nasiona marihuany

jaki przepis checie ?

Wyszukiwarka Forumowa:

LedzwieHaliny

Member
Rejestracja
Lut 13, 2018
Postów
13
Buchów
0
odrazu pisze zeby admin wrzucil do kanciapy , nie moge pisac tam tematow

przegladam temat " co szamicie " czy jakos tak i

troche kultury wiecej jak chcesz sie udzielac
edit: mod


wybierzcie sami jaki przepis byscie chcieli a wszystko pokaze krok po kroku :

1 ) penne all arrabbiata - vege
2 ) tradycyjna !!! wloska pizza - vege w zaleznosci od dodatkow
3 ) kurczak w marynacie miodowo - limonkowej
4 ) chrupiacy kurczak w sosie cytrynowym
5 ) pieczone ziemniaki z rozmarynem - vege

sa to przepisy tak proste ze jak matka was w niedziele odwiedzi to pomysli ze nauczyliscie sie gotowac

---------- Post Zaktualizowany 23:14 ---------- Data pierwszego postu 23:08 ----------

ps . penne all arrabbiata jest na ostro .

---------- Post Zaktualizowany 23:21 ---------- Data pierwszego postu 23:14 ----------

6 ) pomidorowe enchilady z grillowanym kurczakiem i serem
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Pan_Cacy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 9, 2016
Postów
752
Buchów
54
Odznaki
7
odrazu pisze zeby admin wrzucil do kanciapy , nie moge pisac tam tematow

przegladam temat " co szamicie " czy jakos tak i mnie k***ica bierze jak to ogladam , z zawodu jestem kucharzem i widzac te " pizza chu*a lizac " robiono na ciescie francuskim to krzycze w niebo " gordon ku**o cho tu i zobacz na to " , czuje misje nauczenia coponiektorych jak uzywac patelni i garnka bo chyba nie wiedza do konca jak to dziala . i nie pie****cie " o bo mi smakuje i ch*j ci do tego " , to idz do lekarza na zbadanie kubkow smakowych bo jak jesz gowno na gowno skladnikach co po samym wygladzie wyglada jak wyrzygane przez kota to nie masz prawa mowic ze cos jest dobre - jest chu**we ale twoje kubki smakowe sa jeszcze chujowsze i nie czujesz tej chujowizny bo cale zycie jadles chu**we jedzenie ze przezarlo kubki smakowe do tego stopnia ze sa chu**we .

wybierzcie sami jaki przepis byscie chcieli a wszystko pokaze krok po kroku :

1 ) penne all arrabbiata - vege
2 ) tradycyjna !!! wloska pizza - vege w zaleznosci od dodatkow
3 ) kurczak w marynacie miodowo - limonkowej
4 ) chrupiacy kurczak w sosie cytrynowym
5 ) pieczone ziemniaki z rozmarynem - vege

sa to przepisy tak proste ze jak matka was w niedziele odwiedzi to pomysli ze nauczyliscie sie gotowac

---------- Post Zaktualizowany 23:14 ---------- Data pierwszego postu 23:08 ----------

ps . penne all arrabbiata jest na ostro .

---------- Post Zaktualizowany 23:21 ---------- Data pierwszego postu 23:14 ----------

6 ) pomidorowe enchilady z grillowanym kurczakiem i serem

Nie do konca ogarniam, ale 6 na gastro weszlo by swietnie.
 

LedzwieHaliny

Member
Rejestracja
Lut 13, 2018
Postów
13
Buchów
0
Nie do konca ogarniam, ale 6 na gastro weszlo by swietnie.

jak widze co niektorzy robia to zalamuje rece i pokaze jak nieduzym kosztem , odrobina wysilku w ciagu 1 godziny mozna od***ac danie ktorym nie pogardzi dobra restauracja . po prostu wybierasz numerek ktory bys chcial i ten ktory bedzie miec najwiecej glosow zrobie przepis krok po kroku ze jak nawet nie umiejac ugotowac makaronu zrobisz dobre danie .

wybralem kilka perelek z tamtego watku , gordon cho tu i zobacz co oni odpie****aja







https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/90180/20180203_130808.jpg

















/\ to jest moj faworyt . " klasyczna wloska pizza " ku**a przeciez to obok wloskiej pizzy nie stalo , jeszcze ta oliwka do***ana na samym srodku . gdzie ser pecorino , mozzarella , bazylia , oliwa z oliwek - za nazywanie tego klasyczna wloska pizza powinno lamac sie obie nogi .
 

Gandi

Daddy Cool
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 17, 2009
Postów
11,136
Buchów
20,908
Odznaki
2
wyluzuj kolego ... każdy je to co chce, co lubi itd ... Nie każdy jest kucharzem a wielu kulinaria wogole nie interesują a jesc cos trzeba ... i dlatego ten wątek jest jaki jest . . .
Mam nadzieję że w temacie konopii Ty i Gordon jestescie tak dobrzy jak w kulinariach bo to forum konopne a reszta tematów jest tu mniej istotna . . .
Zamiast hejtowac pokaż lepiej jakies krzaki spod Twojej ręki ;)
 
M

Maniaczek

Guest
Nie lubie gotować, ale robie czasami to bo chce wiedzieć co jem, a w tych restauracjach to syf aż sie lepi. Taki program co prowadzi Magda Gessler to nie jest udawane, takie syfy, brudy to codzienność w restauracjach. Sprzątają tylko wtedy gdy sanepid ma ich odwiedzić. Mam kilku znajomych co pracują na kuchni i mi mówią co i jak. Kiedyś byłem u kumpla w robocie, w restauracji byłem na kuchni w miejscu gdzie przygotowują potrawy, ja pie***le, taki syf że nie można było niczego dotknąć, aż sie lepiło od brudu.
I to nie jest tak w jednej czy dwóch restauracjach ale w większości.
Podobno z tego co mi wiadomo to czystość i porządek to jest w takich restauracjach jak Kfc czy McDonald, bo mają bardzo dużo kontroli. (Ale tego nie wiem na 100%) .

Jak możesz to daj przepis na tą "tradycyjną włoską" (wersje veg.).
Ja czasami robie pizze ale nie włoskie tylko po swojemu coś odpie****am.
 

LedzwieHaliny

Member
Rejestracja
Lut 13, 2018
Postów
13
Buchów
0
wyluzuj kolego ... każdy je to co chce, co lubi itd ... Nie każdy jest kucharzem a wielu kulinaria wogole nie interesują a jesc cos trzeba ... i dlatego ten wątek jest jaki jest . . .
Mam nadzieję że w temacie konopii Ty i Gordon jestescie tak dobrzy jak w kulinariach bo to forum konopne a reszta tematów jest tu mniej istotna . . .
Zamiast hejtowac pokaż lepiej jakies krzaki spod Twojej ręki ;)

Gotowanie nie musi nikogo krecic , nie musi tego lubic , jednak gdy w internecie w ciagu 10 minut mozesz znalezc przepis na kazda potrawe to pokazywanie spalonego kotleta z dopiskiem " ale dobre " jest jak wygranie w konkursie na najbrzydsza miss universe . nie trzeba umiec gotowac - wystarczy wejsc w przepis i podazac na wskazowkami , jak rok temu zrobilem pieczone ziemniaki na domowce gdzie byly tylko ziemniaki , oliwa z oliwek , czosnek , sol , rozmaryn wstawione do piekarnika na 200 * to znajomi do dzis dzwonia i pytaja sie jak je robilem a to tylko 5 skladnikow ktore kazdy ma w domu . pokazywanie spalonego kotleta i chwalenie sie tym jest jak pokazywanie krzaka z ktorego wyszly 3g i pisanie " ale potwor "

boxa bede odpalac gdzies za 3 miesiace + / - 1 i pokaze co umiem jednak na kokosy nie licze bo to pierwszy indoor a wczesniej 5 lat outdoor . a zdjec do zadnych konkursow nie bede wstawiac czy chwalic sie bo wiem ze to nie ten poziom i tylko sie zblaznie a jak wyjdzie chu*nia to nie mam nic przeciwko hejtowaniu :bounce:
 
M

Maniaczek

Guest
No kolego teraz to przesadziłeś i to grubo . Napisałeś o ziemniakach, przypomniały mi sie kartofle pieczone z ogniska/grilla.
Najbardziej to lubie proste i szybkie dania..... Dawaj też przepis na te ziemniaki.
 

LedzwieHaliny

Member
Rejestracja
Lut 13, 2018
Postów
13
Buchów
0
Jak możesz to daj przepis na tą "tradycyjną włoską" (wersje veg.).
Ja czasami robie pizze ale nie włoskie tylko po swojemu coś odpie****am.

ciasto :

500g maki typ 00 , teraz pisza na niej " do pizzy "
325 ml cieplej wody - jak dasz na nadgarstek i czujesz ze jest ciepla to ok , nie moze byc goraca ani za zimna ( najlepiej przegotowana )
7g suszonych drozdzy lub 10g swiezych
lyzeczka soli
odrobina oliwy z oliwek , tak z 7 ml

do miseczki wrzucasz drozdze i do nich dodajesz cieplej wody , mieszasz i odstawiasz na bok .

make wsypujesz do duzego garnka , dodajesz lyzeczke soli i mieszasz . po wymieszaniu dodajesz wode , oliwe i ugniatasz , jak ciasto zrobi sie kruche / lamiace sie ( zauwazysz to ) to dodajesz drozdze i dalej ugniatasz . gdy ciasto bedzie juz lepic sie do dloni i uzyska jednolita konsystencje posypujesz blat maka i ugniatasz na blacie przez okolo 20 minut . po 20 minutach ciasto dajesz do miski na pol godziny i przykrywasz mokra sciera aby nie wyschlo od gory bo zrobia sie takie strupy , mozesz jeszcze natrzec oliwa aby latwo odchodzilo od miski .

sos to po prostu pulpa pomidorowa z lyzeczka soli . zadnych ziol ( ewentualnie bazylia jak lubisz ) , cukru , gotowania itp . sos na razie nie bedzie gesty ale wtedy ciasto po upieczeniu bedzie typowo wloskie , nie bedzie twarde , chrupiace itp . cos w stylu neapolitanskim , ze trojkaty pizzy opadaja i trzeba je zwijac w " portfel " . nie kupuj pomidorow z pudliszki , made for tesco czy innych gowien tylko wloskie jak np . mutti czy petti , puszka kosztuje gdzies 5 zl ale w smaku jest roznica i starczy gdzies na 5 pizz .

po pol godziny wyjmujesz ciasto i dzielisz na porcje w kulki i odstawiasz znowu na pol godziny .

jak ciasto wyrosnie to na blacie z maka robisz placki , tylko rob to reka a nie walkiem bo z brzegow ucieknie cale powietrze i nie wyrosna . wbij piesc w kulke i od tego momentu rozciagaj ciasto uwazajac na brzegi zeby nie zgniesc .

jak uformowales swoj ksztalt to dajesz sos , swieza mozzarelle ( tylko wytrzyj papierowym recznikiem z wody aby pizza nie byla wodnista ) , starty ser pecorino , kilka lisci bazyli i polewasz oliwa z oliwek .

piekarnik ustawiasz na maksymalna temperature . jak masz kamien do pizzy do za***iscie bo wtedy wyjdzie lepsza , a jak nie to ch*j wie na co , na co chcesz tylko pod spod nie dawaj alu foli bo sie od dolu ugotuje a nie upiecze . jak uwazasz ze wyglada dobrze , ser roztopiony , brzegi zlote to wyjmujesz

ps. jak masz kamien to nagrzej go najpierw przez 30 - 40 minut w piekarniku . warto zainwestowac , koszt to okolo 70 zl a starczy na dobrych pare lat . oczywiscie nie bedzie to taka jak z pieca opalanym drewnym w 800* czy ile tam ma ale wyjdzie na prawde kozak jak na domowe warunki i znajomi bede sie pytac z jakiej pizzeri ja masz bo w porownaniu z tym co robi 95% pizzeri na dowoz taka domowa jest sto razy lepsza :joker:

.

---------- Post Zaktualizowany 01:30 ---------- Data pierwszego postu 01:20 ----------

Najbardziej to lubie proste i szybkie dania..... Dawaj też przepis na te ziemniaki.

Kup ziemniaki do pieczenia ( najlepiej zeby byly male ) myjesz je i kroisz w lodeczki ( nie obieraj ze skorki ) . wycierasz papierowym recznikiem i dajesz do garnka / miski co masz . polewasz oliwa z oliwek tak aby wszystkie po wymieszaniu byly nia pokryte . w zaleznosci od ilosci dodaj sol , czosek ( przecisniety przez taka prase ) i rozmaryn ( lubie polaczenie swiezego i suszonego ) . piekarnik ustawiasz na 200 * i ukladasz na blaszcze ( bez papieru do pieczenia ) zawsze ukladam tak ze ziemniaki stoja , w sensie skorka do dolu bo jestem leniwym chu*em i nie chce mi sie ich przekladac po pol godziny . piecza sie tak z godzine . wszystko zawsze robie na oko , zrobisz 2 razy i bedziesz wiedziec ile dac przypraw . a oliwe to kup ekstra dziewice , na skladnikach sie nie oszczedza bo wtedy wyjdzie gowno a nie autentyczna wloska potrawa .
 
Rejestracja
Lip 6, 2017
Postów
422
Buchów
2
Gosciu, po 1. po co zagladasz komus w talerz? Niech jedza nawet i psie gowno to i tak ch*j ci do tego co ktos szamie.
Po 2. jak tak bardzo placzesz, ze w restauracjach jest syf to najwyrazniej nie byles w zadnej ekskluzywnej. Podajesz przyklad Magdy Gessler, ze w tych, ktorych prowadzi program jest brud i sie wszystko lepi. A jak, ku**a myslisz dlaczego? Bo maja syf i chujowych pracownikow, wiec jedzenie ktore dostaniesz tez bedzie chu**we. Idziesz do jakiejs obsk***ialej stołówki i czego oczekujesz? Steka bavette z rozmarynem i sosem chimichurri?
Po 3. skoro taki z ciebie Ramsay to pokaz co sam przygotowales, a nie rozczulasz sie na forum...
 

LedzwieHaliny

Member
Rejestracja
Lut 13, 2018
Postów
13
Buchów
0
Gosciu, po 1. po co zagladasz komus w talerz? Niech jedza nawet i psie gowno to i tak ch*j ci do tego co ktos szamie.
Po 2. jak tak bardzo placzesz, ze w restauracjach jest syf to najwyrazniej nie byles w zadnej ekskluzywnej. Podajesz przyklad Magdy Gessler, ze w tych, ktorych prowadzi program jest brud i sie wszystko lepi. A jak, ku**a myslisz dlaczego? Bo maja syf i chujowych pracownikow, wiec jedzenie ktore dostaniesz tez bedzie chu**we. Idziesz do jakiejs obsk***ialej stołówki i czego oczekujesz? Steka bavette z rozmarynem i sosem chimichurri?
Po 3. skoro taki z ciebie Ramsay to pokaz co sam przygotowales, a nie rozczulasz sie na forum...

Po 1 . to nie ja zagladam w talerz tylko sami pokazuja
po 2 . pomylily ci sie osoby
po 3 . postaram sie wieczorem cos pokazac , nie obiecuje bo ku**a wiem jak to zabrzmi <rotfl> ale jadlem wczoraj lizaka co dostalem na walentyki i upie****il mi polowe trzonowca jak chcialem go pogryzc i ide dzisiaj do dentysty , jak chcesz to moge zdjecie wstawic :p
 

sprobujmyy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 21, 2017
Postów
1,460
Buchów
34
Odznaki
1
displayimage.php



o ch*j chodzi z moimi za***istymi zapiekankami?
 
M

Maniaczek

Guest
Gosciu, po 1. po co zagladasz komus w talerz? Niech jedza nawet i psie gowno to i tak ch*j ci do tego co ktos szamie.
Po 2. jak tak bardzo placzesz, ze w restauracjach jest syf to najwyrazniej nie byles w zadnej ekskluzywnej. Podajesz przyklad Magdy Gessler, ze w tych, ktorych prowadzi program jest brud i sie wszystko lepi. A jak, ku**a myslisz dlaczego? Bo maja syf i chujowych pracownikow, wiec jedzenie ktore dostaniesz tez bedzie chu**we. Idziesz do jakiejs obsk***ialej stołówki i czego oczekujesz? Steka bavette z rozmarynem i sosem chimichurri?
Po 3. skoro taki z ciebie Ramsay to pokaz co sam przygotowales, a nie rozczulasz sie na forum...
Kto ci powiedział że ja chodze po obsk***iałych restauracjach? Sam to wymyśliłeś? Nie znasz mnie nie wiesz jak wyglądam, ale wiesz gdzie ja sie stołuje.... Brawo!
O tej restauracji co pisałem że byłem u kumpla to jest to jedna z restauracji co ma najlepszą opinie na mieście, sam z niej jadłem tak że mi sie aż uszy trzęsły. Ale po tym co zobaczyłem to jak by mi za darmo dawali to bym nie chciał.
I to nie jest tak w każdej restauracji, wiadomo, ale w znacznej większości. Jak miałbym coś zjeść z takiej jak to nazwałeś "eksluzywnej" restauracji to wolałbym iść na kebaba do turka/wietnamczyka bo przynajmniej widział bym jak on to przygotowywuje.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,364
Odznaki
1
Ja chcę przepis na przepiórki z truflami w śmietanie, tylko żeby fotki były.
 
M

Maniaczek

Guest
[MENTION=87572]LedzwieHaliny[/MENTION] wielkie dzięki za przepisy.
Z ziemniakami to startuje dzisiaj jeszcze.

Widze że sie znasz na robocie, w związku z tym mam do ciebie 2 pytania:
1. Mam w piekarniku wiatrak mieszający, podczas pieczenia to on ma być wwłączony czy nie?
2. Są różne odmiany ziemniaków np. irgi, irysy itd. które według ciebie byłyby najlepsze? Czy jest to bez znaczenia których sie użyje?...
 

LedzwieHaliny

Member
Rejestracja
Lut 13, 2018
Postów
13
Buchów
0
o ch*j chodzi z moimi za***istymi zapiekankami?

lepiej zapytaj sie co jest z nimi w porzadku , bedzie szybciej .


Ja chcę przepis na przepiórki z truflami w śmietanie, tylko żeby fotki były.

stac cie na takie rarytasy ?



Widze że sie znasz na robocie, w związku z tym mam do ciebie 2 pytania:
1. Mam w piekarniku wiatrak mieszający, podczas pieczenia to on ma być wwłączony czy nie?
2. Są różne odmiany ziemniaków np. irgi, irysy itd. które według ciebie byłyby najlepsze? Czy jest to bez znaczenia których sie użyje?...

1 . chodzi ci o termoobieg ? ja bym nie wlaczal bo wtedy ziemniaki z gory beda bardziej przypieczone , a wiatrak rozprowadza cieple powietrze po piekarniku .

2 . roznia sie typem kulinarnym , ziemniak ziemniakowi nie jest rowny i jedne sa lepsze np do salatek , do gotowania , na placki ziemniaczane , do pieczenia . teraz w marketach masz juz cale siatki umyte oraz podpisane do czego sie nadaja . irga to typ ogolny - w sensie mozesz uzywac do wszystkiego - akurat te po upieczeniu w srodku beda puszyste , irys to ten sam typ .

jakich ziemniakow uzyjesz ma duze znaczenie , probujac zrobic placi ziemniaczane z typu A nie beda tak samo dobre jak z typu C . tu tez juz wchodza preferencje , jeden woli bardziej twarde w srodku , drugi puszyste . ja bym uzywal typu B wlasnie do takich pieczonych ziemniakow jak irga , irys , orlik

sa tez typy ziemniakow jak np AB ale to juz jest duzo pisania , poczytasz na necie o typach ziemniakow i wszystkiego sie dowiesz :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół