nasiona marihuany

jaki przepis checie ?

Wyszukiwarka Forumowa:
D

DarkMessiah

Guest
Ja chcę przepis na przepiórki z truflami w śmietanie, tylko żeby fotki były.

Ja bym dodał do tego grzyby matsutake, trufle białe ze były, piersi z przepiórki owinięte wołowiną kobe z dodanym szafranem.omlet z dodatkiem kawioru z bieługi. Na deser melon yubari.
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
lepiej zapytaj sie co jest z nimi w porzadku , bedzie szybciej .

To odpowiedz tak, żeby było szybciej bo na razie gadasz ogólnikowo i zazwyczaj bez kultury. Masz już pierwszą wskazówkę - jak zrobić zapiekanki aby wszystko było z nimi w porządku?
 

LedzwieHaliny

Member
Rejestracja
Lut 13, 2018
Postów
13
Buchów
0
To odpowiedz tak, żeby było szybciej bo na razie gadasz ogólnikowo i zazwyczaj bez kultury. Masz już pierwszą wskazówkę - jak zrobić zapiekanki aby wszystko było z nimi w porządku?

zainwestowac pare srebrnikow w bagietke / ciabatte . przekroic na pol i posmarowac sosem , na to dac przyprawy w zaleznosci co sie lubi , tymianek , bazylia , rozmaryn , papryka , chilli , pieprz , sol itd . ( nie dawac na wieszch suszonych bo sie spala a jak sie uzywa swierzych to na gore ) potem kurczak , ananas , szynka czy co chcesz i na to ser ( nie badz leniwa faja i go zetrzyj zeby dobrze sie roztopil ) . wszystko na koniec skropic oliwa z oliwek ekstra dziewica i wstawic do piekarnika na 200 * .
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
zainwestowac pare srebrnikow w bagietke / ciabatte . przekroic na pol i posmarowac sosem , na to dac przyprawy w zaleznosci co sie lubi , tymianek , bazylia , rozmaryn , papryka , chilli , pieprz , sol itd . ( nie dawac na wieszch suszonych bo sie spala a jak sie uzywa swierzych to na gore ) potem kurczak , ananas , szynka czy co chcesz i na to ser ( nie badz leniwa faja i go zetrzyj zeby dobrze sie roztopil ) . wszystko na koniec skropic oliwa z oliwek ekstra dziewica i wstawic do piekarnika na 200 * .

A jaki ser? Jaka oliwa? Jaka ciabatta?
To co, sprobujmyy nie zainwestował w bagietke/ciabatte i nie starł sera (?) i to sprawiło, że z jego zapiekankami jest tak źle? AAA no i użył przeklętego ketchupu bo lubi. Dziękujemy wujku złota rada.

Widzisz... jednemu nie przeszkadza, że je tak jak lubi albo brak mu umiejętności kulinarnych, a drugiemu nie przeszkadzają zupełnie ogólne zasady kulturalnej, składnej wypowiedzi. Polskie znaki? A po co! Interpunkcja? Po co to komu?!
Ale przyjdę i będę pouczał na temat tego jak jecie :D
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Oliwa z oliwek extra virgin ma smoke point gora 190 stopni, to slaby jestes spec jak polecasz ja w 200 uzywac :)

Olej z avocado jest najlepszy do wszystkiego, ale pewnie go na oczy nie widziales :)
 

LedzwieHaliny

Member
Rejestracja
Lut 13, 2018
Postów
13
Buchów
0
To co, sprobujmyy nie zainwestował w bagietke/ciabatte i nie starł sera (?) i to sprawiło, że z jego zapiekankami jest tak źle? AAA no i użył przeklętego ketchupu bo lubi. Dziękujemy wujku złota rada.

tak , bo uzywajac gory bulki tylko mala powierzchnia dotyka blaszki przez co wszedzie w okol jest wysuszona

nie starl sera przez co dluzej sie topil co wiaze sie z tym ze trzeba dluzej trzymac - bulka jest przesuszona a po bokach spalona

zrobil suchary z serem a nie zapiekanki

Oliwa z oliwek extra virgin ma smoke point gora 190 stopni, to slaby jestes spec jak polecasz ja w 200 uzywac :)

Olej z avocado jest najlepszy do wszystkiego, ale pewnie go na oczy nie widziales :)

Mnie uczono ze powyzej 200 * wydzielaja sie szkodliwe substancje i nawet w wielu przepisach tak jest ze 200 * - nie jestem chemikiem wiec nie wypowiem sie

a tak wogole to sam chyba nie wiesz o czym piszesz

Olive oil Refined 199-243°C 390-470°F[26]
Olive oil Virgin 210°C[22] 410°F
Olive oil Extra virgin, low acidity, high quality 207°C 405°F[16][9]
Olive oil Extra virgin 190°C 374°F[9]
Olive oil Extra virgin 160°C 320°F[16]

crossfit tez podobno jest najlepszym treningiem - sadzac po twoim oleju cos wiesz pewnie o crossficie ;) ale nic mi do tego , uzywaj sobie jakiego chcesz
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
No ale z tego co wrzuciles wychodzi 160-190 stopni, chyba ze trzeba uzyc tego "low acidity, high quality" o czym nie wspominasz.

Z crossfitu to tylko czasem jakiegos vegana ***ne z kolana w ryj, ale do tego zapewne jestes przyzwyczajony :)
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Taki oblatany w temacie żywienia a nie wie, że lizaka się nie gryzie :D Czekam w napięciu na twe kulinarne wojaże.
Podstawowe składniki wszyscy mają - tak jak słownik i polskie znaki... a widzisz - jednak się nie chce :)
 

LedzwieHaliny

Member
Rejestracja
Lut 13, 2018
Postów
13
Buchów
0
No ale z tego co wrzuciles wychodzi 160-190 stopni, chyba ze trzeba uzyc tego "low acidity, high quality" o czym nie wspominasz.

Z crossfitu to tylko czasem jakiegos vegana ***ne z kolana w ryj, ale do tego zapewne jestes przyzwyczajony :)

bo wychodze z zalozenia ze ludzie inwestuja w dobrej jakosci produkty co podkreslilem wczesniej , ze na skladnikach sie nie oszczedza

pozniej sie obudziles i zdales sobie sprawe ze to byl sen

Taki oblatany w temacie żywienia a nie wie, że lizaka się nie gryzie :D Czekam w napięciu na twe kulinarne wojaże.
Podstawowe składniki wszyscy mają - tak jak słownik i polskie znaki... a widzisz - jednak się nie chce :)

nigdy sie nie interesowalem tym czy lizaka mozna gryzc czy nie , poza tym okazalo sie ze wy***alo pol zeba bo mialem prochnice prawie do nerwa i moze sie okazac ze trzeba leczyc kanalowo co mnie zdziwilo bo nigdy mnie nie bolal ale coz czlowiek uczy sie na bledach , z***e dostalem ze nie chodzilem na kontrole i zaczne sie wybierac raz do roku :- )
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
No widzisz a ja od zawsze interesowałem się studiami nad sposobem konsumpcji lizaka. Dobra rolnikdolpasz nie wygłupiaj się <joint>
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
bo wychodze z zalozenia ze ludzie inwestuja w dobrej jakosci produkty co podkreslilem wczesniej , ze na skladnikach sie nie oszczedza

No, tylko im lepszej jakości olive oil, tym niższy jego smoke point. I odwrotnie - im tańszy chłam, tym wyższą temperaturę znosi, np. 200 stopni dla zapiekanek :)

Dobra koleżko, będzie tego, to forum dla konopiarzy, a nie niespelnionych kucharzy z kompleksami, tak że albo się ogarnij, albo kieruj do drzwi.
 

LedzwieHaliny

Member
Rejestracja
Lut 13, 2018
Postów
13
Buchów
0
No, tylko im lepszej jakości olive oil, tym niższy jego smoke point. I odwrotnie - im tańszy chłam, tym wyższą temperaturę znosi, np. 200 stopni dla zapiekanek :)

przeciez napisalem zeby piec w 200 * dla dobrej jakosci oliwy , nikogo nie wprowadzilem w blad ani nie narazam na utrate zdrowia wiec o co ci chodzi ?

tak wogole z racji tego ze nie moge gryzc przez nastepne 2 dni postanowilem zrobic dla ciebie przepis abys mial po treningu crossfitu na rozgrzane miesnie :)

naturalny sorbet ktory mozna zrobic w ciagu 5 minut

do naczynia nalewamy troche zimnej wody i dodajemy lyzeczke cukru



dodajemy zamrozone owoce ( nie duzo aby latwo zmiksowac i dodajemy po trochu )



blendujemy wszystko do uzyskania jednolitej masy



w tym przypadku uzylem jagod i ananasa , jednak lepsze polaczenie jak dla mnie to ananas i mango ale niestety mango nie mialem



ps . oczywiscie full vegan
 

sprobujmyy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 21, 2017
Postów
1,460
Buchów
34
Odznaki
1
zainwestowac pare srebrnikow w bagietke / ciabatte . przekroic na pol i posmarowac sosem , na to dac przyprawy w zaleznosci co sie lubi , tymianek , bazylia , rozmaryn , papryka , chilli , pieprz , sol itd . ( nie dawac na wieszch suszonych bo sie spala a jak sie uzywa swierzych to na gore ) potem kurczak , ananas , szynka czy co chcesz i na to ser ( nie badz leniwa faja i go zetrzyj zeby dobrze sie roztopil ) . wszystko na koniec skropic oliwa z oliwek ekstra dziewica i wstawic do piekarnika na 200 * .

panie expercie,
czy nie mozna zamiast bagietki dac zwyklej buleczki? przekroic, posmarowac sobie masełkiem zamiast sosu skoro potem leje keczukiem? przyprawy jak sol, pieprz i slodka papryka mam w uduszonych pieczarkach? na to szyneczka, a na szyneczke starty serek? czyzbym nie zrobil tego samego co napisales wielki kucharzu?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół