nasiona marihuany

Regulator obrotów do wentylatora

Wyszukiwarka Forumowa:

grymasek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2012
Postów
982
Buchów
0
Witam jak w temacie że elektryk zemnie marny szukam kogoś kto pomoże. Wiem że musi być transformatorowy żeby to nie buczało itp. Zalazłem coś takiego tylko dla mnie te wyjścia moce wejścia itp.. nie kumam... Oto specyfikacja. cena około 220zł czy to będzie ok?

Regulator prędkości obrotowej 1-fazowy ARW 3,0/2 230V 3A IP54 17886-9991






  • Ean
  • Głębokość [mm]175
  • KolorSzary
  • Liczba faz1
  • Liczba poziomów5
  • Napięcie wyjściowe od/do [V] do230
  • Napięcie wyjściowe od/do [V] od230

  • Prad znamionowy [A]3
  • Sposób działaniaPokrętło
  • Sposób montażuMontaż natynkowy
  • Stopień ochrony (IP)IP54
  • Szerokość [mm]90
  • Wysokość [mm]95
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Nie pomogę z tym regulatorem obrotów co pokazałeś ale ja radze wpisac na allele reulator obrotów i poszukac do indukcyjnych
jest to recznie robiona blaszka z potencjometrem który dajesz miedzy went a wtyczkę
nie buczy na 100%
lub zakup reulatora 2 biegowego z hermana ale one tez sa drogie
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Nie wiem dokladnie na jaki wentylator potrzebujesz ten regulator. Ale w podobnej cenie kupisz w pełni regulowany went 280/m3. Wbudowany i regulator i sonda Temp. Raz byłem przemierzyc taki regulator do mojego starego wenta i średnio zdało to egzamin.
 

grymasek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2012
Postów
982
Buchów
0
Nie wiem dokladnie na jaki wentylator potrzebujesz ten regulator. Ale w podobnej cenie kupisz w pełni regulowany went 280/m3. Wbudowany i regulator i sonda Temp. Raz byłem przemierzyc taki regulator do mojego starego wenta i średnio zdało to egzamin.


Black Orchid DUO [FONT=Open Sans, sans-serif]125mm (145 / 197m3) 10/13W, głośność 25 decybeli Chodzi oto że box 60x60x140 Wen puszczony na pierwszym biegu i trochę szumi box w pokoju bardzie chodzi o szum wiatru z rury chyba bo jak zakrywam wylot do połowy jest cicho. A chciałem własnie regulator bo są Ledy temperatura to nie problem tylko ten hałasik denerwuje ten szum. I wywnioskowałem że skręcę go na regulatorze bo tez nie ma potrzeby żeby chodził na tym 145m3. Chyba że macie inne pomysły?
Większy went jest zbędny.
[/FONT]


A może zrezygnować z rury i dać sam went do kołnierza ? o tym nie pomyślałem.
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
no ja bym nie był taki pewien, że nie będzie potrzeby, aby chodził nawet na najwyższym biegu. Grymasku zapominasz ciągle o wilgoci, której przy ledzie będzie więcej niż przy hps
 

grymasek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2012
Postów
982
Buchów
0
no ja bym nie był taki pewien, że nie będzie potrzeby, aby chodził nawet na najwyższym biegu. Grymasku zapominasz ciągle o wilgoci, której przy ledzie będzie więcej niż przy hps

I tu mnie masz! Zapomniałem znowu! Tylko jak pisałem wcześniej box stoi 10 cm od grzejnika i dziura jest na grzejnik i przez nią zasysa ciepłe suche powietrze do boxa bo w pokoju jest tak sucho że.. Ale taka prawda że wszystko wyjdzie w praniu. Jeszcze dziś zrobię montaż samego wentylatora beż rury chodź rura tłumik akustyczny miękki miał 100 cm obciąłem do 50 bo nie potrzeba tyle powinna wyciszać ale zobaczymy jak będzie z samym wentylatorem. Kanabisek chodzi o momenty jak są ludzie albo ktoś nawiedza pokój żeby go przyciszyć, zatkałem połowę wylotu z rury to cisza jak... najwyżej przykryje kocem wylot trochę no jakoś będę kombinował, bo dać 200zł i ma to nic nie dać to szkoda kasy..
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
[MENTION=49562]grymasek[/MENTION], wstrzymaj się do FLO z akupem tego regulatora, bo może się okazać że lepiej będzie wydać te pieniądze na tłumik akustyczny ;)
 

grymasek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2012
Postów
982
Buchów
0
[MENTION=49562]grymasek[/MENTION], wstrzymaj się do FLO z akupem tego regulatora, bo może się okazać że lepiej będzie wydać te pieniądze na tłumik akustyczny ;)

dokładnie na razie będę kombinował tłumik 150 zł Ultralekki tłumik akustyczny Grow-Air podobno mega wycisza więc chyba to będzie lepszą opcją :) ale na razie jeszcze pokombinuje pechy się moczą czekam aż kiełki wypuszczą co trzeba i lecę z FR :) Jeszcze myślę nad daniem inicjatora bo DNX mówił że ledy mają dość czerwieni. Tylko narazie czytam szukam co to jest i wgl. bo na forum pustka o tym..
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Black Orchid DUO [FONT=Open Sans, sans-serif]125mm (145 / 197m3) 10/13W



Mialem bardzo podobny podpiety went pod regulator, niestety regulator dzialal tak, ze albo krecilna full, jakies 80% albo prawie w ogole.
Kupilem Vents-group TTUN 125mm z regulacją mocy i temperatury 280m3/h. Za ok 200-220 zł mozna go dostac. W polaczniu z przewodem perforowanym + zwykly karton i szmata i jest prawie bezglosny. Slychac jedynie delikatny szum wylatujacego powietrza z rury. Trzeba tylko pamietac zeby dobrze spiro naciagnac:)
 

grymasek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2012
Postów
982
Buchów
0
Mialem bardzo podobny podpiety went pod regulator, niestety regulator dzialal tak, ze albo krecilna full, jakies 80% albo prawie w ogole.
Kupilem Vents-group TTUN 125mm z regulacją mocy i temperatury 280m3/h. Za ok 200-220 zł mozna go dostac. W polaczniu z przewodem perforowanym + zwykly karton i szmata i jest prawie bezglosny. Slychac jedynie delikatny szum wylatujacego powietrza z rury. Trzeba tylko pamietac zeby dobrze spiro naciagnac:)

poszedł prv.
 

GreenMind

Well-known member
Rejestracja
Lut 12, 2018
Postów
128
Buchów
0
Siema pozwole sobie podpiąć się delikatnie do posta i zapytać się co polecacie już z wbudowanym regulatorem temp/speed controllerem.
Sorry za spam w temacie grymasie :D
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Grymasek, jak masz podpiery filtr? Bo moze wystarczy go dac na wylot i zalatwi sprawe delikatnego szumu? Sam bede konstruowal bezglosnego boxa i moj plan jest taki, zeby wrzucic td silent 350 i go skrecic, do tego tlumik akustyczny (albo dwa) i mam nadzieje, ze zalatwi problem szumu powietrza i w 100% ;) zobaczymy przy montazu...
 

grymasek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2012
Postów
982
Buchów
0
Grymasek, jak masz podpiery filtr? Bo moze wystarczy go dac na wylot i zalatwi sprawe delikatnego szumu? Sam bede konstruowal bezglosnego boxa i moj plan jest taki, zeby wrzucic td silent 350 i go skrecic, do tego tlumik akustyczny (albo dwa) i mam nadzieje, ze zalatwi problem szumu powietrza i w 100% ;) zobaczymy przy montazu...

nie filtr leci dopiero na flo bo na wegu bym go za***ał chyba ;) ale jak przyjdzie filtr będzie ciszej zawsze tak jest tylko że wydajność spada więc nie wiem czy nie będzie trzeba biegu włączyć co da większy hałas narazie zrobiłem tak. Pudełko kartonowe do tego wentylator owinite wełnianym swetrem na do gombki z dołu z góry z boku całe pudełko wypchałema i mega zawinięte taśma wszystko do tego miałem tłumik 1 metr obciołem go po 50cm i dałem z jednej srony i z drógiej rurę dałem do namiotu a pudełko z wentyem jest na namiocie przykryte kocem. Hałas jest mały bardziej szum ale z 1,5 m nie słychać praktycznie nic jak radio leci komp chodzi hałas się gubi.
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
U siebie chce jeszcze zrobic obicie z welny mineralnej, tylko jeszcze nie wiem do konca jak to zrobic zeby nie zasyfic calego mieszkania;p
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół