rejestracja
Lut 12, 2018
Postów
128
Buchów
0
Tak to jest z początkiem wszystko odrazu by sie chciało :D jaki ballast zamówiłaś ? elektryk czy magnetyk ? ja bym odesłał i zamówił coś z regulacją najlepsza opcja dla cb. a i do kibla bym z tym poszedł. ile przeróbka może ci zająć ? 2-3 dni pracy max a planty dostaną 3razy lepsze warunki, łatwiej będzie wszystko rozplanować i ogarnąć w takim kibelku niż pod schodami, tak mi się wydaje przynajmniej.
A rodzinie zawsze można powiedzieć- awaria zapraszam do drugiego :yeahh:
Powodzenia i pisz co robisz z boxikiem :D
 

xxolaxx

Well-known member
Rejestracja
Lut 19, 2018
Postów
68
Buchów
0
Po przemyśleniu wszystkiego przenosimy się do kibelka.
Balast magnetyczny.
Na pewno będą dalsze pytania ;) narazie kupiliśmy płytę i go zmniejszamy i bierzemy połowę gdzie jest wentylator ;)

---------- Post Zaktualizowany 09:45 ---------- Data pierwszego postu 09:37 ----------

Zrobimy około szerokość 130, głębokość 130, wysokość w najniższym miejscu 150, w najwyższym 200 w tym najwyższym wszystkie bebechy od lampy zamontujemy.
Hps 600
I pytanie jest tam wentylator wstawiony przez poprzedniego właściciela. Jest tak, że po włączeniu światła automatycznie włącza się wentylator. Jak sprawdzić czy taki wydoli? Czy z góry mogę założyć że da radę? I czy mogę zaraz za nim zamontować lampę? Żeby wyciągał tak jakby od dupy strony żarówki powietrze? W prowizorycznych drzwiach zrobić dziurki na dole do wentylacji. Myślicie że będzie ok?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół