nasiona marihuany

Jak wykonać Cannabis Coconut Oil

Wyszukiwarka Forumowa:

Afroman

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2010
Postów
734
Buchów
13
Dlaczego olej kokosowy jest popularny w przypadku ekstrakcji thc z Konopi?

25.jpg


Olejek kokosowy zdołał wytworzyć drogę do jednych z najbardziej pożądanych produktów naszej branży, w tym do wypieków i maści przeciwbólowych, ale dlaczego? Przyczyna może być przypisana kilku ważnym czynnikom. Po pierwsze, olej kokosowy ma najwyższe stężenie kwasów tłuszczowych (tłuszcze nasycone).
Nadwyżka tych kwasów tłuszczowych w oleju kokosowym tworzy silniejszy czynnik wiążący dla kannabinoidów.
W porównaniu z oliwą z oliwek, która zawiera poniżej 20% tłuszczów nasyconych, olej kokosowy zawiera ich ponad 80% i dzięki temu ma zdolność zatrzymywania znacznie więcej kannabinoidów podczas ekstrakcji, dostarczając w zamian o wiele bardziej skuteczne produkty lecznicze. Dlatego olej kokosowy jest niemal idealnym podłożem dla marihuany.


Wykorzystanie oleju kokosowego i korzyści zdrowotne

Olej kokosowy zawiera także inne zestawy korzystnych kwasów, o których wiadomo, że mają listę potencjalnych korzyści zdrowotnych. Kwas laurynowy jest doskonałym przykładem - po strawieniu kwas laurynowy wytwarza monogliceryd, który działa jako środek przeciwdrobnoustrojowy. Te kwasy tłuszczowe znajdują się w zasobie oleju kokosowego, co czyni go czołowym rywalem dla osób poszukujących zdrowszej bazy olejowej niż masło lub olej rzepakowy.

Kolejną fantastyczną korzyścią płynącą z używania oleju kokosowego jest to, że gdy użyjesz go do ekstrakcji kannabinoidów, twój produkt końcowy pozostanie stały w temperaturze pokojowej.
Wszechstronność produktu podawanego w postaci konopi indyjskiej, który pozostaje stały w temperaturze pokojowej, ma pierwszorzędne znaczenie, biorąc pod uwagę jego zastosowanie jako środka do stosowania miejscowego.
Ponadto jego stan stały umożliwia łatwe przechowywanie oleju za pomocą kapsułek żelatynowych, popularnej i bardzo skutecznej metody dystrybucji kannabinoidów.
Kapsułki z żelatyną są tak proste i łatwe do wytworzenia w domu, że składniki można nabyć w niemal każdej aptece lub Internecie, dzięki czemu proces zaparzania kapsułek w domu jest stosunkowo prosty.


Ekstrakcja THC z Konopi przy użyciu Oleju Kokosowego
26.jpg



Łatwość użycia może być jedną z najbardziej niedocenianych zalet oleju kokosowego przy wytwarzaniu produktów podawanych w postaci infuzji. Poza faktem, że można kupić olej kokosowy stosunkowo niedrogo z dowolnego miejsca, proces dekarboksylacji i podgrzewania konopi w oleju kokosowym wymaga tylko kilku prostych składników i można go wykonać w domu przy minimalnym wysiłku.
Sprawdź nas przepis na podgrzewanie oleju kokosowego - produkt końcowy jest smaczny, wszechstronny i jeśli jest prawidłowo przechowywany, może starczyć na bardzo długo, nie ulegając degradacji.

Przepis na Olej Kokosowy z Konopi???(Cannabis Coconut Oil)

Składniki:

- 1 szklanka dobrej jakości zmielonych szczytów lub trimu(lub mniej dla łagodniejszego działania)(to ponoć 7g suszu po uprzedniej dekarboksydacji w
120 C w piekarniku)
- 210g Oleju kokosowego(może być rafinowany jak ktoś nie lubi zapachu)

Przybory:

- Sitko lub gazę
- Młynek(Grinder) (prosty młynek ręczny działa najlepiej: urządzenia takie jak blendery i młynki do kawy
mielą konopie na pył, czego rezultatem jest żywność/wypiek ze złym posmakiem materiału roślinnego)
- Naczynie do kąpieli wodnej, wolnowar, rondel itp.

Wskazówki:

1. Zmiel konopie. Możesz użyć trimu, kwiatów lub z każdego po trochu - to wszystko jest kwestią preferencji Pamiętaj, że wszystko, co jest na tyle małe, aby zmieściło się w sitku, trafi do gotowego produktu, więc nie miel marihuany na drobny proszek.

2. Połącz olej i konopie indyjskie w naczyniu do kąpieli wodnej lub wolnowarze i podgrzej je razem na małym ogniu/cieple przez kilka godzin. Pozwoli to na dekarboksylację (aktywację THC) bez przypaleń (które niszczą składniki aktywne).Gotowanie można wykonać na wiele sposobów: w wolno warze na niskim poziomie ciepła przez 4-6 godzin, mieszając od czasu do czasu; w naczyniu do kąpieli wodnej na niskim ogniu przez co najmniej 6 godzin (lepiej przez 8h), mieszając od czasu do czasu; lub w prostym rondlu na niskim poziomie przez co najmniej trzy godziny, często mieszając (rondel jest najbardziej podatny na przypalenie). We wszystkich przypadkach do mieszaniny można dodać niewielką ilość wody, aby uniknąć przypalenia. Uwaga: Niezależnie od wybranej metody temperatura oleju nie powinna przekraczać 120 °C

3.
Odcedź i przechowuj olej. Nie ściskaj gazy; ponieważ doda to więcej chlorofilu do twojego oleju.
Cały pozostały materiał roślinny można wyrzucić lub wykorzystać w innych naczyniach, jeśli masz na to ochotę.
Okres trwałości oleju wynosi co najmniej dwa miesiące i może być przedłużony przy pomocy chłodzenia.

Jak już zdobędziesz ekstrakt oleju kokosowego, zastosowania są prawie nieograniczone!!!

Siema tu Afroman postanowiłem zapożyczyć i w miarę zrozumiale przetłumaczyć na polski, artykuł z leafly jak wykonać canna olej kokosowy. Mile widziane lekkie poprawki :D

Źródłó: https://www.leafly.com/news/lifesty...t-oil-uses-benefits-and-a-recipe-to-make-your
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
Rejestracja
Lip 6, 2017
Postów
422
Buchów
2
Jesli ktos bedzie robil to zdecydowanie polecam rafinowany bo nie pozostawia takiego kokosowego-tlustego zapachu i smaku. Przynajmniej mi osobiscie zupelnie taka forma nie podchodzi.
[MENTION=32422]Afroman[/MENTION] dobra robota, ladnie i zrozumiale przetlumaczone. Fajnie, ze ktos tlumaczy artykuly z leafly na polski. Niech kultura 420 sie poszerza! :D
 
Ostatnia edycja:

Afroman

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2010
Postów
734
Buchów
13
Dzieny. Mnie tam pasi ten nie rafinowany, dodaje często do ryżu żeby kalorii więcej było i lubie aromat :sunny:. Wyobrażam sobie jak to musi intensywnie pachnieć podczas gotowania :D
 

NETTO337

New member
Rejestracja
Kwi 7, 2020
Postów
2
Buchów
0
Siemka dalbys znac jak z moca tego oleju mam w planach zrobic zelki które chce by byly tzw siekatorami mam dość duza tolerancje i dlatego pierwszy raz probuje cos upichcic wiec zbyt wiele nie wiem na twn temat jeszcze jedno jakbym do produkcji tskiego oleju dal 5 gkonopi i 5 hashu to by tez wyszlo? Pozdrawiam i liczę na odpowiedz:)
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Siemka dalbys znac jak z moca tego oleju mam w planach zrobic zelki które chce by byly tzw siekatorami mam dość duza tolerancje i dlatego pierwszy raz probuje cos upichcic wiec zbyt wiele nie wiem na twn temat jeszcze jedno jakbym do produkcji tskiego oleju dal 5 gkonopi i 5 hashu to by tez wyszlo? Pozdrawiam i liczę na odpowiedz:)

Żeby zrobić mocne żelki musisz mieć na prawdę mocny olej kokosowy. Inaczej wyjdą raczej słabe/średnie bo tego oleju nie ma w nich dużo. Zrobienie go z haszu(dobrego) albo jakiegoś ekstraktu RSO/BHO to lepszy pomysł jak chcesz żeby były siekiery.
 

NETTO337

New member
Rejestracja
Kwi 7, 2020
Postów
2
Buchów
0
W przepisie ktory znalazlem nalezy użyć 120-130 ml tego olej czy to tak malo? https://www.thecannaschool.ca/how-to-make-weed-gummy-bears/ wysyłam przepis lecz jezeli znasz jakis lepszy cxy łatwiejszy to mozesz podeslac dziękuję za odpowiedź :)

---------- Post Zaktualizowany 13:10 ---------- Data pierwszego postu 13:09 ----------

Żeby zrobić mocne żelki musisz mieć na prawdę mocny olej kokosowy. Inaczej wyjdą raczej słabe/średnie bo tego oleju nie ma w nich dużo. Zrobienie go z haszu(dobrego) albo jakiegoś ekstraktu RSO/BHO to lepszy pomysł jak chcesz żeby były siekiery.

W przepisie ktory znalazlem nalezy użyć 120-130 ml tego olej czy to tak malo? https://www.thecannaschool.ca/how-to...d-gummy-bears/ wysyłam przepis lecz jezeli znasz jakis lepszy cxy łatwiejszy to mozesz podeslac dziękuję za odpowiedź
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Ja robiłem zgodnie z tym przepisem, chyba mniej składników jest potrzebnych. Robiłem pierwszy raz(i jak na razie ostatni) i wyszły dobre, smakowały podobnie jak żelki ze sklepu ale nadal posiadały tę charakterystyczną nutkę mówiącą że zawierają zioło w sobie. 2/4 osoby które je jadły ją wyczuły. Ogólnie chyba jedne z prostszych do zrobienia edibles, a jednocześnie mało popularnych.


Co do mocy, to zależy jak mocny ten olej kokosowy. Trym trymowi nie równy, dlatego lepiej robić z czegoś o większym stężeniu. W moim przypadku trzeba było zjeść kilka tych żelków żeby czuć działanie jak trzeba, a mój olej robiłem ze 3 razy większej ilości tematu jak w przepisie autora.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół