nasiona marihuany

Automatyczne podlewanie Blumat - czy ktoś stosuje?

Wyszukiwarka Forumowa:

Weed_hub

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
456
Buchów
1
Odznaki
1
Siema,

jak w temacie? Ktoś coś? używacie? Chodzi mi o to czy sprawdziło by się np dla czterech roślin? Wężyki wyprowadzone na zewnątrz i zanurzone np: w 5 litrowej bańce? Takie małe ala Autopot?
81f249c64178bbcd6ee838a8e127~0.jpg
 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
Ja zastosowałem na OUT w ogródku rok temu w lato i zdało egzamin , ale używałam blumaty tylko 2 tygodnie . 2szt. W doniczke 18L i baniak 20L z wodą. Na końcówki tego wężyka musiałem dać ciężarki żeby wężyk nie pływał na powierzchni wody.
W IN użyłem na doniczke 10L dla matki 1 szt. + baniak 5L .
Też dało radę na 2 tygodnie . Tylko to wszystko było na organicznych nawozach robione ,czyli w baniakach samą woda.
Wątpię czy nawozy mineralne będą podawać te blumaty.
Wydaje mi się że to w razie wyjazdu jest ok .
Nigdy nie używałem dłużej niż 2 tygodnie .
Choć mam jeszcze 12 szt. I myślałem żeby coś z tym zrobić w boxie 0.36m2, ale ostatecznie wolę kupić jeden zawór auqa od auto pot i nawadniac nim tacę 60x60. Pewniejsze Jak dla mnie.
 
A

A$AP

Guest
Nie słyszałem wcześniej o tym systemie, a patrząc na stronę producenta łapię się za głowę jakie to jest tanie ;o
Bardzo ciekawa alternatywa dla autopotów :)
 

Weed_hub

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
456
Buchów
1
Odznaki
1
Ja zastosowałem na OUT w ogródku rok temu w lato i zdało egzamin , ale używałam blumaty tylko 2 tygodnie . 2szt. W doniczke 18L i baniak 20L z wodą. Na końcówki tego wężyka musiałem dać ciężarki żeby wężyk nie pływał na powierzchni wody.
W IN użyłem na doniczke 10L dla matki 1 szt. + baniak 5L .
Też dało radę na 2 tygodnie . Tylko to wszystko było na organicznych nawozach robione ,czyli w baniakach samą woda.
Wątpię czy nawozy mineralne będą podawać te blumaty.
Wydaje mi się że to w razie wyjazdu jest ok .
Nigdy nie używałem dłużej niż 2 tygodnie .
Choć mam jeszcze 12 szt. I myślałem żeby coś z tym zrobić w boxie 0.36m2, ale ostatecznie wolę kupić jeden zawór auqa od auto pot i nawadniac nim tacę 60x60. Pewniejsze Jak dla mnie.

no ja właśnie też lecę na organice i drapałem się w głowę czy organika w zbiorniku podawczym nie skiśnie. Mi potrzebne jest automatyczne nawadnianie bo często wyjeżdzam na cały tydzień a nie chcę obcych osób angażować do podlewania plantów. Myślałem o autopotach ale cztery doniczki to już koszt 300-400zł a to można mieć za grosze, także jak piszesz że działa to chyba też stestuje.

E: a jaki to jest system na całączy tackę 60x60? Masz jakiś link? Bo widziałem całe systemy na cztery doniczki.
 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
no ja właśnie też lecę na organice i drapałem się w głowę czy organika w zbiorniku podawczym nie skiśnie. Mi potrzebne jest automatyczne nawadnianie bo często wyjeżdzam na cały tydzień a nie chcę obcych osób angażować do podlewania plantów. Myślałem o autopotach ale cztery doniczki to już koszt 300-400zł a to można mieć za grosze, także jak piszesz że działa to chyba też stestuje.

E: a jaki to jest system na całączy tackę 60x60? Masz jakiś link? Bo widziałem całe systemy na cztery doniczki.

To samorobka
No to tak . Na razie nam wszystko w koszyku.
1. Taca uprawowa 60 x 60 - bo boxa mam 0.36m2
(Garland Plantenschaal 60 CM Vierkant Zwart)
2. Autopot aquavalve - to ten niebieski gadżet- zawór co dozuje wode do autopota.
3. Wężyk 6mm do tanka.
4. Czarny strecz .
Czyli doniczki na tacy , zawór pomiędzy nimi, streczem zasłonić luki między doniczkami żeby światło nie padało na wodę.
Wszystko podłącze do tanka z innymi autopotami (Easy2grow).
Myślę tylko jak ten zawór Aqua przyczepić do tacy, bo w autopotach jest specjalny zaczep do trzymania w podstawce.
Ale jak już wszystko będę mieć to coś zmajstruje.
Również mógłbym wsadzić 4szt. Easy2grow (4×8,5L) ale panny rozwalił by boxa , więc chce wsadzić 9x 2L lub 3L doniczki.
Jak zmajstruje to wrzucę foto.
Koszt to 10€ taca + 15€ zawór + wężyk 1€ , reszta mam
Pozdr
 

Weed_hub

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
456
Buchów
1
Odznaki
1
Póki co zamówiłem Blumata, podłączyłem 1,5l wody do dwóch doniczek około 11 litrowych, zobaczymy jak będzie to szło. Napisałem też do producenta zapytanie czy można przez te nawadniacze podawać nawozy, ale zdecydowanie odradza (przynajmniej mineralne), ponieważ te nawozy mogą blokować pory w ceramice, i radzi stosować nawożenie przez np: pałeczki, co swoją drogą przy uprawie organicznej i zastosowaniu biotabsów świetnie się zgrywa :), ale odpada podawanie innych nawozów, chyba że dolistnie ;/
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Póki co zamówiłem Blumata, podłączyłem 1,5l wody do dwóch doniczek około 11 litrowych, zobaczymy jak będzie to szło. Napisałem też do producenta zapytanie czy można przez te nawadniacze podawać nawozy, ale zdecydowanie odradza (przynajmniej mineralne), ponieważ te nawozy mogą blokować pory w ceramice, i radzi stosować nawożenie przez np: pałeczki, co swoją drogą przy uprawie organicznej i zastosowaniu biotabsów świetnie się zgrywa :), ale odpada podawanie innych nawozów, chyba że dolistnie ;/

A nie mozna co jakis czas chlusnac 0,5l z nawozem prosto z butli? ;)
 

Weed_hub

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
456
Buchów
1
Odznaki
1
A nie mozna co jakis czas chlusnac 0,5l z nawozem prosto z butli? ;)

Można, można Panie Honza! :) P.S. ostatnio gdzieś w radiu gadali, że w tym sezonie modne będą fryzury na czeskiego piłkarza :)
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Można, można Panie Honza! :) P.S. ostatnio gdzieś w radiu gadali, że w tym sezonie modne będą fryzury na czeskiego piłkarza :)

Zawsze dwa kroki przed mainstreamem ;)
 

cocaa

Well-known member
Rejestracja
Gru 14, 2011
Postów
187
Buchów
0
Póki co zamówiłem Blumata, podłączyłem 1,5l wody do dwóch doniczek około 11 litrowych, zobaczymy jak będzie to szło. Napisałem też do producenta zapytanie czy można przez te nawadniacze podawać nawozy, ale zdecydowanie odradza (przynajmniej mineralne), ponieważ te nawozy mogą blokować pory w ceramice, i radzi stosować nawożenie przez np: pałeczki, co swoją drogą przy uprawie organicznej i zastosowaniu biotabsów świetnie się zgrywa :), ale odpada podawanie innych nawozów, chyba że dolistnie ;/

To prawda, przy minerlkach szybciej sie zapierdziela sensor, ale przy twardej wodzie tez z czasem moze sie przyblokowac. System ogolnie spoko, szczegolnie przy organice, masz mozliwosc wyboru doniczki jaka chcesz i nawadnianie jest od gory, ale zywotnosc autopotow jest dluzsza. Mialem raz przypadek, ze sensor nie przepuszczal wody, i ciagle ja podawal, efektem bylo lekkie zalanie :)
 

Weed_hub

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
456
Buchów
1
Odznaki
1
To prawda, przy minerlkach szybciej sie zapierdziela sensor, ale przy twardej wodzie tez z czasem moze sie przyblokowac. System ogolnie spoko, szczegolnie przy organice, masz mozliwosc wyboru doniczki jaka chcesz i nawadnianie jest od gory, ale zywotnosc autopotow jest dluzsza. Mialem raz przypadek, ze sensor nie przepuszczal wody, i ciagle ja podawal, efektem bylo lekkie zalanie :)

Ale autopoty kosztują 10 x tyle co te blumaty. I jak to możliwe, że jak sensor nie przepuszczał wody to doszło do zalania? Przecież on działa na zasadzie osmozy. Jak nie oddawał do otoczenia to jak mógł pobrać z butelki czy innego źródła?
 

Dante600

Well-known member
Rejestracja
Paź 11, 2018
Postów
390
Buchów
2
Ja stosowalem experymantalnie na jednym krzaku ktory okazal sie byc samcem, dlatego nie bylo mi go szkoda. Bylem na urlopie dokladnie 3 tyg. i przez cale 3 tyg. plant stal na parapecie w pelnym sloncu. Po powrocie z urlopu doslownie nie poznalem rosliny, urosla o okolo 30 cm. zdrowa bujna, rozkrzaczona. Dodam moze ze w ziemie wbilem 3 szt. tego wynalazku i podpiolem to pod 10L wiaderko z woda. Teraz w styczniu znowu musze zostawic rosliny same (5szt.) na 2-3 tyg. i chyba znowu pokusze sie na ten juz sprawdzony sposob.
Dodam moze juz za wczasu, nie mozna karmic dziewczyn przez ten system, bo pozywka zapycha przeplyw wody. Wiem ze to duzy minus, ale niestety tego nie da sie przeskoczyc. Mozecie w ziemie wbic te paleczki z nawodem ktore same dozuja ilosc podawanej pozywki w momencie kiedy dostana kontakt z woda. Pozdrawiam.
 

DobreBicie

Well-known member
Rejestracja
Mar 28, 2011
Postów
256
Buchów
1
A co myślicie o takim czymś




zbiornik na wodę 10l, do 6 roślin cena 65zł, do rośliny po dwie sztuki z jednej drugiej strony donicy np. więc na 3 rośliny to mamy, trochę sporo siana, ale może warto? Ciekawe jak się rozchodzi woda przez takie coś po ziemi, nigdy nie miałem styczności z takim podlewaniem kropelkowym więc trudno mi powiedzieć
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół