nasiona marihuany

Jaki wentylator i filtr do boxa 0.64m2

Wyszukiwarka Forumowa:
L

lowy

Guest
Witam. Kupuje sobie boxa o wymiarach 80x80x180. Na sprzęcie do uprawy sie nie znam, mam dwie uprawy za sobą w pc box'e. Więc chciałbym teraz spróbować w czymś większym. I chce sie was zapytać jaki kupić wentylator i filtr do tego box'a,? O jakiej mocy m3h?
Lampa będzie w nim świecić 250w hps. dodam że temperatura pomieszczenia w którym będzie stał box to 24-27C.
Prosze o jakieś podpowiedzi...
 

sprobujmyy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 21, 2017
Postów
1,460
Buchów
34
Odznaki
1
Witam. Kupuje sobie boxa o wymiarach 80x80x180. Na sprzęcie do uprawy sie nie znam, mam dwie uprawy za sobą w pc box'e. Więc chciałbym teraz spróbować w czymś większym. I chce sie was zapytać jaki kupić wentylator i filtr do tego box'a,? O jakiej mocy m3h?
Lampa będzie w nim świecić 250w hps. dodam że temperatura pomieszczenia w którym będzie stał box to 24-27C.
Prosze o jakieś podpowiedzi...

300m3h styknie ci, tak samo z filtrem
 
C

Convictus

Guest
A więc, nie powiem Ci jaka temp panuje u mnie, jedynie stwierdzając po roślinkach mogę Ci powiedzieć że nie jest im źle :D I ja przy powierzchni takiej jak Twoja ale boxie niższym bo 160cm, mam 243m3 wyciąg i radzi sobie odpowiednio :p ale jeśli planujesz w przyszłości przesiadkę na coś większego to nie stracisz jak kupisz trochę większy :D
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Nie dawaj więcej niż 220m3, nie ma potrzeby.
 
L

lowy

Guest
A więc, nie powiem Ci jaka temp panuje u mnie, jedynie stwierdzając po roślinkach mogę Ci powiedzieć że nie jest im źle :D I ja przy powierzchni takiej jak Twoja ale boxie niższym bo 160cm, mam 243m3 wyciąg i radzi sobie odpowiednio :p ale jeśli planujesz w przyszłości przesiadkę na coś większego to nie stracisz jak kupisz trochę większy :D
Masz ten Axial Turbo? Dobry on jest? I jak z hałasem bo na stronie sklepu pisze że one ciche są, ale ktoś chyba pisał na forum że one głośne są.
Będzie trzrba do niego kupić tłumik?
 
C

Convictus

Guest
Tak właśnie ten axial turbo. 125mm średnica. Co ja mogę powiedzieć w tej kwestii to naj sam pierw, że innych wentylów w chacie nie miałem, ten jest pierwszy więc po ch**u porównanie :D Jest słyszalny, wiadomo ale mnie zadowala w pełni. Stoi w pokoju gdzie śpi jedna osoba. Przy otwartych drzwiach jak jest włączone tv to go nie słychać. Jak wyłączymy TV i zamykamy drzwi, praktycznie niesłyszalny, można kogoś zaprosić i podczas rozmowy niemożliwy do zlokalizowania. Jeśli nic w chacie nie gra (radio, tv, cokolwiek) to przy otwartych drzwiach do boxa da się słyszeć buczenie wentyla :p. Nie że przeszkadza, ale jak słuchamy ciszy to po prostu gdzieś tam coś buczy :D
Nie używam żadnych tłumików ani niczego. Na wegu miałem go bez filtra i przez regulator obrotów "na oko" ustawiłem go na połowę bo nie było potrzeby żeby zapie****ał na 100%. Dodam, że jak założysz na wentyl filtr węglowy to znacznie zmniejsza się poziom hałasu. Teraz jak założyłem filtr to dałem go na 100% bo stwierdziłem, że cieplej się w boxie zrobiło. To bez filtra na połowę mocy był głośniejszy niż teraz z filtrem jak zapie****a na 100%.
Pozdro
edit: ustawienie "na oko" polegało na zmniejszaniu obrotów do momentu aż był "na ucho" o połowę mniej słyszalny :D. Ktoś tu jeszcze w relkach pisał widziałem, że możesz wylot z boxa wsadzić w jakieś pudło i w tym pudle obłożyć gąbkami, gazetami i innym takim gównem co pomoże Ci wyciszyć trochę to powietrze :p. Osobiście robiłem tak ale nie zdaje to egzaminu dopóki nie przytchamy wyoltu powietrza :D jak położyłem kawał gąbki na wylocie rury to hałas spadł o 40% ale nie wypompoywał powietrza z boxa :D
Do takich celów może być przydatny materiał typu kołdra, koce, jakieś coś tego typu. Kiedyś widziałem kolumny głośnikowe DIY jak koleżka wygłuszał je w środku kołderką z lidla xD
Można próbować coś zdziałać. Ale ogólnie nie nazwałbym axiala turbo głośnym.
 
L

lowy

Guest
[MENTION=66110]deus[/MENTION] wielkie dzięki, bardzo mi pomogłeś.
Ja tego axial turbo wcale nie brałem pod uwage, bo myślałem że taką tanioche to o kant dupy można potłuc.

Powiedzcie mi tylko teraz jaki filtr o jakiej mocy kupić do tego axial turbo 243m3 ?
 
C

Convictus

Guest
Nie wiem czy mogę linki wstawiać, czy tylko z aukcyjnych nie wolno, najwyżej proszę wycenzurować w cholerkę :D:
https://www.growbox.pl/product-pol-194-Filtr-ECO-mini-160-240m3-h-fi125mm.html
ja mam taki filterek panie, czyli ten co był w zestawie z całym boxem. Co nie zmienia faktu, że lepiej jest kupić troszkę większą przepustowość filtra. Może trochę pie****enie itd, ale zawsze wolałem mieć coś w zapasie, w każdej dziedzinie :D jak będziesz miał filtr o ciut większej przepustowości niż wentyl to masz pewność, że wentyl nie będzie ciągnął przez niego na siłę. Ale to tylko moje gdybanie, w każdym razie ten zestawowy 160-240 u mnie się sprawdza. Jak zbliżasz rekę to czuć normalnie na filtrze, że zasysa :p

edit; nie reklamuję sklepu tym linkiem oczywix, gdyby to o to chodziło z niewstawianiem linków.
 
L

lowy

Guest
Przeszukałem troche sklepy w poszukiwaniu filtra i znalazłem takie:
160-240m3/h
200-250m3/h
240-280m3/h
240-360m3/h
Który wy byście wybrali, który będzie najlepszy?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół