nasiona marihuany

[LED 100W][0,36m2] Super Lemon Haze i goście

Wyszukiwarka Forumowa:

dorodnypomidor1234

Well-known member
Rejestracja
Wrz 20, 2017
Postów
209
Buchów
0
A co za diody bo nie napisane?
Elo
Własnej produkcji panel na układach citizen clu048 x 8, zasilacz 200 wat z regulacja 100-200W

Keramzyt przekładany z ziemią ułatwia rozwój korzeniom. Keramzyt na wierchu donicy spowalnia parowanie, zatrzymuje wilgoć. Czyli rzadziej byś podlewał. Ale nie wiem co z tym co napisałeś :D albo źle to ująłeś troszkę albo ja jestem jeszcze za głupi :D I one takie żółte są naturalnie czy jakieś światło chu**we było?

Światło chyba dobre bo poprawiałem balans bieli


http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Keramzyt
Keramzyt - przy uprawie w ziemi stosuje się go do posypania wierzchniej jej warstwy, aby ograniczyc odparowywanie wody, oraz dodaje na sam dół, aby umożliwić dobry drenaż. Czasem miesza się go też bezpośrednio z mieszanką glebową.
Zyskujemy dzieki temu maxymalny rozwój korzeni, ziemia przesuszona nie jest dobra dla korzeni - potrzebują one wody.

Dodałem teraz przy przesadzeniu do większej doniczki bo widziałem przy przesądzaniu ze korzenie były tylko na dole wiec by się zgadzało ze u góry bulo za sucho
Zobaczymy czy pomoże ;)

Nie za dobrze to wygląda, chyba masz problem z ph. Musisz szybko reagować, bo niedługo nic z nich nie bedzie.
To przez to ze za późno przesądzałem myśle, dopiero w tym tygodniu panny poszły do większych doniczek, zobaczę za tydzień co i jak
 

dorodnypomidor1234

Well-known member
Rejestracja
Wrz 20, 2017
Postów
209
Buchów
0
elo

wróciłem po łykendzie i sprawy się poprawiły,
od piątkowego przesadzenia do dzisiaj korzenie wzrosły i wrócił piękny zielony kolor w liściach
dodatkowo wykluły się 2 nasionka no-name z palenia co miałem, ciekawe co to będzie, dam jako poboczny projekt :D

obecna lista obecności w boxie:
- Super lemon haze klony x9
- kwitnące klony z poprzedniej hodowli czyli projekt badawczy pod tytułem "zobaczę co z tego wyrośnie" x2
- bazylia
- no name z palenia x2

fotoperiod to obecnie 18/6
lecimy na 24 stopniach celsjusza i 80% wilgotności

tak to się teraz z boku prezentuję


lejdis rząd pierwszy


mikro bazylka


wykluk noname z palenia x1


wykluk x2


lejdis rząd drugi oraz rośliny badawcze w tle


porady / komentarze / dobre rady mile widziane

pzdr
 

dorodnypomidor1234

Well-known member
Rejestracja
Wrz 20, 2017
Postów
209
Buchów
0
Witajcie!!

Jesteśmy po weekendzie więc pora na mały vege-upik

Dzięki pomocy kolegów Kanabiska i Honzy udało się zrobić się wprowadzić istotne modyfikacje do uprawy. Forum pomaga w realnym życiu!

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?134449-Ile-jeszcze-w-wegetacji
https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?134483-Który-to-stożek-wzrostu-do-FIM

Stan:
Dzień: koło 50 dzień wegetacji?, planuję jeszcze 3-4 tyg wegetacji
Faza Księżyca: wczoraj był nowy, no teraz wzrastający i będą rosnąć liście / nowe stożki wzrostu chyba
Trening: 5 z 9 panien miało zrobiony FIM, pozostałe zrobię jak podrosną parę pięter
Box: Rozpakowałem 100x100x200 i wsadziłem do niego cytrynowe panny
Światło: Na 1m2 jest więcej powierzchni więc dałem panel na 100% mocy czyli 200W
Sytuacja z nowymi nasionami: Jedno umarło, drugie żyje dalej, poza nim w namiocie są różne kwiatki do poratowania po zimie i tak będzie przez 2 tygodnie
Fundacja Spełń Marzenia Growera: 4 cole na roślince, 4*9=36 pięknych lemonowych pałek w zbiorze :D, oj oby tak było

Zdjęcia

Lotem ptaka na lemonowy namiot


FIM #1


FIM #2


FIM #3


FIM #4


FIM #5


I w ramach rozrywki - stary box


Jak zwykle komentarze / pomoc / krytyka mile widziane.

PZDR!!

EDIT:

PS Za***iście wygodny taki panel LED w stosunku do HPS. HPS z wingiem cały namiot zajmuje, nie można sobie wejść do namiotu i w nim stać bo miejsce zajęte. A tu takie małe coś wisi i za***iście świeci, no i do tego zimno więc nie trzeba mega wentyla robić

Jedyne co złe że metalowe to i można się w głowę walnąć, ale poza tym spox

A i nie ma 200st celsjusza rozgrzane jak HPS...
 

dorodnypomidor1234

Well-known member
Rejestracja
Wrz 20, 2017
Postów
209
Buchów
0
elo robaczki

namiot 100x100x200 homebox ambient, mały 60x60x120
donice 15L
światło 3500K CLU048 @ 700 mA * 16, w małym 8 * CLU048 3500K ale na 350 mA
rośliny 9 lemon haze klony, w małym bazylka, mięta, noname z palenia i wiele innych :D a i dla fantazji zasadziłem drzewko szczęścia w każdej doniczce :D
nawozy na tą chwilę leję samą wodę
problemy od ostatnia przelanie potem przesuszenie roślinek, inwazja przędziorek
opryski raz był asahi sl po ostatnim up, dawałem też tytanit, była też woda utleniona (ale taka co nawet ręki nie paliła więc mega delikatna)

sytuacja na froncie:

mały namiot:



no-name z palenia nieźle urósł, zrobiony miał 2x topping także na tą chwilę są 4 odnogi, resztę kwiatków podlewam i monitoruję sytuację, fajnie to wygląda a i jak ta bazylka i mięta rozpiękniła się!! takie to martwe i małe było na początku a teraz piękna roślina

duży namiot:



panienki były przesadzone końcem marca do większych 15 litrowych doniczek, w czasie przesadzania dałem mikoryzę, i tak sobie rosły aż parę dni temu wróciłem po wyjeździe i zastałem przędziorki imprezujące na czubkach! tańczące k***inoxy tkały mi siecie i mnożyły się na potęgę jedząc pannice

zastanawiałem się nad opcją wrotycz (tujon)/nikotyna jako oprysku ale w końcu wyszedł naprzód pomysł oprysku z 5 łyżeczek perhydrolu 30% na 1,2L wody

pierwszy oprysk rozpuścił sieci, większość robaków przestała się ruszać, dałem lampy na 100% żeby podsuszyć i po 1h kolejny oprysk, tym razem widziałem kilku ruchomych gości, spryskałem znowu obficie zarówno z zewnątrz jak i idąc przy łodydze - tam też były sieci i udało się je rozpuścić

jednym słowem woda magiczna podziałała i na ten moment problemu nie ma bo sieci znikły a populacje robacze skulały

ale taka walka z objawami to ch*j nie walka więc zabrałem się za przyczynę - w czasie wyjazdy doniczki poschły, parę liści obumarło i tam usadowiły się przędziorki

zainstalowałem więc system a la blumat tj IDOZ żeby unikać przesuszeń w razie przyszłych wyjazdów
dzisiaj sprawdzałem i rzeczywiście wody trochę ubyło więc działa, ale szanowni koledzy:

1. jak to eleganciej zamontować? używał ktoś BLUMAT/IDOZ?
myślałem o podwieszeniu butelek do góry nogami tak żeby grawitacyjnie leciało i zrobieniu dziur w nakrętkach - problemem jest wtedy że pewnie bym użył pistoletu na klej albo silikonu więc w IDOZ byłby na zawsze powiązany z butelką/nakrętką
najlepsza byłaby jakaś gotowa nakrętka albo coś żeby naraz kilka butelek podłączyć bo dzisiaj podlewałem te 7 butelek i trudno trafiać konewką w wlew butelki, poza tym miejsca nie ma żeby tak w doniczkach leżały hmm
robił to kto kiedy ?

2. mam mikoryzę podsypaną, co na te robaczki zrobić
w hydroponice w którą się bawiłem poprzednio wszyscy odradzali wodę utlenioną do dolewania bo paliła korzonki i korzystałem tylko do czyszczenia zbiornika, tutaj może być podobnie?
nikotyna lub występujący zarówno w piołunie jak i wrotyczu tujon może być ok, no ale czy mi nie zaszkodzi na mikoryzę?
zaiste ciekawe te rozważania, jak jakiś druid zioło hodujący prawię co by tu zrobić aby równowagi biologicznej w donicy nie zaburzyć xDDDD

pozdro i jak zawszę dziękuję z góry za wszelkie komentarze

wszystkiego dobrego!!!
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
kup neem oil, zrób miksturę według przepisu Dyzmy, podlej dwa razy, opryskaj i zapomnij o prędziorkach :)
 

dorodnypomidor1234

Well-known member
Rejestracja
Wrz 20, 2017
Postów
209
Buchów
0

day: ??? sionka siane w październiku ubiegłego roku więc tyle mają klony, a brałem je na początku roku
zasilanie: 300W w dużym namiocie, 100W w małym
karmienie: sama woda, olej neem
opryski: był tytanic, olej neem regularnie
fotoperiod: dla regularnego schładzania mamy 2h25m słońca i 35m ciemności zimna, i tak 8x dziennie, w małym 18/6
wentylacja: wylotówka komputerowy 200mm 100m3+filtr, wlotówka kanałowy 160mm 350m3 i dany nawiew na rośliny
namiot: nadal bez zmian 100x100x200+60x60x120
doniczki: wszystko 15L
wilgotność: 40-50%
temperatura: w nocy 21-27, w dzień 27-30, regularne przerwy bardzo pomagają utrzymać <30


pora na mały update, różne perypetie życiowe i wyjazdowe wraz z epidemią przędziorki spowodował spowolnienie grow
ale nadal walczymy, po kolejnych podlaniach z oleju neem przędziorki się uspokoiły i nie wpie****ają roślinek żywcem
dzisiaj zrobiłem im bdsm lst czy jak to się tam zwie te przywiązanie drucikiem czy trytytką do doniczki
pójdzie na dobre, największe zaskoczenie to indica w nowej doniczce, wyszła z pestki z palenia i taka piękna urosła
planuje potrzymać roślinki do pełni księżyca i wtedy dać na flo, albo się zobaczy jak to z tymi fazami księżyca
w małym namiocie dałem niedobitki lemon które najmniej rosły, im dam czas na jakiś wzrost i dopiero pójdą na flo






komentarze pomoce naukowe, wsparcie finansowe, wysyłka substancji psychoaktywnych i inne dobre rzeczy wysoce mile widziane i wskazane

pozdro ludziki wszystkiego dobrego
 
Ostatnia edycja:

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
o ja pitole, szwagier, co to za sodomia i gomoria sie tu odpitala? :eek:
 

dorodnypomidor1234

Well-known member
Rejestracja
Wrz 20, 2017
Postów
209
Buchów
0
o ja pitole, szwagier, co to za sodomia i gomoria sie tu odpitala? :eek:
sodomia i gomoria to była jak dalej po oleju neem przędziorki na szczytach tańcowały, na zdjęciach wyglądają tragicznie bo zgięte, a tak źle nie jest, masa zdrowych ciemnozielonych odrostów i końcówki u góry których nie widać bardzo zielone i zdrowe, poczekam tydzień jak będzie wyglądać

a co jeszcze polecasz koleżko :D
 

prosste

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2016
Postów
483
Buchów
1
Pomidor...yyyy... chyba coś poszło nie tak :/ Chciałbym coś podpowiedzieć, ale one są w takim stanie, że chyba zostaje Ci tylko czekać. Oby te młode listki odbiły jak najlepiej, ale tydzień szansy dla nich to moim zdaniem max.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Jedna porcja pesto z tej bazylii bedzie, ale palenia to nie zbierzesz... wywal i kielkuj nowe nasiona bo tu juz nic nie uratujesz, szkoda pradu
 

dorodnypomidor1234

Well-known member
Rejestracja
Wrz 20, 2017
Postów
209
Buchów
0
Pomidor...yyyy... chyba coś poszło nie tak :/ Chciałbym coś podpowiedzieć, ale one są w takim stanie, że chyba zostaje Ci tylko czekać. Oby te młode listki odbiły jak najlepiej, ale tydzień szansy dla nich to moim zdaniem max.

atak przędziorki jak pisałem, kwiatek w centrum trzyma się dobrze a lemony dużo ucierpiały - to co widać to poprawa

Jedna porcja pesto z tej bazylii bedzie, ale palenia to nie zbierzesz... wywal i kielkuj nowe nasiona bo tu juz nic nie uratujesz, szkoda pradu

poszukam nowych nasion bo nic nie mam, fajna alternatywa, ale póki co mamy tu alfiego evansa w postaci konopnej, kwiatki wczoraj odwiązałem i się prostują, jest cała masa nowych odrostów i dobrze to wygląda, chcę palenie w miarę szybko więc raczej dowiozę to co jest byle by coś zebrać, pewnie że można robić nowy grow i od nowa robić treningi, zabawy i tak dalej, bawiłem się tą drugą roślinką, chyba to jest indica jakaś noname z palenia bo niska rośnie, natomiast dla mnie to jest zabawa mimo wszystko, ile ten prąd mnie kosztuje? tyle co jedzenie za parę dni, więc niech rośnie alfie evans i zabawa naukowa trwa
wrzucę foty za parę dni, jak się coś poprawi widocznie ze zdjęć

a bazylie ciąglę podjadam nowe liście codziennie, dlatego musi być

Zostaaaawcie titanicaa, tam ciąaglee gra muzyyykaaa.
A tak poważnie to co tam z nimi rośnie w tych donicach :D? To są ku**a chwasty?

Ten oprysk to tytaniT, od tytanu, a nie tytanic kolego :D
pozdrawiam

drzewko szczęścia i bazylia
autokorekta kolego :D wiem że tytanit i żadna kate winslet mi cyckami nie świeciła jak nalewałem :D


PO EDYCJI

mam sionka, będę wysiewać, nie wiem co to za odmiana bo znowu no-name z palenia od ziomka :D
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół