nasiona marihuany

Uzupełnienie Biotabs w P/K

Wyszukiwarka Forumowa:

pakowski

Well-known member
Rejestracja
Kwi 11, 2017
Postów
116
Buchów
1
Mam caly zestaw startowy Bio Tabs. Uprawiam pod lampami COB, a jak przekonałem się wcześniej na minerałach, rośliny pod tym światłem wciągają niesamowite ilości P/K oraz wapna.
Do zestawu biotabs dosypałem dolomitu, aby nie zbrakło wapna i magnezu. Gdy zacznie się flow chciałbym zacząć podawać coś organicznego z P/K bo pewnie pod COB nie wystarczy tego co jest w zestawie. Wybrać Bio P/K od Biotabs czy może wystarczy Biobizz Bio-Bloom albo Biocanna flores?
Biotabs BioPK ma dobry skład 2-5-8, ale cena jego jest dość wysoka.
Czy w uprawie organicznej faktycznie nie trzeba pilnować pH? W minerałach było to bardzo ważne,
odpowiednie EC i pH gwarantowało sukces. Czy w organiku dalej pilnować pH?
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
Dawalem Bioblooma ale słabe to i trzeba lac po 10ml/L :) Teraz lece na batguano, a na flo poleci palm tree
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Spróbuj bio bloombastic ma N-P-K 0-9-12. W ostatnim grow używałem i daję radę w tym też użyję jak bedzie potrzeba
 

pakowski

Well-known member
Rejestracja
Kwi 11, 2017
Postów
116
Buchów
1
Bloombastic wychodzi mniej więcej cenowo tak samo cenowo jak Biotabs Bio PK.
Cenowo dobrze by wychodziło AN Jungle Juice Bloom Part B, ale gdzie kupie samo part B ? Chyba że to nie organik.
A może Jungle Juice Bloom w wersji 1 butelkowej? NPK 0-5-4. 25 zł za litr, ale dalej pytanie czy to organik?
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Ja bym brał guano w proszku + palm tree ashes albo jednak doinwestował w te bio pk od biotabsa.
 

pakowski

Well-known member
Rejestracja
Kwi 11, 2017
Postów
116
Buchów
1
Zainwestuje w te Bio PK i będzie wiadomo jak robi zestaw biotabs rozszerzony o ich PK pod COB.
 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
Zainwestuje w te Bio PK i będzie wiadomo jak robi zestaw biotabs rozszerzony o ich PK pod COB.

A gdzie to napisane , że Biotabs robi PK specjalnie pod COB ???

---------- Post Zaktualizowany 17:55 ---------- Data pierwszego postu 17:48 ----------

Ja bym brał guano w proszku + palm tree ashes albo jednak doinwestował w te bio pk od biotabsa.

A co do tematu to według mnie opcja @Śmieszka420 najlepsza.
Czemu ... bo
Guano ma dużo P
Palm gree ashes ma dużo K
A w tabsach Biotabs , orgatrex, bio PK i tak jest dużo N wg. Mnie za dużo.
 

pakowski

Well-known member
Rejestracja
Kwi 11, 2017
Postów
116
Buchów
1
A gdzie to napisane , że Biotabs robi PK specjalnie pod COB ???

Pisałem, że mam projekt pod mocnymi COB i jestem ciekaw czy organiczny Biotabs da na tyle radę, że nie będzie niedoborów. Wiadomo że diody wysysają mnóstwo jedzenia, minerałami łatwo to zastąpić, a na organiku jest różnie.
 

barbiegirl

Well-known member
Rejestracja
Kwi 23, 2010
Postów
66
Buchów
0
Ogarnij biosevia biobloom z GHE. meeeega wydajny koncentrat, dawkowanie biobizza przy tym to zwyczajne marnotrastwo ;)
Ja nigdy nie narzekałem, to się nigdy nie kończy... ;) nie no żartuje ale z całego serca polecam.

Czy w uprawie organicznej faktycznie nie trzeba pilnować pH? W minerałach było to bardzo ważne,
odpowiednie EC i pH gwarantowało sukces. Czy w organiku dalej pilnować pH?
Jeśli chodzi o regulację w organiku.. lepiej trzymać rękę na pulsie ale ty masz "troszkę inny" zestaw organiki, w sensie takim, że jest tam mikoryza i inne grzyby, bakterie i mikroorganizmy, które to żyją z rośliną w symbiozie i podają jej wszystko co ona sama potrzebuje, tak na chłopski rozum w skrócie.. producent pisze nawet o wodzie prosto z kranu, nie bierz tego zbyt do serca, może i to działa ale stres różnicy temperatur może również wystąpić, a chlor zabija po części flore w ziemi więc bądź tu mądry.. ;)
Z tego co obserwuję to jednym z pierwszych z tym pomysłem "leniwego" dbania i nawożenia był Sannie. Rozejrzyj się u niego jak na tym KillingFields'y zapie****ają.

pzdr BG
 
Ostatnia edycja:

pakowski

Well-known member
Rejestracja
Kwi 11, 2017
Postów
116
Buchów
1
wybrałem PK od biotabs, a zanim to wjedzie do 3 tyg flow będę jeszcze dawał bio-bloom od biobizz.
PH nie reguluje, mam nadzieje ze nie wyjdzie to na źle. mam przed tym opory, ale zobaczymy


Zrobiłem coś takiego:
start - zestaw startowy biotabs
17 dzień - 50ml/plant biohumus + 5 ml melasa + 3 ml biobloom
25 dzień życia roślin - dawka orgatrexu z bactrexem, przełączenie na flow
2 tydzień flow - biohumus + biobloom
do 3 tyg flow będę lać bio bloom od biobizz
a od 3 tyg flow będę lał biobloom + biotabs PK.

dodałem do zestawu biotabs to PK i biobloom bo widzę na ledzie potrzeba sporo jedzenia

to mój pierwszy organik
 

uho666

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 21, 2008
Postów
3,434
Buchów
7,959
przy 4 tyg wega kiedy zmieniamy swiatlo na flo ,lub automaty zaczynaja kwitnac dokladamy dodatkowa tabletke ,zalewamy mellasa. W czasie flo dajemy pk z 2-3 razy warto nawet dac pk lekko do ziemi jak mamy z 3 dni przed planowana zmiana 12/12
 

pakowski

Well-known member
Rejestracja
Kwi 11, 2017
Postów
116
Buchów
1
Na starcie dałem 2 tablety na 11L donice, mysle ze aktualnie jak dam biobloom a potem biopk to wystarczy. Zobaczymy.
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
przy 4 tyg wega kiedy zmieniamy swiatlo na flo ,lub automaty zaczynaja kwitnac dokladamy dodatkowa tabletke ,zalewamy mellasa. W czasie flo dajemy pk z 2-3 razy warto nawet dac pk lekko do ziemi jak mamy z 3 dni przed planowana zmiana 12/12

Serio, dokladasz jeszcze? Na auto daje 8,5l doniczke, lightmix i jedna tabletke i jest idealnie.
Na 15l i sezona, daje dwie tabletki, lightmix i teraz batguano i palmtree, zobaczymy.
 

pakowski

Well-known member
Rejestracja
Kwi 11, 2017
Postów
116
Buchów
1
U mnie pod ledem teraz w 29 dniu nowe przyrosty i młode szczyty jakieś takie bardzo jasne wychodzą, jakby im już czegoś brakowało.

Orgatrex pachnie jak melasa z odrobiną kupy. Biobizz znowu jak zdestylowany biohumus

Myślałem, że to może niedobory calmag, ale przy mieszaniu gleby na każdą z nich dałem 150g dolomitu
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół