nasiona marihuany

[0.36m2][CFL 85W!] 4x White Widow

Wyszukiwarka Forumowa:

miękki_kamień

Well-known member
Rejestracja
Lip 29, 2014
Postów
70
Buchów
0
Witam.
Kiedyś coś już tutaj prowadziłem :D Skończył mi się susz a więc startuje z kolejną fotorelacją. Do rzeczy.

Pestki: 4x White Widow, firmowe od HolenderskiSkun
Box: 60x60x150cm 0.36m2
Oświetlenie: CFL 85W ~8000lm Dual. Wiem że za mało! Na flo możliwe że dorzucę 4x LED 10W 800lm 3000K
Podłoże: Ziemia do trawników, pH 6-7, donice 7L
Wentylacja: Wyciągający 100mm kanałowy, wtłaczający i mieszający 2x PC 80x80mm
Nawozy: Pewnie coś prostego, Biohumus na veg i coś z odpowiednim NPK (może Florovit) na flo
Trening: LST

Obecnie trwa 10 dzień, pierwsze 6-7 dni rośliny były pod HPS 150W który okazał się na tyle zużyty że planty bardzo słabo się rozwijały do tego nieco pożółkły. Po zmianie na CFL (akurat miałem w piwnicy z pierwszego BOXa), wszystko ruszyło do przodu. Nawet zaglądając do BOXa zauważyłem że bardziej mnie "oślepia".

Tak to obecnie wygląda:
IMG_20180120_122739102.jpg


A tak wyglądała moja poprzednia uprawa :)
n45n.jpg


Do następnego update'u :)
 

miękki_kamień

Well-known member
Rejestracja
Lip 29, 2014
Postów
70
Buchów
0
Dzień 17

Minął kolejny tydzień, rośliny wyglądają na zadowolone, póki co nie zamierzam nawet dokładać lumenów.

askjdn178.jpg
 

miękki_kamień

Well-known member
Rejestracja
Lip 29, 2014
Postów
70
Buchów
0
TA poprzednia pod jakim światłem?

HPS 150W, wtedy ponad 1g/W pękło, ale żarówka (może i balast?) na tyle się zużyła że teraz rośliny W OGÓLE pod nią nie rosną - wręcz żółkną. Dlatego wytargałem z piwnicy zakurzoną CFL i póki co obserwuje.
 

miękki_kamień

Well-known member
Rejestracja
Lip 29, 2014
Postów
70
Buchów
0
Dzień 25

Rośliny wyglądają na zdrowe, rosną dosyć szybko, zaczynają nieco pachnieć dlatego na dniach będę musiał zamontować filtr :D Niebawem wykonam LST, pewnie następny update będzie już ze skrępowanymi plantami.

asdkn22.jpg
 

miękki_kamień

Well-known member
Rejestracja
Lip 29, 2014
Postów
70
Buchów
0
Dzień 28

Zrobiłem LST (na razie pierwszy krok, będę poprawiał - wiadomo):

r32t43grw.jpg


Rozpocząłem także regeneracje filtra węglowego. Najpierw przewierciłem nity:

f23g3h5.jpg


... następnie zdjąłem pokrywę zasłaniającą przestrzeń między walcami z siatki:

daqg.jpg


... wysypałem zużyty węgiel aktywny:

qfwfgh.jpg


Jutro przejdę się na miasto, poszukam jakiejś maty węglowej i spróbuje ją tam zawinąć tak aby wypełniła przestrzeń w której był węgiel. Miejmy nadzieje że taki zregenerowany filtr zda egzamin, zawsze to jakaś oszczędność :)

Pozdro!
 

Kosha

Well-known member
Rejestracja
Lis 5, 2017
Postów
85
Buchów
41
Dzień 28

Zrobiłem LST (na razie pierwszy krok, będę poprawiał - wiadomo):

r32t43grw.jpg


Rozpocząłem także regeneracje filtra węglowego. Najpierw przewierciłem nity:

f23g3h5.jpg


... następnie zdjąłem pokrywę zasłaniającą przestrzeń między walcami z siatki:

daqg.jpg


... wysypałem zużyty węgiel aktywny:

qfwfgh.jpg


Jutro przejdę się na miasto, poszukam jakiejś maty węglowej i spróbuje ją tam zawinąć tak aby wypełniła przestrzeń w której był węgiel. Miejmy nadzieje że taki zregenerowany filtr zda egzamin, zawsze to jakaś oszczędność :)

Pozdro!

A nie lepiej Ci kupić węgiel aktywny?
 
A

A$AP

Guest
Węgiel aktywny znajdziesz najszybciej w jakimś sklepie akwarystycznym lub winiarskim ;)
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,138
Buchów
7,884
Odznaki
5
Węgiel aktywny znajdziesz najszybciej w jakimś sklepie akwarystycznym lub winiarskim ;)

Mogłeś od razu dodać że taki węgiel nie nadaje się nic a nic i nie będzie pochłaniał zapachów. Węgiel przeznaczony do filtracji płynów nie będzie filtrował powietrza, albo będzie w minimalnym stopniu.
 
U

Usunięty 65798

Guest
Ja kupowalem do mojego DIY filtra wegiel z allegro bodajze kg za dyszke i na pół roku ma sie spokoj :)
 
A

A$AP

Guest
Mogłeś od razu dodać że taki węgiel nie nadaje się nic a nic i nie będzie pochłaniał zapachów. Węgiel przeznaczony do filtracji płynów nie będzie filtrował powietrza, albo będzie w minimalnym stopniu.

Sprawdzałeś ? Mój sprawdza się idealnie :)
 

Weed_hub

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
456
Buchów
1
Odznaki
1
Mogłeś od razu dodać że taki węgiel nie nadaje się nic a nic i nie będzie pochłaniał zapachów. Węgiel przeznaczony do filtracji płynów nie będzie filtrował powietrza, albo będzie w minimalnym stopniu.

Mam filtr DIY zbudowany z filtra powietrza od autobusu, zawsze używam węgla aktywowanego przeznaczonego do akwariów (gramatura chyba 3 lub 4 mm, taki sam jak miał [MENTION=71133]miękki_kamień[/MENTION] u siebie oryginalnie), i poza boxem nic nie czuć, wystarcza na 2 grow i kosztuje około 15zł, więc nie jest prawdą, że to się nie sprawdza, wręcz przeciwnie!! Także nie kombinuj z matami i leć do akwarystycznego po węgiel :)
Tak to wygląda u mnie:
 

miękki_kamień

Well-known member
Rejestracja
Lip 29, 2014
Postów
70
Buchów
0
Dzień 38

Obecnie najnudniejszy dla mnie etap - ciągłe poprawianie LST.

132g3fe.jpg


Zacząłem też zalewać BiOPON Storczyk - w miarę uniwersalne NPK 6:4,5:5,5 więc powinno się nadać.

Co do węgla aktywnego, maty etc. Chciałem zdecydować się na matę gdyż mógłbym nawinąć jej tylko 2-3 warstwy i mieć cieńszą powierzchnie (łatwiejszy przepływ powietrza) niż przez grubą ścianę węgla. Mój obecny wentylator nie radził sobie z przeciąganiem powietrza przez filtr (chyba że to wina brudnego filtra), przez co BOX pompował się jak balon. Wtłaczający wentylator PC, miał większy ciąg niż wyciągający kanałowy + filtr (używany, nieco zabrudzony). Ciekawe czy po regeneracji filtra węglem wentylator dałby radę. Ma inne, gorsze parametry niż poprzedni który sobie radził, więc raczej wybiorę matę i skorzystam z możliwości regulacji warstwy filtrującej :)

Pozdrawiam.
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
903
Buchów
714
Odznaki
6
To zamiast wsypywać cały węgiel do filtra zroluj warstwę maty węglowej albo jakiejś łatwo przepuszczalnej powietrze fizeliny.Potem dosyp węgla. W ten sposób zmniejszysz ilość węgla w filtrze i usprawnisz przepływ pow.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół