nasiona marihuany

[AF][HPS/Dimmeable LED 240W CLU058][0.5M2]Blue Dream, Big Devil, White Widow, Big Bud

Wyszukiwarka Forumowa:
K

K2

Guest
Siema

4 automaty od Biogenetic
Nawozy: Organika + mikoryza + trichoderma + CO2
Donice docelowe: 10 l wiadra
Lampy: Pierwsze 3,4 tyg HPS 250 Watt, dalej LED CLU058. Zobaczymy jaka moc ??? Mam dimmeable 150-190-240. Zobaczymy ile potrzeba.
Wysokość pomieszczenia uprawowego 240cm głębokość 50, szerokość 100 cm.
Ziema canna bez dodatków. Tutaj pomieszam to co zostało z ostatniej uprawy w 30%, plus nowa canna 70%. Ta stara ziemia ma już dodatkowy nawóz charge.

Cel uprawy - zobaczyć jak to idzie pod ledem.

Narazie tyle.

Tutaj na fotografii pierwszej jest widoczny Critical - tej odmiany nie będzie w tym grow, będzie Big Devil.





pozdro !
 
Ostatnia edycja:

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
No proszę Konopny + Ledzik, zasiadam
powodzenia życzę.
Ile będziesz miał cobów CLU058?,jaka barwa?
Jaka trichodermia i mikoryza?
Co2 - butla, wiadro czy mata
Pozdr
 
D

DarkMessiah

Guest
Zycze ci powodzenia i dobrej zabawy w uprawie pod ledem :)
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Nie wiem jakiej barwy masz coby ale podjerzewam 3500k wiec proponowal bym dac je od poczatku ze wzgledu na wieksza ilosc barwy niebieskiej sprzyjajacej wegetacji roslin. HPS-a dorzuc na flo. Latwiej bedzie tez utrzymac Ci wieksza wilgotnosc na poczatku pod ledem a hpsem ja efektywnie zbic. Wiec takie rozwiazanie wydaje sie najsensowniejsze.
 
K

K2

Guest
[MENTION=73516]JOS[/MENTION]

3 x CLU058 3500k
Trichoderma - Harzianum
Mikoryza - Great White
CO2 organiczne - opryski

pozdro !
 
Ostatnia edycja:
K

K2

Guest
dac je od poczatku ... Wiec takie rozwiazanie wydaje sie najsensowniejsze.

wiem, że musisz mieć rację, bo znasz się na LEDach, ale te 4 '' wegetują '' jeżeli można mówić, w sumie chyba można, u auto o wegetacji z automatami, które właśnie u mnie kwitną. A co byś powiedział, jakbym np. teraz mój stary grow przełączył na tego LEDa i dokończył stary, który leci na hps na ledzie i rozpoczął jednocześnie nowy na ledzie ?

pozdro i dzieki :)

---------- Post Zaktualizowany 21:40 ---------- Data pierwszego postu 21:36 ----------

Zasiadam i ja na widowni :)

Powodzenia konopny
Pozdrawiam


dzięki wielki, oby sie nie popie****iło... mam fajna lampę zbudowaną. Wystarczy, że zmienię zasilacz na mocniejszy dam większy wentylator i mam 600 watt :). Interesuja mnie te ledy, bo ludzie na tym robią i to chwalą.

---------- Post Zaktualizowany 21:47 ---------- Data pierwszego postu 21:40 ----------

Zycze ci powodzenia i dobrej zabawy w uprawie pod ledem :)

jak będzie źle Dark, to Twoja wina, bo Ty mnie do tego leda namówiłeś :freak:
 
K

K2

Guest
[MENTION=84329]DarkExpress[/MENTION] - proste, że 99% z***ek to błędy ludzkie... ale wiesz.... jakbyś nie gderał to bym o ledzie nie myslał, więc to będzie też błąd ludzki: Twój :p
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
pokaż no tą lampę ;) te ledy są już sprawdzone i wiadomo, że rośnie pod nimi dobrze tyle, że nawozi się troszkę inaczej. Mało azotu potrzeba (ja zrezygnowałem całowicie z nawozów na vega uprawiając w ziemi) a na flo większe zapotrzebowanie na potas.. no i metodą prób i błedów bedziesz musiał wyczuć wysokość na jakiej trzymać oświetlacz na danym etapie. Generalnie powodzenia, roziadam się i patrze co będziesz wyczyniał. Pozdro!
 
K

K2

Guest
5 Marzec. Dzień pierwszy, spod hpsa jeszcze

Critical został zastąpiony Big Devil. Big Devil to też automat z tego banku.





pozdro !
 

pakowski

Well-known member
Rejestracja
Kwi 11, 2017
Postów
116
Buchów
1
Odpalaj czym prędzej leda, zobaczysz co clu058 potrafią. Ja od czasu jak zastartowałem z takim ledem to wyjść z podziwu nie mogę. Takiego tempa wzrostu nigdy nie widziałem pod CFL, MH ani HPS.

Przy Clu058 3500k zauważyłem specyficzną rzecz. Małe rośliny rosną jak na drożdżach. W pewnym momencie robi się z nich sałata, tak gęsto zaczynają rosnąć odrosty. Bardzo gęsto ale nie idą jakość na wzrost. W późniejszym etapie na indukcji i na początku flow rosną jak głupie. To samo przy automatach się dzieje. 3/4 flow topy wydają się że rosną bardzo słabo, gdy nagle w ostatnich tygodniach puchną w oczach. Są bardzo twarde i ciężkie.

Mam 3 diody blisko siebie na jednym panelu, ale leda mozna podniesc wysoko i praktycznie calego boxa 1m2 oswietla rownomiernie. HPS w cooltubie z efektywnych odleglosci doswietlal dobrze pol boxa, a w polowie troche juz brakowalo. Pewnie musialbym dać 600W na Wingu, ale box by sie zagotowal.
Też jade na organiku i nie widze niedoborów, a w mineralach co chwile się z czyms borykałem.

Pochwal się co tam za wynalazek zmajstrowałeś :)

Kibicuję
 
K

K2

Guest
Siema !

Te automaty były 3 dni pod HPS,
8 marca zostały przełączone na leda na max moc 240 Watt
14 marca Rośliny zostały przełaczone na 12/12
2 zielone donice 5 litrowe, 2 czarne air poty - 6 litrów, przesadzane były w czwartek chyba ?

Dzisiaj mamy 19 dzień od Nasiona. 10 dzień 12/12 :), do końca to idzie już teraz pod 12/12
Białem plamy to pozostałości po oprysku

Whita Widow - ta roslina miała małe problemy... Za wielka ilość światła jej nie odpowiadała. Miała jasne przebarwienia na liściach. Wiele problemów to własnie nadmiar światła, zle warunki ogólnie w namiocie, za ciepło, wentylacja itp. a ludzie doszukują się bóg wie czego. Po przestawieniu rosliny w inne miejsce namioty już wszystko jest ok. Zresztą tak jak u innych roślin.



Blue Dream - roślina rośnie ok, nie ma co płakać ani sie nie wiadomo jak bardzo cieszyć.



Big Devil - jak powyzej.



Big Bud - to samo co dwie poprzednie.



Od lewej strony:

White Widow, Blue Dream, Big Devil, Big Bud



pozdro !
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół