nasiona marihuany

Skorupki jajek

Wyszukiwarka Forumowa:

Majeran_Wieloryb

Well-known member
Rejestracja
Maj 6, 2017
Postów
49
Buchów
0
To może mi uda się zapoczątkować słowną eskapadę :D

Moja mama używa pokruszonych skorupek jaj w ogrodzie jako naturalne źródło wapnia. Powiedział że sypie skorupek na oko i przekopuje z ziemią, ale robi to chyba na jesień, żeby rozpuściły się.

Ja sam mam zamiar przetestować je w uprawie doniczkowej i na jedną doniczkę 5l wystarczyć mają ponoć skorupki z 1-2 jajek, ale prosiłbym, żeby ktoś się wypowiedział jeszcze na ten temat.
Różnica jedynie taka, że w moim przypadku będę musiał zmielić je najdrobniej jak się tylko będzie dało.
Ogólnie mam w planach testy na klonach przeróżnych nawozów organicznych jak i mieszanek glebowych, a wyniki udostępnię na forum. ;)
 

czarnuchthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2016
Postów
1,863
Buchów
2
Skorupki to mało opłacalna metoda odkwaszania ziemi.
Kup już lepiej ten dolomit i nie kombinuj.
Skorupki o tyle stają się skuteczne, o ile na zakwaszonej ziemi lub często uprawianej stosuje się je długoterminowo.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,766
To może mi uda się zapoczątkować słowną eskapadę :D

Moja mama używa pokruszonych skorupek jaj w ogrodzie jako naturalne źródło wapnia. Powiedział że sypie skorupek na oko i przekopuje z ziemią, ale robi to chyba na jesień, żeby rozpuściły się.

Ja sam mam zamiar przetestować je w uprawie doniczkowej i na jedną doniczkę 5l wystarczyć mają ponoć skorupki z 1-2 jajek, ale prosiłbym, żeby ktoś się wypowiedział jeszcze na ten temat.
Różnica jedynie taka, że w moim przypadku będę musiał zmielić je najdrobniej jak się tylko będzie dało.
Ogólnie mam w planach testy na klonach przeróżnych nawozów organicznych jak i mieszanek glebowych, a wyniki udostępnię na forum. ;)

Im mniej je rozdrobnisz, tym zmniejszysz powierzchnię kontaktu z medium/drobnoustrojami przez co wydłużysz okres rozkładu. Używam ich jako dodatek do dolomitu który rozkłada się ździebko szybciej. :p
 

mosser

Well-known member
Rejestracja
Kwi 8, 2018
Postów
227
Buchów
434
Skorupki jajek do podtrzymania, stabilizowania ph +resztki białka jako nawóz
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół