nasiona marihuany

Wyciszenie wentylacji- tłumik akustyczny

Wyszukiwarka Forumowa:

DzikiDzikiDZIK

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2017
Postów
257
Buchów
0
Witam,

jak w temacie.Potrzebuję opinii osób które miały styczność z tłumikami akustycznymi do wentylatorów.Chciałbym wiedzieć czy obciążają wentylator i w jakim stopniu redukują hałas.


pozdrawiam
 

Doctor Susz

Duży out to jest to :)
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2015
Postów
2,074
Buchów
1
Niby jak tłumik ma obciążać wenta?a o ile redukuje to zależy jak głośny went etc.

Grow air ma fajne tłumiki.
 

Pochmurny

Active member
Rejestracja
Cze 18, 2006
Postów
41
Buchów
0
Wszystko zależy jakiego wentylatora używasz oraz ile dB generuje.

W najprostszym przypadku stosuje się do wentylatorów kanałowych 2 rodzaje tłumików:
absorpcyjne oraz refleksyjne, szczegóły masz tutaj:
http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Tłumiki_akustyczne

Na końcu artykułu jest jest test wykonany aplikacją na komórczaka.

Każdy spadek natężenia dzwięku o 3 dB to redukcja hałasu o 50% !!

Jeżeli tłumik jest dobrze wykonany to znaczy jego średnica wewnetrzna = średnica kanału oraz = wyjścia z wentylatora to nie zauważysz oporów w przepływie powietrza.
Większy wpływ ma ilość zakrętów kanału wentylacyjnego, jego "szorstkość", oraz zmiany średnic lub spłaszczenia
 

DzikiDzikiDZIK

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2017
Postów
257
Buchów
0
Niby jak tłumik ma obciążać wenta?

Myślałem że po prostu po zamontowaniu tego cacka będzie mniejszy ciąg,ale rozwiałeś moje wątpliwości:)

Konkretniej chodzi o wentylator Prima Klima 800m3/h dwubiegowy z kontrolą temperatury.

pozdrawiam
 

Pochmurny

Active member
Rejestracja
Cze 18, 2006
Postów
41
Buchów
0
Nie widzę parametrów natężenia dźwięku tego wentylatora a to dość ważne.
Ma regulację obrotów co oznacza że możesz zejść z hałasem ale za to wydajność też zmaleje.
Dajesz jakiś filtr na kanale wentylacyjnym?
 

DzikiDzikiDZIK

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2017
Postów
257
Buchów
0
55dB /62dB to jego parametry,znalazłem na zagranicznych forach(ch...wie czy prawdę mowią:sunny:)
filtr Prima Klima Profi Industry 880m3/h

czy tłumik zda tu waszym zdaniem egzamin? czy raczej zbędny wydatek?
 

Grandfather

Never Stop Improving
Weteran
Rejestracja
Paź 3, 2015
Postów
1,198
Buchów
8
55dB /62dB to jego parametry,znalazłem na zagranicznych forach(ch...wie czy prawdę mowią:sunny:)
filtr Prima Klima Profi Industry 880m3/h

czy tłumik zda tu waszym zdaniem egzamin? czy raczej zbędny wydatek?

Z doświadczenia polecam duży karton, do środka wentylator obłożony watą szklaną z każdej strony, dodatkowo przewody akustyczne.
W moim przypadku td-silent 800 na 69% (165V) mocy na regulatorze transformatorowym, co daje ok 550m3/h generuje 42-45db przykładając z zewnątrz miernik na blisko do kartonu. Problemem u Ciebie będzie jeśli zdecydujesz się na prima klima panel sterujący zainstalowany przy wentylatorze, ale zawsze możesz dokupić regulator transformatorowy i go podpiąć na zewnątrz pudła.
 
C

cyb3l

Guest
Niby jak tłumik ma obciążać wenta?a o ile redukuje to zależy jak głośny went etc.

Grow air ma fajne tłumiki.

Polecam rowniez tlumik GrowAir, mam u siebie i musze powiedziec ze robi robote i nie ma najmniejszego wplywu na kondycje wentylacji.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół