nasiona marihuany

jaki przepis checie ?

Wyszukiwarka Forumowa:

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
przyprawy jak sol, pieprz i slodka papryka mam w uduszonych pieczarkach? na to szyneczka, a na szyneczke starty serek?

potem kurczak , ananas , szynka czy co chcesz i na to ser ( nie badz leniwa faja i go zetrzyj zeby dobrze sie roztopil ) .

Panowie, nie znam się ale polecam dać ser najpierw, zaraz za podkładem a dopiero na to składniki, które podczas pieczenia "wtopią" się w ser podobnie jak ma miejsce to przy robieniu pizzy ;)


panie expercie,
przekroic, posmarowac sobie masełkiem zamiast sosu skoro potem leje keczukiem?

spróbujmy, spróbuj kiedyś zamiast masełka dać właśnie ketchup jako podkład, albo sos czosnkowy ;)
 

Morninsta

Banned
Rejestracja
Lip 14, 2016
Postów
1,365
Buchów
1
ciasto :


sos

[/COLOR]

ale pie****isz, podpłomyk serowy mój i ta twoja faworytka tez to ci zaraz wytłumacze.

najprostrzy sos, który robi włoski emigrant w ameryce to blendowane puszkowane pomidory z liśćmi bazylii i solą, żadna pulpa.
jak lubisz na pulpie to rownie dobrze mozesz zrobic rozblendowane pomidory z puchy + koncentrat i troche "najlepszej" oliwy, mi taki bardziej smakuje, podobnie z resztą jak spieczony ser.
porzadnych jaowatych i tak nie wyrwiesz, przynajmniej nie widziałem osobiscie więc ciekawe jak robisz.
i tak taka mieszanka puszkowanych i koncentratu jest słodsza i "żywsza" od przecierów itp.

z mąką jedyne gdzie masz rację to jej kaliber,
a z 500g to co najwyżej pizzerinki zrobisz a nie sztuki większe od talerza do tej szamy.

kolejna kwestia jest taka, ze ilosc drożdza podobnie z resztą jak kręcenie ale o tym zaraz - az tak istotna nie jest, widziałem przepis gdzie gość, maestro dawał na 25kg mąki 10g drożdzy i 15l wody a sól z miski dosypywał stopniowo i też problemu nie było, a dając więcej i tak nie czuć bo godzina - to nawet dobrze nie ruszą nie mówiąc o fermentacji, gdzie się proces da przyspieszyć robiąc zacier z wody i cukru i soli [ pewnie zaraz powiesz, "gdzie gościu sól i drożdze, nie ruszo "]

po dniu, póltora jak już się dobrze gluten wyrobi nie musisz walić pięścią, to nie ryż czy kamienie w kung fu,
wystarczy od środka w strone ścianek zacząć rozgniatać i rozciągać, potem se możesz podsypać, wziąć na pięści i zacząć żąglować, albo o kant blatu rozciągać. albo wlasnie zrobić wałek, a nadmiar zawinąć w rant, ale z takim motywem przy "tradycyjnej" sie nie widziałem.

u mnie na kuchni zawsze mówili że jest mocarela biała - nie świeża (ale to rasistowska kuchnia była :sunny: )
i tarta, tam na dole jest przygrzana tarta,

bo w porownaniu z tym co robi 95% pizzeri na dowoz taka domowa jest sto razy lepsza

tu też trzeba się zgodzić. a dalej znowu widać a propos tej kulki na środku znów 2 różne szkoły, bazylie daje się również na sam koniec po wyjęciu, by nie obeschła he

jak masz dobrze zrobione ciasto to myślałem, że nie będziesz pisał nt powietrza w brzegach, w końcu powinieneś wiedzieć że nawet po wyciśnięciu może się zrobić "balonik"


weź może podpytaj szefa swojej kuchni o sos marinara i czy przypadkiem też nie jest podstawowym

a i ta tradycyjna wloska wersja weg..
to chyba ta co gośce najbardziej smakowała bo innej tradycyjnej opcji nie widze, ale juz nie pamietam jakie byly 2 pozostale


-----------
edit, ta kanabisek masz racje z serem i rekwizytami, ew, polozyc jak sie daje faktycznie w przypadku pi**y - i białej mocki na plasterek kawalek sera by był "półzapieczony pól-na-wierzchu" ;)
 
Ostatnia edycja:

sprobujmyy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 21, 2017
Postów
1,460
Buchów
34
Odznaki
1
nie wnoszac nic do tematu, robie ciasta w zawodzie od 3lat na masowa skale :D
u mnie najwiecej drozdzy idzie do 'slimaka' na 100kg maki leci 7,3kg drozdza :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół