nasiona marihuany

[KONKURS] Why so concentrated?

Wyszukiwarka Forumowa:

Tytuł najbardziej skoncentrowanego użytkownika zdobywa:

  • Zacier

    Głosów: 3 18.8%
  • Stal.in

    Głosów: 13 81.3%
  • Spalona Zarowka

    Głosów: 0 0.0%

  • Łącznie głosujących
    16
  • Poll closed .

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
KONKURS
WHY SO CONCENTRATED?




Cześć!


O co chodzi w konkursie? Polega na pokazaniu przez uczestników procesu wytwarzania dowolnego koncentratu z konopii (UWAGA haszysz jest wyłączony z zabawy) - tylko woski i olejki.

Zasady:

1. Pokazujecie proces produkcji na zdjęciach (musi się na nich znaleźć materiał wsadowy, proces oraz produkt końcowy). Dodatkowo kilka słów od siebie np. co to za materiał, jaka technika, jak przebiegał proces, jeśli ktoś chce poszaleć może np zrobić jakieś porównanie różnych sposobów. Wasza głowa w tym, żeby zgłoszenie się wyróżniało czymś i nie chodzi o cycki <peace>;
2. Zdjęcia wrzucacie z kartką z nickiem i datą;
3. Brak wymagań odnośnie stażu i ilości postów - każdy może wziąć udział;
4. Konkurs trwa od dziś tj. 08.02.2018r. do 08.03.2018r.
5. Po zakończeniu konkursu zakładamy ankietę i lud wybiera zwycięzcę.

Nagrody:


1.Waporyzer przenośny do koncentratów Dr. Dabber Light od Pestkomania


Wygrałem ten sprzęt w konkursie na grow roku ale mam już waporyzer i myślę, że ten może się komuś przydać. Nagroda nadal jest w rękach Pestkomanii, więc wysyłka sprzętu będzie bezpośrednio od nich.

2. Nasiona feminizowane (nagrodę wrzucił do puli użytkownik Dzordz - bądźcie jak Dzordz :) )

- Kubanskiy Ubiyza (kalashnikow seeds) 3szt.
- Green Poison fast version (sweet seeds) 4szt.
- Power Flower (RQS) 3szt.
- Bubba kush (dinafem) 1szt.
- Speedy Boom Auto (Kannabia seeds) 1szt
- 60 day Grapefruit (holenderskiskun) 1szt.
- White Widow (GreenHay) 1szt.
- Ak 470 Auto (Sensi seeds) 5szt.

Grafika na górze pochodzi z artykułu w High Times:
https://hightimes.com/grow/concentrated-cannabis-part-i-extractions-101/

Zapraszam do zabawy!​
 
Ostatnia edycja:

Ashaen

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2017
Postów
298
Buchów
0
Super, z chęcią wezmę udział jeśli się tylko wyrobie bo mam jeszcze parę tygodni do kosy :D
 
O

OdcieńZieleni

Guest
SIEMANKO DZIKU! super inicjatywa z Twojej strony, widzę nie ziewasz, aktywny user! na tyle spodobał mi się ten pomysł, że jeśli pozwolisz, chciałbym dorzucić się do puli nagród, mam na zbyciu troche pestek, których nie wykorzystam, a po co mają się zmarnować, sam nie będę uczestniczył w konkursie bo moja wiedza na ten temat jest znikoma ale oblukam co tu sie wyrabia.

NASIONA TO :

- Kubanskiy Ubiyza ( kalashnikow seeds ) 3szt.
- Green Poison fast version ( sweet seeds ) 4szt.
- Power Flower ( RQS ) 3szt.
- Bubba kush ( dinafem ) 1szt.
- Speedy Boom Auto ( Kannabia seeds ) 1szt
- 60 day Grapefruit ( holenderskiskun ) 1szt.
- White Widow ( greenHay ) 1szt.
- Ak 470 Auto ( Sensi seeds ) 5szt.

WSZYSTKO FEKMI< dawać zgłoszenia :)
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Za***iście kolego! Dziękuję. Edytuję posta i wrzucam te nagrody od Ciebie do puli nagród. Jeśli ktoś chce się dorzucić to proszę śmiało. Niech się coś dzieje bo pogoda kiepska, nic się nie chce :)
Mieszać, gotować i ekstraktować niczym Panoramix. Żeby tylko który nie wpadł do kociołka jak Obelix bo reszta życia na nieustającej bombie upłynie :)
 

Zacier

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Sie 1, 2010
Postów
5,546
Rozwiązań
2
Buchów
15,667
Udziału nie biorę, bo nie mam zdjęć z kartką z nickiem i datą, ale sypnę garścią fotek <lol>


BHO



















RSO na izopropanolu

















wymieszane z olejem kokosowym w proporcji 1:20











RSO na spirytusie





 

Stal.in

4:19 I'M PROACTIVE
Weteran
Rejestracja
Paź 12, 2009
Postów
855
Buchów
6
hmm, bede robił nastepny run, moze ***ne jakies fotki, bo zdarza mi sie robic bho :p u używam openblast tzn, szklanych tub 28 g, robie tak z minimum 3, pierw robi pozbywam sie w taki sposob jak zaciet tzn, hot water bath, a potem trzymam w komorze(temp 26 c, ale moj pirometr hehe sciemnia, wiec pewnie inna) przez ponad tydzien , nawet prawie 2, tydzien jedna strona, potem flip zmiana na druga strone i potem az nie bedzie zadnych baniek z butanem, tak w skrocie
tu starsze fotki

z prozni
https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage.php?album=19212&pid=944597#top_display_media
speciak kush1 x skywalker og

to sampo chyba, ale mniejszy run

a na gorze 3 rozne oleje zmixowane

ten wyzej i inny w prozni


kapsulki bho
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Świetne zdjęcia [MENTION=22062]Stal.in[/MENTION]! Liczyłem, że tu zajrzysz. Przy okazji mam parę pytań - pozwolę sobie przesłać pw. Ujawniajcie się ze swoimi koncentratami :)
 
O

OdcieńZieleni

Guest
No zdjęcia konkret, ten bulgocący olejek robi wrażenie :sunny: Proszę się nie krępować i wrzucać zdjęcia ze swoich przygód :)
 

Spalona Zarowka

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 12, 2017
Postów
1,072
Buchów
1,608
Tak na wstępie Zacier, Stal.in cudne fotki :)
Taki zacny konkursik a zgłoszeń brak, co jest panowie i panie ? Jestem ciekaw waszych specyfików, zepnijcie pośladki i pokażcie co tam ukrywacie :)

Nie wiem czy Green Dragon w ogóle kwalifikuje się, ale w związku z tym tematem:
https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?133502-Green-Dragon-dr%C4%99cz%C4%85ce-pytanie
I tak i tak, robię GD, degustuje, "badam", oceniam.

Także, nawet jeśli się nie łapie to przynajmniej podbije temacik i może uda się kogoś zachęcić do wzięcia udziału :)

normal_DSC00092.JPG

8 gr, mocno zbitego, lepkiego materiału o smaku (palone) i zapachu ziemistym z nutami cytrusków.

normal_DSC00093.JPG

Zmielone

normal_DSC00096.JPG

Dekarboksylacja

normal_DSC00100.JPG

Dodane do spirytu, podgrzewanie

normal_DSC00101.JPG

Wystudzone, zamknięte i do szafy w ciemne miejsce by parę dni odstało.

Nawiązując do tematu wyżej wymienionego.
Tym razem ilość spirytusu została zmniejszona o połowę tj. 400ml w których moczyło się 8gr materiału.
W teorii 10ml = 0.2gr

normal_DSC00103.JPG

Po odstaniu, przelane przez sitko z ręcznikiem papierowym.

normal_DSC00104.JPG


normal_DSC00105.JPG

Finalny, klarowny produkt gotowy do spożycia.

normal_DSC00106.JPG

Pozostałości, ponownie zostały zalane spirytusem - 100ml. Do dalszego eksperymentu :)


*Miałem w planach pobawić się w odparowanie, aby uzyskać olejek. Jednak nie chciało mi się, no i ta forma mi całkowicie odpowiada :) Może przy tej drugiej próbce, ale to jeszcze trochę potrwa :)

Testy i odczucia:
- posmak ziemisty nalewki, dość łagodny smaczek
- zapach cytrusików trochę ginie w odorze spirytusu,
- przefiltrowane, klarowne

Parę dni z rzędu, przed testami, specjalnie spalany był ten materiał do porównania z nalewka. I kolejny raz się przekonuje, że nie trzeba walić bóg wie ile ziela, by nacieszyć się efektami.
Porównując 0.5gr spalanego, do przyjętego dzisiaj 0.4gr w nalewce -20ml kielonek.
Faza mocniejsza, ale spokojniejsza, fajnie się ogarnia wszystko mimo stanu u***awszy, mniej więcej 3 razy dłuższe działanie (12:40 spożyte - faza zeszła około 21, przy paleniu było to mniej więcej tylko 3h i trzeba było poprawiać. Nie męczy tak jak po paleniu.

Eksperymentuje sobie z GD mniej więcej 1-2 w miesiącu i powiem wam, że przy tej formie spożycia za***iście można docenić różnorodność mj i ich specyficznego działania, jak i wyglądu czy smaku dla poszczególnych odmian :)

Np. wygląd tego poprzedniego eksperymentu bardzo mnie urzekł :)
normal_DSC00089.JPG


Pozdrawiam was :spalony:
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Pozostały 2 dni konkursu. Zapraszam do konkursu wszystkich nieśmiałych użytkowników :)
Fotki RSO co by nie był sam tekst :)



 

Paplotka

Well-known member
Rejestracja
Cze 7, 2016
Postów
412
Buchów
0
Mało zgłoszeń koniec konkursu a ja się tak zbierałem że się nie zebrałem , może przedłużcie konkurs jestem chętny, może jeszcze ktoś się namyśli

Pozdro

@SpalonaŻarówka ten drugi ekperyment to chyba robiłeś na benzynie bezołowiowej
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Również liczyłem na większe zainteresowanie. Co inni powiedzą na przedłużenie konkursu?
 

Stal.in

4:19 I'M PROACTIVE
Weteran
Rejestracja
Paź 12, 2009
Postów
855
Buchów
6
to co pierwsze ekstrakcja na ptfe ktory jest w naczyniuy pyrex, do ktorego wlewam wrzątek, pozbywam sie troche hazu, a potem wrzucam do komory(temp 26 c, ale moj pirometr hehe sciemnia, wiec pewnie inna) przez ponad tydzien , nawet prawie 2, tydzien jedna strona, potem flip zmiana na druga strone i potem az nie bedzie zadnych baniek z butane




















część z tego oleju 1,5 g poszla w kapsułki, dekarboksylowalem olej w 200 f przez 20 min, ale nastepnym razem sprobuje 250 f przez 30 min
 
Ostatnia edycja:

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Siema! Ankieta ruszyła bo zainteresowanie średnie lekko mówiąc. Szkoda bo tematyka ciekawa :) Postanowiłem dodać Zaciera. Nie miał kartki z datą i nickiem ale przetarł szlaki dodając zgłoszenie jako pierwszy a po drugie jego "tożsamość" nie budzi wątpliwości, a z racji tego, że założyłem taki konkurs to mogę sobie pozwolić na takie świrowanie. Głosujcie!
 
Ostatnia edycja:

PonuryŻniwiarz

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 16, 2012
Postów
3,147
Buchów
9
Przede wszystkim podziękowania dla delavegi za pomysł i gest.

Zawsze wydaje się, że konkursy forumowe mają potencjał na więcej zgłoszeń, ale trzeba pamiętać, że nie samym forum człowiek żyje, a nie śledząc bardzo regularnie nowości można też wiele wydarzeń przeoczyć.
Wiecie jak jest przy okazji - mniej zgłoszeń = mniej przegranych. Chociaż nie wiem czy można mówić o byciu przegranym, jeśli się jest w posiadaniu takich specyfików.

Ze strony forumowej dodam, że w dziale, w którym dzielimy się naszymi wynikami, dodany został pod-dział "Nasze olejki / koncentraty" ze zbiorczym wątkiem tematycznym, do którego zapraszam wszystkich skoncentrowanych. Początek wsadu tego wątku stanowią dotychczasowe wpisy z tematu "Nasz haszyk". Miłą kontynuacją mogą być tutejsze wpisy.

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?134386-Nasze-olejki-koncentraty

Tymczasem powodzenia w ankiecie.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół