nasiona marihuany

Hermienie roślin wskutek oprysku przeciw owadom

Wyszukiwarka Forumowa:

Tracer

Active member
Rejestracja
Lis 4, 2008
Postów
29
Buchów
0
Witam wszystkich. Jestem w trakcie trzeciej uprawy in w moim zyciu. Mieszkam w Wielkiej Brytanii. W poprzednich projektach brały udział feminizowane automaty od Green House mianowicie Jack Herer i Sweet Mango. Nasiona pakowane po 5 szt pochodziły z polskiego sklepu internetowego, brak jakichkolwiek znaków hermienia. Przy drugim projekcie w moim boxie zalęgły się małe czarne muszki (ziemórki). Idąc na łatwiznę by zwalczyć ten problem kopiłem w sklepie środek na owady. Producent przestrzegał przed opryskiem częstszym niż 2 w ciągu uprawy. Muszki nie dawały za wygraną wiec nagminnie opryskiwałem automaty pestycydem. Moje krzaki mają teraz około 3 tygodni, pokazały już preflowery. W dolnych partiach rośliń przy łodygach wyrosły też im banany. Nie jest ich zbyt wiele. Nie chcę przerywać tej uprawy ze względu na poniesione koszta stracony czas. Wiec teraz pytanie do was. Jakie mam prawdopodobieństwo iż to własnie w skutek stresu po oprysku rośliny zaczęły produkować męskie banany? Czy nasiona otrzymane w skutek zapylenia rośliny feminizowanej zhermionym pyłkiem będą tylko Fem? Była by szansa zrobienia jakiegoś OS :D. Środek to Bug Clear Ultra (sub aktywna 0,05 g/l Acetamipry) kupiony w B&Q. Postaram dodać jakieś zdjęcia w najbliższym czasie. Pozdr.
 
U

Usunięty 65798

Guest
Na wszystkich roślinach wyskoczyły banany czy tylko na poszczególnych?
 

Tracer

Active member
Rejestracja
Lis 4, 2008
Postów
29
Buchów
0
Wszystkie 3 w boxie. 2x mango i 1x jack. Póki co są jedynie na dolnych częściach przy samych łodygach w miejscach gdzie powinny być preflowery( miejsca ostatniego oprysku to jest 2-gi tydzień weg). Nowe odgałęzienia puszczone przez rośliny to póki co 100% damskie kwiaty (dwa ostatnie tygodnie bez oprysku)
 
O

OdcieńZieleni

Guest
na bank przez środek owadobójczy, lepiej urywaj banany i zaniechaj oprysków
 

deska

Well-known member
Rejestracja
Gru 19, 2013
Postów
60
Buchów
4
na bank przez środek owadobójczy, lepiej urywaj banany i zaniechaj oprysków

Skąd taka pewność ?
Czy są jakieś badania dot. wpływu acetamiprydu na determinację płci u roślin ?

Może to stres spowodowany atakiem agrofagów, może częste zaglądanie i przerywanie cylku fotoperiodycznego, może po prostu genetyka z tendencją do hermienia, a może rzeczywiście sam acetamipryd... Pewności nie ma żadnej... gdyby to były klony w identycznych warunkach i grupa traktowana środkiem ochrony roślin by pokazywała banany - wtedy byśmy mogli już wyjść z jakiegoś założenia.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół