nasiona marihuany

Pytania odnośnie outa

Wyszukiwarka Forumowa:

EteOr

Member
Rejestracja
Sty 4, 2018
Postów
5
Buchów
0
Witam wszystkich użytkowników forum!:jocolor:
W tym roku zdecydowałem się na swój własny "ogródek" na świeżym powietrzu i mam odnośnie tego kilka pytań. Póki co mam nasiona:
- 11 sztuk Big Diamond Auto
- 1 sztuka Speedy Boom auto
- 1 sztuka XXL Big Diamond auto
( Wszystkie Feminizowane, auto )

W swoich roślinkach nie lubię używać zbyt dużo chemii, bo lubię, gdy roślinka jest naturalna, aczkolwiek trochę jak wiadomo nie zaszkodzi ;) Będę sadził na podmokłym terenie, gdy będzie zbyt mokro będę zmuszony użyć donic. Do rzeczy:

Czy nawóz typu biohumus oraz naturalny ( bobki od króliczków ) starczą czy zalecacie coś jeszcze do tego dodać? ( Tylko nie zbyt drogich, bo to jeszcze nie koniec mojej kolekcji startowej nasionek na ten rok ( będzie tego sporo ), a i tak trochę się wykosztuję :jaraczz: ( Będę hodować na własny użytek, więc pieniężnie mi się to nie zwróci )

Jakich dodatków do ziemi lub jakiej ziemi polecacie użyć? Jak już to najlepiej jakąś łatwo dostępną. ( ew jak ziemię czarną lub sklepową przygotować do uprawy, z jakimi preparatami )

Czy po wysadzeniu już na spota mógłbym zrobić małe terrarium dla każdej z roślinek z np jakiegoś przezroczystego pojemnika tak, aby np w razie mrozu czy czegoś takiego miały większą szansę na przeżycie ( W zeszłym roku w maju padał śnieg, więc lepiej działałbym profilaktycznie ;) ) Gdy już urosłyby na kilka cm to bym je odsłonił. Jakieś Pro tipy odnośnie tego?

No i ostatnie, z racji, że są to dosyć szybkie odmiany ( a przynajmniej ta pierwsza ) to czy po pierwszych zbiorach warto sadzić jeszcze jedną serię tych samych roślinek, czy może to nieco urozmaicić ?

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi!
 

LedzwieHaliny

Member
Rejestracja
Lut 13, 2018
Postów
13
Buchów
0
1) biohumus ktory masz w ogrodniczym za 5zl to syf 2) obornik spoko 3) jak chcesz miec efekty to musisz zainwestowac zamiast kupowac tyle nasion mogles 100zl przeznaczyc na nawozy 4) torf + perlit 5) sadz co chcesz
 

EteOr

Member
Rejestracja
Sty 4, 2018
Postów
5
Buchów
0
W sumie wolałbym iść w jakość a nie w ilość, więc skorzystam z rady. Dzięki za odpowiedź :)
 

LedzwieHaliny

Member
Rejestracja
Lut 13, 2018
Postów
13
Buchów
0
nie musisz wydawac bog wie jakich pieniedzy . na vege dobry bedzie obornik wymieszany z ziemia + ewentualnie bio grow od biobizz . na flo nawoz + booster np . bio bloom od biobizz( jest to dosc tania firma ale robi dobre nawozy ) i massive od green planet ( ten to juz wysoka polka ) do tego kup mikoryze dla korzeni ( lepszy rozwoj i ochrona przed patogenami ) . dolomit obowiazkowo na ph , srodek slimako bujczy , i cos na mszyce i inne latajace gowna

dobrej jakosci ziemia to podstawa . nie kupuj z biedronki 20l za 3zl bo to same galezie i inne syfy a woda przez niego przelatuje jak przez sito . moglem o czyms zapomniec ale nie wydaje mi sie .
 

Nakurwiamkopce

Well-known member
Rejestracja
Kwi 18, 2017
Postów
178
Buchów
1
Eteor, ziemie wymieszaj najpierw z bobkami min z 2 tyg wcześniej potem daj dolomit i ew. hydrozel jak zamierzasz donice i taka mieszanka załatwi weg dla af, na flow możesz kupić florovit, astvit (organiczny) burze kwiatów (silny mineralny) albo możesz samemu zrobić z mniszka i też będzie bardzo git.
Jeżeli chcesz wydać trochę wiecej to kup karate zeon na owady, ja używam też asahi i tytanitu
Co do ziemi to nigdy bym nie kupił ziemi na out, przecież to jest wszędzie :D dobrej jakości też, wystarczy poszukać. Polecam wyschnięte bagna.
Co do osłony to chyba wystarczającym pro tipem jest butla 5l, ale osobiscie nie używałem
Pozdro i powodzonka :)

Edit: Te bobki od królików powinny leżeć myśle z pół roku od wysrania zanim dasz to roślinkom
 

WujekMarek

Well-known member
Rejestracja
Lut 16, 2018
Postów
135
Buchów
0
Jeśli zamierzasz robić jakieś podłoże z odchodów zwierzaków i innuch rzeczy to powiniennes już teraz to mieć zrobione na kompostowniku i niech sobie to dochodzi ładnie żeby rośliny mogły to później wykorzystać.
Nie wiem co to dokładnie za teren ale skoro podmokły bo jest w pobliżu rzeka to ty powinnieneś tam mieć lepszą ziemię niż w ogrodniczym.
Zanim nastała era biedronek to u mnie ludzie chodzili nad rzeczke i kopali ziemie ze zboczy starego koryta rzecznego. Piękna czarna ziemia ;]
Na oucie nie ma az takiej spiny jesli chodzi o podłoze w porównaniu do indoor bo korzenie roslin nie są ograniczone i mają dostęp do znacznie większej ilości potrzebnych rzeczy niż w boxie.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół