nasiona marihuany

[HPS 600W, 1.44m2] - 7xAK-47, 4xSuper Skunk, 3xLemon Skunk

Wyszukiwarka Forumowa:

cheton

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 5, 2007
Postów
992
Buchów
3,259
Alga grow do polowy flow co najmniej lec.Jak za szybko odstawisz, to Ci pozolknie wszystko migiem.Ja bym do kilku nastepnych podlan dawal alga grow w ilosci 1-2ml/l.Przelaczaj czym predzej, bo juz tam miejsca nie ma.Najlepiej by tam teraz pasowalo 9 krzakow, ale sam po sobie wiem, ze ciezko cos wyj***c :D
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Dziękuję wszystkim za wypowiedzi, na ich podstawie obrałem strategię i jestem bojowo nastawiony hehe Będzie ciasnota, pomęczymy się trochę - szkoda coś wyj***ć :D
 
O

OdcieńZieleni

Guest
Siema byku, no przy lightmixie sam miałem juz lekkie niedobory w 25dniu wega, wiec przy podawanych dawkach to na pewno niedobór czegoś, na pierwszy strzał dziobnąłbym polichelatem i dodał siarczan magnezu do tego, jak zalecają na opakowaniu, ale ogólnie zdrowy ogródek, przełączaj na 12/12/, masz juz je w docelowych ? pozdro dziku
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Siema Żorż. Są w już w docelowych, dziś będą przełączone na flo. Prysnę polichelatem i będę jechał na razie na alga grow. Zobaczymy co się będzie działo. Teraz już jestem na miejscu to będę mógł doglądać regularnie! Pozdro!
 

Gumball

Well-known member
Rejestracja
Sty 30, 2018
Postów
425
Buchów
46
Żadnym magnesem, pogorszysz sprawę. Te końcówki to brak potasu, do***iesz magnezu to jeszcze większy niedobór wyskoczy. Tak samo z wapniem uważaj.

Edit: możesz psiknac mikroelementami jak masz taki nawóz bez npk, albo podlać top maxem pomoże im w szybszym przejściu na flow
 
Ostatnia edycja:

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Gumball - dociagnij swoj grow w zdrowiu do konca i dopiero wtedy porad udzielaj pliz :)
 

Gumball

Well-known member
Rejestracja
Sty 30, 2018
Postów
425
Buchów
46
TNR™;1689822 napisał:
Gumball - dociagnij swoj grow w zdrowiu do konca i dopiero wtedy porad udzielaj pliz :)

Dobrze :D ale.... nie mam racji z tym potasem? Wiem że jesteś anty nawozowy i pewnie mnie nie cierpisz i dlatego tak mówisz:)
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Stary, ja nie wnikam w jakieś potasy-srasy, bo już na tyle długo sadzę konopie, że wiem, że to wszystko jest czyste zgadywanie growera i nic więcej, a w 9 przypadkach na 10 dowalanie nawozów tylko pogarsza sprawę.
A Ciebie akurat lubię, bo przynajmniej piszesz po polsku i w miarę z sensem, jak jeszcze pociągniesz parę grow z sukcesem i nabierzesz doświadczenia, to może będą z Ciebie ludzie :)
 

Gumball

Well-known member
Rejestracja
Sty 30, 2018
Postów
425
Buchów
46
TNR™;1689826 napisał:
Stary, ja nie wnikam w jakieś potasy-srasy, bo już na tyle długo sadzę konopie, że wiem, że to wszystko jest czyste zgadywanie growera i nic więcej, a w 9 przypadkach na 10 dowalanie nawozów tylko pogarsza sprawę.
A Ciebie akurat lubię, bo przynajmniej piszesz po polsku i w miarę z sensem, jak jeszcze pociągniesz parę grow z sukcesem i nabierzesz doświadczenia, to może będą z Ciebie ludzie :)

Podbudowałes mnie :) :) :) będę się starał żeby ładnie wyszło ale nie obiecam że niczym nie psikne :p sorry [MENTION=75024]delavega[/MENTION] już nic nie pisze :)
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Jak tam, zaczely juz kwitnac czy jeszcze indukuja? :D

Już ładnie indukują, niedługo powinno zacząć się najlepsze. Myślę, że pod koniec tygodnia będzie up.

Żadnym magnesem, pogorszysz sprawę. Te końcówki to brak potasu, do***iesz magnezu to jeszcze większy niedobór wyskoczy. Tak samo z wapniem uważaj.

Edit: możesz psiknac mikroelementami jak masz taki nawóz bez npk, albo podlać top maxem pomoże im w szybszym przejściu na flow

Podałem Algę zgodnie z tym co [MENTION=7378]cheton[/MENTION] napisał bo faktycznie miały za mało azotu wtedy. Dodatkowo opryskałem 2x Polichelatem 7 i po tych zabiegach sytuacja znacznie się poprawiła. Liście stały się ciemniejsze i nie ma już takich przebarwień, które pokazywałem. W dwóch roślinach dodatkowo były pokręcone liście i to też wyszło na prostą.
Te oznaki dość przypominały wspomniany przez [MENTION=77868]Grandfather[/MENTION] niedobór cynku - dzięki. Co by to nie było to sytuacja uległa poprawie :)
Co więcej mogę powiedzieć - jest dosyć gęsto, podgoliłem trochę dolne partie.
Fotki niebawem ;)
 
O

OdcieńZieleni

Guest
Żadnym magnesem, pogorszysz sprawę. Te końcówki to brak potasu, do***iesz magnezu to jeszcze większy niedobór wyskoczy. Tak samo z wapniem uważaj.

kolego magnes to możesz na lodówke sobie przyczepić, a magnez w oprysku pogorszy sprawe bo to jest brak potasu i jeszcze wiekszy niedobór wyskoczy ? jeszcze takich rzeczy to nie czytałem, a magnez orpocz azotu jest podstawowym budulcem chlorofilu przez roślinę, a jego brak powoduje spowolnienie matebolizmu.

A Ciebie akurat lubię, bo przynajmniej piszesz po polsku i w miarę z sensem

pisze po polsku, i nic po a tym, sensu w tym co napisał nie widze zbytnio, nie podawac magnezu bo się pogorszy i wyjdzie wiekszy niedobór potasa srasa :D
[MENTION=75024]delavega[/MENTION], u mnie też zblakły liście, a żyły zostawały zielone, po oprysku dużo sie poprawiło, dobrze ze u Ciebie też wyszystko gra, sory za offtop mały, byś wrzucił jakąś fotke bomba latina :sunny:
 

Gumball

Well-known member
Rejestracja
Sty 30, 2018
Postów
425
Buchów
46
kolego magnes to możesz na lodówke sobie przyczepić, a magnez w oprysku pogorszy sprawe bo to jest brak potasu i jeszcze wiekszy niedobór wyskoczy ? jeszcze takich rzeczy to nie czytałem, a magnez orpocz azotu jest podstawowym budulcem chlorofilu przez roślinę, a jego brak powoduje spowolnienie matebolizmu.



pisze po polsku, i nic po a tym, sensu w tym co napisał nie widze zbytnio, nie podawac magnezu bo się pogorszy i wyjdzie wiekszy niedobór potasa srasa :D
[MENTION=75024]delavega[/MENTION], u mnie też zblakły liście, a żyły zostawały zielone, po oprysku dużo sie poprawiło, dobrze ze u Ciebie też wyszystko gra, sory za offtop mały, byś wrzucił jakąś fotke bomba latina :sunny:

Ale Ciebie to boli, do***ales się o literówkę. Magnez buduje chlorofil jak azot czy żelazo. Za dużo wapnia/magnezu w glebie powoduje brak potasu nie rozumiesz tego? Tak samo jak masz za duże natężenie światła to wywala Ci potas. Poczytaj trochę chłopczyku. Na logikę wszystkie pierwiastki są powiązane, dasz za dużo x to wyjdzie Ci brak y. Mogę Ci namalować obrazek jak nie rozumiesz.

To pryskaj przez kilka dni np potasem to zobaczysz co się stanie. A jak o tym nie słyszałeś to znaczy że jesteś daleko w tyle.
 
O

OdcieńZieleni

Guest
po czym stwierdzasz, że w medium jest za dużo magenzu? przeciez nie dodawał do gleby ani dolomitu ani nic z magnezem to czemu ma go byc za dużo ? i jak powiedz mi oprysk z magneZu ma zablokować potas? to że coś może blokować drugie rozumiem, ale żeby założyć taką teze trzeba mieć jakies argumenty a Ty założyłeś nie wiem skad ze w medium jest za dużo magnezu/cynku, więc pytam, jak jestem daleko w tyle to możesz mi przecież wyjaśnić Gumbolu

To pryskaj przez kilka dni np potasem to zobaczysz co się stanie

zalecałem oprysk a nie opryski, bo lekka chloroza wystąpiła, więc pytam i prosze o odp, możesz nawet namalować, tak jak do niedawna w przedszkolu
 

Gumball

Well-known member
Rejestracja
Sty 30, 2018
Postów
425
Buchów
46
Ej kurde nie dogadam się z Tobą bo taki ciężki gość jesteś że masakra. Stwierdziłem fakt z tym wapnia że jak jest za dużo w glebie to powoduje brak potasu - ogolnikowo bo takis dziwny że nie dasz sobie przetlumaczyc A Ty tylko za słówka lapiesz.

Zresztą mama mi mówiła żebym nie rozmawiał z nieznajomymi i tak też uczynie
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół