nasiona marihuany

Odżywki Biobizz: Odpowiedzi od Biobizz

Wyszukiwarka Forumowa:

Afroman

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2010
Postów
734
Buchów
13
Siema, tu Afro,
postanowiłem przetłumaczyć maila od biobizz, chyba większość osób na forum leci z biobizzem więc może okazać się przydatne.

Źródło: https://www.thcfarmer.com/community/threads/biobizz-nutrients-answers-from-biobizz.78899/


##########​

Witajcie koledzy ogrodnicy,


Pomyślałem, że podzielę się z wami e-mailem od BioBizz, który dotyczy różnych pytań,
które zdają się pojawiać znowu i znowu, więc zaczynamy.


Pytanie: Wszyscy wiedzą, że wykresy są tylko średnią, a każda roślina jest inna.
Ale powiedzmy, że podane wartości są rzeczywiście średnią którą należy stosować
i powiedzmy, że mamy roślinę, która ma średnią tolerancję na składniki odżywcze.
Czy byłoby dobrym pomysłem, aby naprawdę używać wszystkich produktów razem w pełnej
dawce podczas całego wzrostu? Czy użycie mieszanki ze wszystkich produktów nie będzie
zbyt mocne dla roślin? A może rzeczywiście byłoby to bardzo korzystne?
Nikt na forach nie może odpowiedzieć, bo nikt wszystkich ich jeszcze nie użył, z tego
co mi wiadomo.




Odpowiedź: A więc super ciekawy temat! Dobrze, że pytasz. Po pierwsze: harmonogram wzrostu
nie jest biblią. Jest to ogólna wytyczna, która podaje maksymalne dawki i czas rozpoczęcia
używania danego produktu lub kiedy przestać. Jeśli używałbyś wszystkich produktów w tym samym
czasie, nie musisz się tak martwić, ponieważ używasz tylko produktów NPK: Bio-grow lub
Fish-Mix i Bio-Bloom. Wszystkie inne produkty są stymulatorami, które uzupełniają składniki
odżywcze, poprawiają przyswajanie, metabolizm, produkcję chlorofilu itp. Itp.
Staramy się dać rośliną zróżnicowaną dietę. Jeśli chcesz żyć zdrowo, nie jesz hamburgera
z hamburgerem i hamburgera na pustyni. Zjadłbyś hamburgera, z sałatką, sokiem pomarańczowym,
jogurtem lub sernikiem na deser i może później coś na trawienie.
Do tego używamy stymulatorów: Root-juice, Bio-Heaven, Top-max, Alg-a-Mic i Acti-vera.




Spróbuj spojrzeć na to tak: Używasz jako podstawy Bio-grow lub Fish-Mix i Bio-Bloom.
Stymulatory są narzędziami do kierowania twoich roślin w kierunku, w którym chcesz iść,
lub do wzbogacania ich. To ty sporządzasz dietę dla swoich roślin, w zależności od rodzaju roślin,
ich wieku, momentu w cyklu i oczywiście rodzaju genetyki.

Oto kluczowe zadania naszych stymulatorów:



Root-Juice:
Stymuluje korzenie, chroni korzenie przeciw najczęściej spotykanymi chorobami
i chroni korzenie przed nadmiernym przekarmieniem.


Alg-a-Mic: naprawia uszkodzenia spowodowane przekarmieniem, zwiększa przyswajanie wapnia i magnezu, zwiększa produkcję chlorofilu.


Top-Max: Poprawia gęstość kwiatów i stymuluje naturalną produkcję cukru (poprawia smak)


Bio-Heaven: Przyspiesza kwitnienie, zwiększa przyswajanie minerałów.


Acti-Vera: poprawia metabolizm, pełen niezbędnych enzymów i jest niesamowity w przypadku nasion,
które właśnie wykiełkowały. Aloe vera rządzi!




Niektórzy po prostu używają wszystkich produktów w tym samym czasie. Ale gdy tylko poznasz swoją
ulubioną genetykę, użyjesz stymulatorów jako suplementów w chwili, gdy uważasz, że rośliny tego potrzebują.


Pytanie: Zakładając, że będziemy trzymać się oficjalnego wykresu, czy powinniśmy karmić odżywkami za każdym razem,
gdy podlewamy rośliny? Czy na przemian z wodą? Ludzie faktycznie spierają się o to, ile czasu zajmuje aktywowanie
składników odżywczych w glebie i jak długo trwa reakcja rośliny na zmiany składników odżywczych.
Niektórzy twierdzą, że trwa to do 3 dni, co pociąga za sobą trochę myślenia "na zaś".
Jeśli zajmie to tyle czasu, naprzemienne podlewanie odżywkami i samą woda byłoby naprawdę nieproduktywne.
Wokół tego jest wiele plotek.




Odpowiedź: Zalecamy dawać wodę z Biobizzem za każdym razem, gdy podlewacie rośliny.
Jeżeli podlejesz na przemian czystą wodą i wodą z odżywkami, za każdym razem będziesz mieć różne
poziomy Ec / pH. Wtedy za każdym razem, rośliny muszą się dostosować.
Rzeczywiście, materiał organiczny w produktach Biobizz potrzebuje czasu, aby rozłożyć się w glebie.
Około 30% jest dostępne natychmiast, reszta staje się dostępna przez maksymalnie 1-3 dni.


Co możesz zrobić, to: Zaczynasz od 50% zalecanych dawek i używasz Biobizz za każdym razem, gdy podlewasz rośliny. Pozostajesz na tym poziomie procentowym lub powoli podnosisz, jeśli rośliny tego wymagają.
Ekologiczne ogrodnictwo to połączenie wizualne z twoimi roślinami.


Pytanie:
Czy powinniśmy uważać harmonogram/tabele za absolutnie maksymalna ilość odżywek do wykorzystania, czy jest to naprawdę tylko średnia?


Odpowiedź:
Harmonogram/Tabela jest ogólną wytyczną. Przy tych dawkach uważamy, że jest prawie niemożliwe
nie uzyskanie dobrego wyniku.
Ale jak stwierdziliśmy powyżej: spróbuj spojrzeć na harmonogram/tabele jak na wyznacznik dla maksymalnych
dawek i kiedy zacząć / przestać używać produktów.


Pytanie: Większość osób, w tym ja, uważa, że jest to właściwy sposób na połączenie odżywek:
Zostaw wiadro z wodą z kranu przez 24 godziny, aby odparować chlor itp. Dodaj wszystkie pożądane odżywki i po prostu
podlej tym rośliny (oczywiście w przypadku gleby BioBizz)


Odpowiedź:
IDEALNIE!


Pytanie: Po dodaniu odżywek do wody, co robić?
Cytat"BioBizz mówi, że jeśli twoje ph jest pomiędzy 7,0 a 7,3, to jest po prostu idealnie, nic nie zmieniaj!
Podlej tym rośliny, a gleba złagodzi resztę."
OK... Wierze, że działa to dobrze, ponieważ nigdy nie mierzyłem ph.
NALEŻY postawić pytanie: Co by się stało, gdybyś użył organicznego ph-downa, takiego jak canna ph down lub Earthjuice, aby zbić tę 7,3 pożywkę do 6,3 od początku, przed karmieniem? Czy byłoby to nieproduktywne w uzyskaniu właściwego ph lub w rzeczywistości, aby gleba działała szybciej? Trudno powiedzieć, ponieważ tym miernika ph w glebie nie zawsze można ufać i opinie znacznie się różnią.


Odpowiedź:
Ponownie, bardzo dobre pytanie! Przede wszystkim: zawsze mierz pH, mierzenie = wiedza.
Oto jak działa Biobizz:
Nasza gleba ma pH 6,1-6,2. Jest to idealne pH do stosowania naszych płynnych produktów. Kiedy podlewasz rośliny,
produkty Biobizz zaczynają się rozkładać, przy pomocy mikro-życia w glebie, materiał organiczny rozpada się,
a pH zawsze pozostaje naturalne w granicach 6,1-6,2. Jeśli woda, którą podajesz ma pH np. 7,0-7,3, mikro-życie
zapewni spadek pH w glebie do pożądanych 6,1-6,2. To dlatego nigdy nie miałeś problemów,
ponieważ pozwoliłeś naturze, aby to działało.
Teraz tak: Mikro-życie może obniżyć pH do 6,1-6,2, ale jeśli karmisz wodą o pH niższym niż 6,1-6,2, możesz mieć problem. Mikro-życie może obniżać pH, ale nie zwiększa go. Więc zasadniczo: tak długo jak twoja woda, zmieszana z Biobizzem jest powyżej 6,2-6,3 (daj trochę marginesu), wszystko jest w porządku. Oczywiście, jeśli masz wodę o pH 9,0 (co się zdarza), i tak będziesz miał problem. Staraj się unikać stosowania produktów do korekcji pH. Postaraj się polegać na mikro-życiu, aby wykonało pracę. Nieorganiczne produkty pH spowodują uszkodzenie mikro-życia, na którym tak bardzo polegamy.


A więc masz najświeższe informacje bezpośrednio od Biobizz. Mam nadzieję, że możesz dobrze wykorzystać te informacje!
To była przyjemność dzielenia się z tobą tymi informacjami. Mamy nadzieję, że ta wiadomość zawiera wystarczającą ilość
informacji, aby pomóc w dopracowaniu twojego własnego harmonogramu.


Dzięki, że pomogliście nam rozpocząć ***any Niebieski Poniedziałek w miły sposób. I bez obaw, przez cały dzień możemy rozmawiać o Biobizzie. Mamy przeczucie, że nie będzie to nasza ostatnia rozmowa


Pozdrawiam, Biobizz Mister Bloom.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
A

A$AP

Guest
Bardzo ładnie i zrozumiale przetłumaczone ;)
Odpowiedzi na większość pytań się spodziewałem, ale ciekawi mnie co sądzą o organicznych regulatorach pH... Do tej pory używałem witaminy C do regulowania pH odżywki, ale zauważyłem że nie do końca służy to roślinom (tworzą się białe plamki na liściach). Od jakiegoś czasu używam Lemon Kick’a od Plagronu, który jest w 100% organiczny i sprawdza się super w połączeniu z nawozami od BioBizz’u
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Obstawiam, że każdy producent każdego nawozu odpisze z grubsza to samo, zwykły marketing.
 

Afroman

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2010
Postów
734
Buchów
13
Starałem się w miarę zrozumiale przetłumaczyć, trudny tekst nie był. Herbatki biobizz-a drogie nie są, lepiej to niż sama woda. Ja osobiście na samej bazie lecę fishmix i bloom prawdopodobnie dokupię coś jeszcze.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Nie no przetłumaczone jest w porządku, well done :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół