nasiona marihuany

Aeros Zestaw Hydroponiczny na 1 roślinę

Wyszukiwarka Forumowa:

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Z tym niekontrolowanie ph przy ghe suplach sie nie zgodze bo mialem je w dwc musialem korekty ph robic niestety. Duzo zalezy od wielkosci reza czy calego systemu. Skoki ph tym bardziej na poczatku i tak beda.
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Widzialem gotowy zestaw filtrujacy ro3 za 130zł jak pamietam. Moge podjechac i kupic, jeden problem z glowy bedzie.

do pH mam phmetr eletroniczny gdzies wiec spokojnie bede w stanie je kontrolowac.
Tym bardziej jak [MENTION=78183]dnx[/MENTION] wspomnial - im wiekszy zbiornik tym latwiej utrzymac odpowiedni poziom kwasowosci.

Ok, czyli rozumiem, ze organika to nie jest takie hop siup. Mimo wszystko sklanialbym sie ku niej, niech sobie bedzie trudniej ale juz taka mam swoja zasade, ze wole miec mniej (albo wcale) ale 100% bio niz maxowac wynik i leciec na mineralnych.

Tak swoja droga, w gruncie rzeczy to moge na pierwszy ogien wrzucic mutanta, ktorago nie wiem po co trzymam w boxie. Jak nie padnie po kilku dniach to znaczy, ze wszystko zrobilem dobrze;p
 
M

Master4

Guest
Z tym niekontrolowanie ph przy ghe suplach sie nie zgodze bo mialem je w dwc musialem korekty ph robic niestety. Duzo zalezy od wielkosci reza czy calego systemu. Skoki ph tym bardziej na poczatku i tak beda.
od lokalnej wody też może zależeć, ja je stosowałem i na bierząco mierzyłem ph metrem, bardzo rzadko musiałem wyrównywać bo bardzo wolno rosło ph, gdy robisz dolewke wody z nawozem, ph znowu spada, ale może to kwestia dostawcy wody, mimo wszystko to niezła zaleta przy nawozach ghe że ph się dostosowuje i wolno rośnie, poza tym jak stosujesz się do tabelki to naprawdę trudno jest coś zepsuć, co do nawozów organicznych to radzę dwa razy się zastanowić, będziesz musiał więcej czasu poświęcać na czyszczenie rezerwuarów i przewodów gdyż więcej osadu i glonów się tworzy, nie mówiąc już o wysokim poziomie doświadczenia przy tym - nie zmierzysz ppm
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
11.png


Znalazlem jeszcze cos takiego. rowniez 40L
Gruby, nieprzezroczysty plastik. Napewno troche wygluszy i ochroni przed swiatlem. Plus nakrecana pokrywka (19.5cm), ktora wydaje sie, ze jest akurat pod koszyk.

3 kwesti w takim razie mamy juz rozwiazane.

Pompka aco 2400L/h
powyzszy pojemnik 40L
Filtry ro3

Kwestia wielkosci koszyka, 15cm powinno byc ok?
i nawozow.. To, ze bede musial sobie umyc wiadro raz na tydzien nie robi mi problemow, jesli to ma byc cena organicznych nawozow to ok.
Pytanie tylko czy poradze sobie tym ppm. Zakladam, ze wszystko bede musial robic "na oko" i pilnowac czy roslina nie ma niedoborow albo odwrotnie.
Tak gwoli scislosci. Na zbiornik 40L ile sie leje takiej pozywki np biobizza? 1-4ml na litr wody?
 
M

Master4

Guest
obawiam się że nie wyciągniesz z niego korzeni jak już roślina będzie dorosła, ale na upartego dasz radę, koszyczek daj fi 10 cm bo potem nie wyciągniesz korzeni przez otwór przy czyszczeniu raz co jakiś czas, otwór na wężyk zrób w zbiorniku u góry, nie w przykrywce bo potem trudno się będzie korzenie wyciągać, co do nawozów to pamiętaj że do hydro musisz wybierać specjalne nawozy przystosowane do tego, do ziemi są całkiem inne nawozy niż do hydro, inne stężenie itd. musisz wybierać takie do wody miękkiej, nie znam się na nawozach organic do hydro więc musisz się spytać jakiegoś specjaliste od organicznych nawozów w hydro. W organicznej uprawie w ogóle nie zmierzysz ppm bo poprostu tego nie pokazuje, tylko w mineralnych możesz sprawdzać. A co do dolewania pożywki, to dorosła roślina pije około 2-4 litrów dziennie, więc to sobie policz.
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Z tym niekontrolowanie ph przy ghe suplach sie nie zgodze bo mialem je w dwc musialem korekty ph robic niestety. Duzo zalezy od wielkosci reza czy calego systemu. Skoki ph tym bardziej na poczatku i tak beda.

obawiam się że nie wyciągniesz z niego korzeni jak już roślina będzie dorosła, ale na upartego dasz radę, koszyczek daj fi 10 cm bo potem nie wyciągniesz korzeni przez otwór przy czyszczeniu raz co jakiś czas, otwór na wężyk zrób w zbiorniku u góry, nie w przykrywce bo potem trudno się będzie korzenie wyciągać, co do nawozów to pamiętaj że do hydro musisz wybierać specjalne nawozy przystosowane do tego, do ziemi są całkiem inne nawozy niż do hydro, inne stężenie itd. musisz wybierać takie do wody miękkiej, nie znam się na nawozach organic do hydro więc musisz się spytać jakiegoś specjaliste od organicznych nawozów w hydro. W organicznej uprawie w ogóle nie zmierzysz ppm bo poprostu tego nie pokazuje, tylko w mineralnych możesz sprawdzać. A co do dolewania pożywki, to dorosła roślina pije około 2-4 litrów dziennie, więc to sobie policz.

Super dzięki Panowie za podpowiedzi. Nieoceniona pomoc. Pomyślałem, że może faktycznie bezpieczniej będzie od sionka zacząć, niż terez przesadzać, jak wyliczylem ok 40 dniowa roślinę. W kwietniu/marcu rozpoczne następny projekt z hydro a do tego czasu sobie skompletuje wszystko:)

Pytanie z innej beczki. Nie chce mi się za bardzo jechać oddawać tej pompki 100l/h. Wyczytałem, że niektórzy napowietrzaja również glebę w doniczce. Testował ktoś z was ten patent?
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
To może nam się zgra w czasie że razem wystartujemy
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół