nasiona marihuany

Aeros Zestaw Hydroponiczny na 1 roślinę

Wyszukiwarka Forumowa:

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Witam Panowie, ktos cos na temat tego zbiorniczka moze powiedziec
?

Zastanawiam sie nad kupnem takiego czy podobnego zestawu.
Jest to warte swojej ceny czy lepiej szukac czegos innego?

https://www.growbox.pl/product-pol-3361

Pozdrawiam
 

dorodnypomidor1234

Well-known member
Rejestracja
Wrz 20, 2017
Postów
209
Buchów
0
idziesz do budowlanego po wiaderko 15L za 8zł
do akwarystycznego po pompkę napowietrzającą do akwarium 100L za 35zł
do tego kamyczek napowietrzający za 3zł i kabelek za 2.50
koszyk do hydroponiki - do kupienia online za 5zł?
pokrywa na wiadro - można wyciąć z dowolnego materiału

łączysz to wszystko i masz gotowy zestaw hydro :D
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Jak kolega Ci wyzej napisal. Ja tez ddradzam takie gotowe zestawy. Nie warte takiej kasy. Samemu zlozysz o wiele taniej i zastosuj wieksze wiadro - zbiornik bo na te 12 l robocze wjedzie 10-11 a to nie wiele. Pompke wydajniejsza zastosuj . Ogolnie zloyszych lepszy albo na wiecej roslin za nawet nie polowe tego co sobie krzycza.
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Dzięki za odpowiedź Panowie :)
Tak się jeszcze zastanawiam czy miesięczną roślinę da rade "przesadzic" z ziemi do hydro. Jeśli tak to dziś pojadę kupie wszystko i zmontuje cos :)
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Oj moze nie byc latwo .. Korzen dosyc juz bedzie sporawy a bedziesz musial usnac cala ziemie z bryly korzeniowej co bedzie duzym wyzwaniem. Ja bym nie ryzykowal jednak. Jak juz to odpal od sionka w dwc. Tam zupelnie inaczej roslina pobiera skladniki ,inne ph itp.
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Oj moze nie byc latwo .. Korzen dosyc juz bedzie sporawy a bedziesz musial usnac cala ziemie z bryly korzeniowej co bedzie duzym wyzwaniem. Ja bym nie ryzykowal jednak. Jak juz to odpal od sionka w dwc. Tam zupelnie inaczej roslina pobiera skladniki ,inne ph itp.

Wertujac internety natknąłem się na informacje, ze mozna śmiało korzenie przyciac, jakoby roślina w hydro budowala trochę inny typ korzenia.
Wracając do tematu, myślisz, że gdyby wszystko się udało na takim etapie to przyniesie to przedsięwzięcie wymierne korzysci?
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Bardzo duzy stres dla rosliny ,adaptacja nowych warunkow stwarzaja duze ryzyko . Tez widzialem gdzies kiedys takie przeniesienia ale podejrzewam ze robili to spece. Hydro tez jest nieco trudniejsze bo skladniki sa momentalnie pochlaniane przez korzenie i bardzo szybko mozna poblokowac rosline. Wedlug mnie trzeba projekt dwa zrobic i obeznac sie co z czym bo w praktyce wychodzi inaczej. Jak Ci nie szkoda rosliny to mozesz probowac. Jesli wszystko pojdzie ok i ogarniesz jak trzeba to w dwc sciagniesz wiecej ale nigdy za pierwszym razem.
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Były tu wypowiedzi że ludzie śmiało walili i starsze i dawało radę, roślina musi chyba przerobić system korzeniowy na trochę inny co jak pisali wyżej pewnie zestersuje roślinę i przeciągnie w czasie całe grow. W tą stronę bym śmiało zapodawał ale odwrotnie że z ziemi do hydro już inna bajka i tu bym odradzał
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Były tu wypowiedzi że ludzie śmiało walili i starsze i dawało radę, roślina musi chyba przerobić system korzeniowy na trochę inny co jak pisali wyżej pewnie zestersuje roślinę i przeciągnie w czasie całe grow. W tą stronę bym śmiało zapodawał ale odwrotnie że z ziemi do hydro już inna bajka i tu bym odradzał

Bardzo duzy stres dla rosliny ,adaptacja nowych warunkow stwarzaja duze ryzyko . Tez widzialem gdzies kiedys takie przeniesienia ale podejrzewam ze robili to spece. Hydro tez jest nieco trudniejsze bo skladniki sa momentalnie pochlaniane przez korzenie i bardzo szybko mozna poblokowac rosline. Wedlug mnie trzeba projekt dwa zrobic i obeznac sie co z czym bo w praktyce wychodzi inaczej. Jak Ci nie szkoda rosliny to mozesz probowac. Jesli wszystko pojdzie ok i ogarniesz jak trzeba to w dwc sciagniesz wiecej ale nigdy za pierwszym razem.

Panowie, powiem tak, woz albo przewoz;p
Jak sie nie uda, to nic strasznego sie nie stanie. Pytanie bylo jedynie czy istnieje w ogole taka mozliwosc, ze wszystko bedzie dobrze.
Zreszta, zawsze lubilem eksperymentowac:)

Bylem dzis przy na rozeznaniu w miescie i kupilem pompke napowietrzajaca 100L/h z regulacja (powinna starczyc?) Teraz tylko musze zostala kwestia donicy.
Chcialem taka brytfanne kupic, tak wiem to sie jakos inaczej nazywa;p Ale niestety jest za duza, box 60cm a najmniejsza miala 70cm.
20180124_180013.jpg


Obok znalazlem okragly model srednica 50cm, 40L

20180124_180003.jpg


Musze jeszcze zorganizowac kamien, jedyny jaki znalazlem, wielkosci zapalniczki byl za 10zł wiec odpuscilem.

Musze tylko jeszcze wymyslec jeszcze jakas pokrywke do tego, montaz koszyczka i znalezc phmetr elektroniczny, gdzis go wrzucilem i za cholere nie moge znalezc.

Pytanie co z woda? Z tego co widze, najlepsza (najwydajniej) jest RO z kranowa 50/50. Skad ja tylko wezme 20L RO w normalnej cenie;p
 

BOOM

Stary ale jary
Weteran
Rejestracja
Gru 11, 2012
Postów
1,697
Buchów
466
Odznaki
4
Sprawdź sobie okrąg napowietrzający
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Stanowczo za slaba ta pompeczka co nabyles. Ja na dwa wiadra mialem 1200l/h i bylo powietrza ok a moglo byc wiecej, Pamietaj im wiecej dostarczysz im popwierza tym wiecej zabsorbuja zarcia z pozywki ale przy tej 100l/h zlapiesz szybko zgnilizne korzenia..
Te okregi co Boom pisze daja rade. Ja mam nawet kwadratowe nowki jeszcze nie uzyte pod zbiorniki bardziej typu kastry. Wrzuce fotke to sobie zobaczysz jak to wyglada ale emituja wiecej powietrza niz zwykle kamienie.

---------- Post Zaktualizowany 20:53 ---------- Data pierwszego postu 20:38 ----------

 

BOOM

Stary ale jary
Weteran
Rejestracja
Gru 11, 2012
Postów
1,697
Buchów
466
Odznaki
4
A a o pompce, to zerknij na pomple hailea aco-208 18W 2100l/H - w sklepiku akwa kosztuje 104 zł
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Sprawdź sobie okrąg napowietrzający

Stanowczo za slaba ta pompeczka co nabyles. Ja na dwa wiadra mialem 1200l/h i bylo powietrza ok a moglo byc wiecej, Pamietaj im wiecej dostarczysz im popwierza tym wiecej zabsorbuja zarcia z pozywki ale przy tej 100l/h zlapiesz szybko zgnilizne korzenia..
Te okregi co Boom pisze daja rade. Ja mam nawet kwadratowe nowki jeszcze nie uzyte pod zbiorniki bardziej typu kastry. Wrzuce fotke to sobie zobaczysz jak to wyglada ale emituja wiecej powietrza niz zwykle kamienie.

Takie dwa cuda znalazlem.
d46c9993448f9ca7ba88a7b00742.jpg

KAMIEŃ DYSK NAPOWIETRZAJĄCY śr. 15cm

DYSK napowietrzający o średnicy 15cm i grubości 1,8cm wykonany z mieszanki bardzo drobnego piasku kwarcowego dla niezwykle drobnych bąbelków powietrza.
Masa kamienia utrzymuje go na dnie.
DYSK, dyfuzor napowietrzający idealny na stoiska do sprzedaży ryb, hodowli ryb, do stawów i oczek wodnych itp.

Dosknale nadaje się do napowietrzania duych akwariów, stawów i oczek wodnych. Służy do skutecznego rozdrabniania pęcherzyków powietrza dzięki czemu rośnie zawartość tlenu w zbiornikach hodowlanych ryb lub oczku wodnym.

Z tego co wyczytalem to powinno sie zachowywac mniej wiecej tak

https://www.youtube.com/watch?v=Vprf3HcgZWc
https://youtu.be/a-QouKOGApU?t=99

plus taki zwyczajny

kan_--_kopia.jpg


https://www.youtube.com/watch?v=hSTAvBs2xlg



[MENTION=78183]dnx[/MENTION]
To co wrzuciles wyglada jak zwykle rurki tylko odpowiednio polaczone i podziurawione. Zgadza sie?
Generalnie wzialem 100L/h z racji, ze wlasnie taki dawali do zestawu z linku w 1 poscie.

Poszukalem w necie i znalazlem 2700l/h ale to juz lekka przesada;p Buczy glosniej niz caly moj box z osprzetem.

Druga pompka
MOC: 10 W
WYDAJNOŚĆ: 10 l/m
CIŚNIENIE: 0,015 MPa

Co daje jakies 600L/godzina. Ale znowu 45dB to nie jest malo.

Edit:
Boom, wlasnie mowilem o tej co podales. tylko model HAILEA ACO-308
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Ja bym zapodał mniejszy bubbler, będziesz więcej papu musiał lać do uzyskania odpowiedniego stężenia, a potem wylewać więc trochę strat będzie. Co prawda łatwiej utrzymać pH (dlatego wziąłem sam 8,2L a chciałem mniejszy). Ale możesz zapodać mniejszy i do tego mineral magic- ludzie piszą że ładnie trzyma pH. Obok będziesz mógł jeszcze coś postawić a roślinę i tak wy***ie w kosmos. Sam nie wiem co to będzie jak nabiorę wprawy i puszczę u siebie rega na 18/6 albo więcej (teraz mam12/12). Do tego zaworki przeciwzwrotne zaraz za bubblerem i możesz wyciągać krzaka
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół