nasiona marihuany

[40W HPS] Autopot [15L x 7] [Critical NL] plus coś dojedzie

Wyszukiwarka Forumowa:

Mr.SQN

Well-known member
Rejestracja
Cze 16, 2015
Postów
353
Buchów
32
Odznaki
2
Siemano

Przesiadam się z ziemi na coco i dodatkowo na autopoty.
Ale za***iscie to brzmi autopoty hehe do boju ku**a xD :freak:

Zestaw jaki wybrałem to 8x 15 l plus tank na 100l
podłączonych zostało 7 sztuk.

Jakoś to ogarnąłem ale nie wiem czy dobrze jak by miał ktoś chwile to wiecie dzieki za pomoc.
Zastanawiam sie nad dokupieniem takich metalowych opasek zaciskowych dodatkowo bo nie wiem czy nie bedzie przeciekac tak jak to podłączyłem.

Jutro jade ogarnąć jakis stolik pod zbiornik czekam za reszta promocyjnych nasion z tego wzgledu ze ja nie jest w miejscu adresu odbioru wiec jeszcze chgwila.

Lampa ta co ostatnio czyli 400w hps sl

cocos plagrona
nawozy canna
dutch pro klin
cal mag mills
perlit narazie 18 l dokupie jeszcze z 18 bedzie 36l do 100 l coco wymieszam i załaduje autoP :freak:

na wyposażeniu dodatkowo

pH metr, ec metr, nawilzacz musze dokupic kolumnowy wen

wlot pas went 365m3 filtr.

ph jakie mm uzywac to 5.8 do 6,2 ??
ec zalezy pewnie jak beda przyswajac papu ale nie wiem jakie na początek im zaaplikowac.


nie mam zadnej pompki napowietrzającej chyba da rade bez tego czo panowie ?

te weżyki od dolotów z głównego węza mam tak zucone na ziemi pozawijane delikatnie zastanawiam sie czy bedzie git ale zbiornik tak mysle te 40 cm na ziemią bedzie to cisnienie wody powinno dac rade .

displayimage.php
[/URL][/IMG]
displayimage.php
[/URL][/IMG]
displayimage.php
[/URL][/IMG]
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Siemanko
W autopotach nie musisz tak glowy zawracac sobie napowietrzaniem pozywki. Tym bardziej ze uzyjesz kokosa ktory jest bardzo "luznym" i oddychajacym podlozem . Autopoty to nie jest taka hydroponika o ktorej kazdy mysli tylko bardziej autopoatyczne podlewanie grawitacyjne.
Nie mniej jednak jak wrzucasz tam kokos czyli semi hydro do tego te wezyki ,ziornik etc wydaje sie ze przechodzimy w next level.
Sytem ten dziala na zasadzie grawitacji wiec zalecam go ustawic wyzej albo wszystko dzialalo ok ( tym bardziej jak zostanie ci 20l we flexie ) Ph .. zacznij od nizszych nawet 5.6-5.7 i powoli podnos. W kokosie bedziesz musial uwazac na CAL i MG ktory wlasnie w przedziale 5.8 jest bardzo slasobliwie wchlaniany .
Powodzonka i obserwuje

---------- Post Zaktualizowany 01:39 ---------- Data pierwszego postu 01:33 ----------

W tych autopotach wersja 15l mnie troche martwi... Komu 15l poty w kokosie trza ludzie..:zjarany:
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3
Dokładnie jak prawi kolega wyżej... Jeśli masz opcje, żeby je oddać/wymienić na mniejsze to tak zrób.
Ja używam napowietrzania bo trochę czasu pożywka stoi a po co ryzykować, żeby się popsuła.
 

Mr.SQN

Well-known member
Rejestracja
Cze 16, 2015
Postów
353
Buchów
32
Odznaki
2
Nie no raczej nie oddam.

Co znimi nie tak ze 15 L ? Zawsze myslalem ze im wiecej miejsca = wiecej korzenia co za tym idzie wiecej palenia.

Mowicie ze w autoP sie to nie sprawdza ?

---------- Post Zaktualizowany 20:11 ---------- Data pierwszego postu 20:07 ----------

Dokładnie jak prawi kolega wyżej... Jeśli masz opcje, żeby je oddać/wymienić na mniejsze to tak zrób.
Ja używam napowietrzania bo trochę czasu pożywka stoi a po co ryzykować, żeby się popsuła.

No wlasnie u cb widzialem ze napowitrzasz pozywke i tak soe zastanawialem, mysle ze przy optymalnej temp z tydz postoi jak zacznie sie cos dziac dokupie. Micno chalasuje taka pompka bo mam to w sypialni bo nie mam gdzie indziej a nie chce miec wojny z kobieta xD.
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Chlpopaki jak Wam stoi pozywka to wystarczy najmniejsza pompeczke zanurzeniowa miec i co jakis czas uruchomic . Zakreci tak pieknie w rezie ze poemat. Napowietrzanie samej pozywki ma na cely wzbogacenie jej o dodatkowy tlen dla korzeni naszych roslinek.
Stosujac luzne podloze ( koks ) a czasami jakis dodatkowo keramzyt czy perlit , korzenie beda mialy tego tlenu na odpowiednim poziomie.
Kolejna rzecza ze jak juz pozywka moze byc napowietrza w interwalach a nie caly czas bez sensu, to nie deep water culture .

Teraz sprawa tych 15l kolosow w kokosie.. To medium zupelnie inaczej absobruje i transportuje wode niz ziemia i tym bardziej podlewanie w autopotach jest na zasadzie grawitacyjnym z dodatkiem magicznych zaworkow otwierajacych sie kiedy medium sie wysycha.
Zanim kokos Ci wyschnie w 15l doniczy to Panie nie pytaj,. do tego tam nie magazynuje sie tam wszystko jak w ziemi . Ja uzywam 6.5l doniczek do koksa i podlewam co dwa dni i jest gitara to pomyslecie co bedzie w 15.. Beda trudy i zeby sie niezniechecic na samym poczatku wybral bym mniejsze. Zawsze masz prawo zwrotu towaru .
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3
Ja tam nie narzekam na hałas.
Co do wielkosci donic ja tam mam 8.5l i za***iscie wszystko idzie. Po co przeplacac za sprzęt ii kokos? Myślę, ze sam zobaczysz po uprawie, ze bryla korzeniowa nie bedzie taka duza jak myslisz bo jakiego wega planujesz 3tyg?
 

Mr.SQN

Well-known member
Rejestracja
Cze 16, 2015
Postów
353
Buchów
32
Odznaki
2
Weg zalezy jak to bedzie roslo no jakos 3 tyg myslalem moze kilka dni dluzej
 

cheton

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 5, 2007
Postów
992
Buchów
3,259
Zeby wykorzystac potencjal tych 15L donic, to wega bys musial dac ze 30 dni, zeby korzenie zdazyly sie porzadnie rozrosnac.
 

Grandfather

Never Stop Improving
Weteran
Rejestracja
Paź 3, 2015
Postów
1,198
Buchów
8
Wymieszaj więcej keramzytu do każdej z donic to "zgubisz" trochę pojemności, dzięki czemu częściej będzie sucho-mokro jeśli Ci zależy na takim efekcie.
 

Mr.SQN

Well-known member
Rejestracja
Cze 16, 2015
Postów
353
Buchów
32
Odznaki
2
siemano !!!

już pewnie myśleliśta ze mnie ***ły pałencje heheh xD :crazy: nic z tych rzeczy...

paczka doszla za zagramanicy i juz panienki sa ponad koksem.

jeden kiełek padł ale ok... moze sie zdazyc leci nastepnyt wiec :

bedzie 5x critical nl nagrody z konkursu plus 2 x spedy chile rqs tez wygrana...

mam pytanie .. dawac nawozy od poczatku tzn chciałem jutro jakoś w połowie dawki podanej przez producenta . myslałem dac po 1 ml a+b plus 1ml rizzo na 1 L wody urobie narazie im po literku .

ph i ec zobacze jakie bedzie i pomysle na jakie ustawic. :freak2:

narazie to wygląda tak...

displayimage.php
[/url][/IMG]
displayimage.php
[/url][/IMG]
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Podstawy nawet 1/3 dawki a ukorzeniacza 100% podawaj smialo.
 

kamil5_16

Well-known member
Rejestracja
Paź 24, 2010
Postów
99
Buchów
0
Jeśli ten baniak stoi na tych workach na których widze, odrazu to zmień flexi tank musi stać na równym podłożu każda noga musi stać stabilnie ( jeśli nie będzie jest możliwość ze tank pęknie lub się przewróci, mój 400 litrowy pękł na szwach nie chcesz sobie wyobrazić ile to jest wody na podłodze i wszędzie z doniczkami to nie mam pojęcia o co wszystkim chodzi , bardzo dobrze ze to 15l ja używam 16x 25l. A w drugim grow 24x 15litrow. Dziś lub jutro otworze fotorelacje, to będziesz mógł sobie zerkać Pozdrawian i powodzenia

PS No tak nie spojrzałem na wielkość Boxa.. hehe juz wiem o co kolegom chodzi.
 

Mr.SQN

Well-known member
Rejestracja
Cze 16, 2015
Postów
353
Buchów
32
Odznaki
2
siema

jakos 4 dzien od wyjscia nad koko.

pierwsze podlanie 500ml 1/3 dawki ph 5.6 ec 0.5
drugie podlanie 1L nie całe 100 % dawki ph 5.6 ec 0.9

za dzień dwaq lece z neem oil bo znowu juz zobaczyłem kur***wo na jednej, narazie opsyskiwane woda co jakis czas sprawdzam liscie.
cały boks wypie****e...

narazie nic ciekawego.

displayimage.php
[/url][/IMG]
displayimage.php
[/url][/IMG]
 

Mr.SQN

Well-known member
Rejestracja
Cze 16, 2015
Postów
353
Buchów
32
Odznaki
2
siema

dzień 12 od wyjscia nad ziemie.

leje dawki zgodnie z tabelą canna

pH 5,7
ec 1,8 dolałem z dobry literek samej wody bo było 2 rozcienczyłem minimalnie bo nie wiem czy takie steżenie nie było by za duże...

co dalej miałem pryskac neem oil wczesniej ale postanowiłem troche poczekac zeby cos im sie nie staneło jutro to zrobie z przepisu [MENTION=67915]Dyzma[/MENTION]

panienki dostają po literku piciu mniej wiecej jak koko troszke podeschnie czyli jakos co 3 dni .

ładny zielony kolorek szybciutko rosną podoba mnie sie to xD jeszcxze z tydz i mysle podłączyc tanka.

trening raczej bedzie FIM ale to jeszcze moment.

displayimage.php
[/url][/IMG]
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół