nasiona marihuany

[LED COB 75-150W] [0,25m2] 1x Candy Kush i 1x Critical Mass

Wyszukiwarka Forumowa:

Marek.Masa

Well-known member
Rejestracja
Wrz 21, 2017
Postów
93
Buchów
0
58 dzień flo


Rośliny proszą o podparcie a ja dopiero jutro będę mógł kupić jakieś kijki i je popodwiązywać.
Jutro także dostaną napar z czosnku.
Zauważyłem dzisiaj jednego topa - taki oparty o rurkę stelaża boxa - a on u dołu brązowo-mechowaty [zdjęcie nr 2]. Pleśń?
Uciąć? zostawić w spokoju? Chyba jeden wentylatorek 12V komputerowy za słabo miesza powietrze, a może to od tego metalowego kijka?
A ogólnie jest fajnie.
Dzięki wszystkim za rady i porady




 

blantapaltera

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 17, 2014
Postów
517
Buchów
199
Jak na moje to plecha - powinieneś to jak najszybciej wyciąć, pleśń rozprzestrzenia się w moment. Dorzuć jakiś porządny wiatrak mieszający, i przejrzyj dokładnie krzaki czy nie ma innych ognisk plechy. Często calyxe przy samych łodygach pleśnieją jako pierwsze i to one są pierwszymi ogniskami - ale nie zawsze, mógł to też być też jakiś uschnięty liść w środku topka który zaczął gnić, albo ogólnie za słaby obieg powietrza w boxie.
Działaj, bo szkoda by na finiszu kwiatki w kosz wyrzucać. I topy poprzeglądaj dokładnie, zwłaszcza od środka gdzie jest słaby obieg powietrza. Pozdro
 

Zacier

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Sie 1, 2010
Postów
5,546
Rozwiązań
2
Buchów
15,667
Tiaa plecha jak nic, jaki karwa napar z czosnku? W jakim celu?, przecież to już prawie gotowe.
 

SadzicPalicZaleg

Well-known member
Rejestracja
Wrz 14, 2015
Postów
337
Buchów
0
Wycinaj to co widzisz, zobacz topy w srodku czy tez nie maja dobrze jak bys czyms spryskal.
 
C

Convictus

Guest
Jak nie masz możliwości obniżyć wilgotności bez osuszacza to musisz oglądać je każdego dnia, bo teraz już finisz niedługo więc średnio bym powiedział z pryskaniem na plechę :p ale jak jeszcze minimum 2tygodnie je będziesz trzymał to możesz jeden oprysk topsinem zapodać.
Musisz wyciąć to co jest na fotce spleśniałe i naginaj topy jak je oglądasz to wtedy widzisz więcej co się dzieje w środku. Dobrze, że to przy końcówce się stało :p ale jak nie używasz nawilżacza na flo to musisz mieć wilgotny klimat :D bo ja np mam sucho jak na pustyni.
 

Marek.Masa

Well-known member
Rejestracja
Wrz 21, 2017
Postów
93
Buchów
0
59 dzień flo

Kolejne problemy na horyzoncie. Ale od początku.
Zamontowałem dzisiaj drugi filtr węglowy, na wylocie bo zapach niósł już zbyt mocno.
Pospinałem także uginające się łodygi do kijków bambusowych. W sumie to uginają się tylko w tej roślinie po prawej stronie, tej mniejszej, słabszej...no i z pleśnią.
Oprócz topa z pleśnią którego przedstawiłem w poprzednim poście, dzisiaj przeglądając cały box natrafiłem na kolejnego topa. Winowajcą prawie na pewno jest ten martwy liść (widać na zdjęciu), odpadł, został, wilgotniał i klops.
Niestety jest to główny top tej słabszej rośliny :-/
Oczyściłem box z innych upadłych liści, nie było ich zby dużo.

Myślałem,że na dzisiaj skończyłem ale jak radzicie obejrzeć inne topy to zakładam gumiaki i idę je pomacać i poszukać innych ognisk.
Czyli mam wycinać tylko spleśniałe części. OK, działam.

No i muszę pilnie zaopatrzyć się w jakiegoś mieszaka. Polecacie coś cichego?
To chyba priorytet. Dzisiaj widziałem taki z oscylacją za 80pln. Warto oscylację do tak małego boxa?

Ogólnie to po wstawieniu garnka z wodą do Blumata wilgotność podskoczyła o jakiś 10%, i waha się w ganicach 35 (dzień) - 60% (noc). Podkręciłem dzisiaj moc światła i dałem wentylator na 3ci bieg, żeby pomóc osuszyć atmosferę. Choć na noc będę musiał dać na wolne obroty żeby pospać coś ;)

Oto i ognisko pleśni:




Przed podwiązywaniem:











Po podwiązaniu:


W prawym górnym rogu ten drugi, mniejszy top z pleśnią (kabel z białą izolacją wszedł w kadr - to ten top najbliżej białej plamy):









Tiaa plecha jak nic, jaki karwa napar z czosnku? W jakim celu?, przecież to już prawie gotowe.

OK, nie będę lał czosnkiem, nie sądziłem , że to już tak blisko końca. Choć w tamtym tyg. już oglądałem jakieś cyfrowe mikroskopy po taniości, takie 20-40x żeby zobaczyć jak to wygląda.

Wielkie dzięki za rzeczowe i pomocne odpowiedzi!
:D
 
C

Convictus

Guest
20-40x to będziesz miał mało, nawet na tym x60 malym gówienku słabo dosyć widać :D cyfrowy x500 chyba na alle kosztuje ok 90zł.
Do głowy mi przychodzi żebyś może zamienił tą pannę z tego narożnika z jakąś inną z boxa, np taką która stoi najbliżej mieszaka :p
albo chociaż obróć donicę, bo przy tej ścianie jest chyba najgorsza cyrkulacja jeśli jedziesz na jedym mieszaku :p
 

Marek.Masa

Well-known member
Rejestracja
Wrz 21, 2017
Postów
93
Buchów
0
Pleśń, taki tytuł tego wpisu.
Pleśń masakruje mi rośliny. 5 dni opóźnienia w dostawie wentylatora mieszającego. Bo nie doszedł, miał być... itp. :( i nadal go nie mam.
Zdjęcia wrzucę wieczorem bo z komórki nie wiem jak.
 

blantapaltera

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 17, 2014
Postów
517
Buchów
199
jak dużo tej plechy, to tnij szkoda czekać aż więcej wpie****i. Bynajmniej ja bym tak zrobił.
 

Marek.Masa

Well-known member
Rejestracja
Wrz 21, 2017
Postów
93
Buchów
0
67 dzień flo

Chyba trochę spanikowałem pisząc, że pleśń "masakruje" rośliny. Wyciąłem widoczne, spleśniałe kawałki. Niestety trochę tego poszło do śmieci, na oko z 10+ gramów suchego (pewnie i więcej, ciężko mi ocenić bo byłem rozedrgany emocjonalnie jak odcinałem kawałki kwiatów ;) ).


Tutaj zdjęcia z przed czterech czy pięciu dni, przed wycinaniem pleśni:















A tutaj świeże zdjęcia z dzisiaj (po czyszczeniu z pleśni).
Usunąłem także garnek z wodą (odłączając tym samym nawadnianie Blumatem), żeby zbić wilgotność w boxie.
I założyłem wentylator mieszający.

Główny top rośliny, nawięcej strat, został tylko czubek:









Nowy wentylator mieszający,
18W, dwa biegi ale niestety nie udało się kupić z oscylacją :(
A nawet na pierwszym biegu wieje zbyt mocno, zaraz jakiegoś poparzenia wiatrowego dostaną czy inne licho. No ale na razie zapobiegam pleśni więć niech wieje.
No i zbyt duży - 20cm średnicy na taki box nie pozwala go ustawić właściwie.

W tle widać wygolony główny top jednej z roślin, a raczej resztki tego topika.




Największy topik, podejrzewam, że to jest właśnie Critical Mass. Ma mocno zbite topy. W sumie obie rośliny mają zbite ale ta jest jakby po siłowni ;)






i ostatni szybki rzut ogólny:




A na koniec kolejna zagwozdka.
Otóż w poniedziałek, montując wentylator mieszający musiałem przypadkiem wyłączyć programator. Zorientowałem się dopiero dzisiaj.

Więc przez 2 dni rośliny nie miały światła. Działał tylko wentylator mieszający i wyciągający.

Dzisiaj włączyłem im zgodnie z planem. Z dobrych wieści, wilgotność w boxie przez ten czas ciemni nie wzrosła powyżej 40%, jak będzie grzało lampami od teraz, będzie jeszcze niższa.

No ale pytanie, co z tym fantem teraz?
Przeglądnąłem dziś rośliny, pleśń wydaje się nie mieć kolejnych wykwitów. Czy roślinom może pokiełbasić się we łbie i zaczną hermić/wracać do wegetacji/wariować?
Czy lecieć dalej udając, że nic się nie stało?
Chciałbym potrzymać je jeszcze trochę, nie mam mikroskopu ale na jednym ze zdjęć całkiem ładnie widać trichomy i nie ma jeszcze brązowych.

Dzięki wszystkim za buchy, pozdrawiam.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Jestes pewien, ze wszystkie ogniska plesni wyciete? Ja bym nie ryzykowal i scinal calosc...
 

Marek.Masa

Well-known member
Rejestracja
Wrz 21, 2017
Postów
93
Buchów
0
73 dzień flo

Trochę chaosu się wdarło w uprawę.
Jakoś szybko przyzwyczaiłem się do Blumata i 2 dni nie podlewałem. Trochę przeschły (topy stały się suche gdy wcześniej były lepiąco mokre) rośliny, tym bardziej, że mieszający chodził 24h/dobę i jest mocny.
Podlewam samą wodą, dla bezpieczeństwa, bo w sumie nie wiem czy już dojrzały, weszły we właściwe "okienko" i nie okaże się, że zaraz JUŻ!JUŻ! muszę ścinać a będą świeżo najedzone nawozu.
Jak patrzę moim sokolim wzrokiem na zdjęcie ze smartfona to widzę białe lub przezroczyste trichomy, więc myślę, że jeszcze trochę mają czasu ale w sumie to już 73 dzień! Hmmmm....
Na szybko kilka zdjęć topów. Może dziś wieczorem zrobię bardziej poglądowe. Ten top który najmocniej wyciąłem zdechł - jest cały brązowy, więc nie przerzył ataku pleśni a potem mojego nożyka.
Na razie tyle.
Pozdrowienia.














Żeby nie dawać posta pod postem, edytuję poprzedni z dzisiejszego dnia

Ten sam dzień flo co w poprzednim poście :p

W boxie nieporządek, wybaczcie.
Rośliny rosną we wszystkie strony. Dodałem dzisiaj parę kijków bambusa żeby "wyciągnąć" ugięte topy które już nurkowały do poziomu "0". Nie jakieś wielkie topy ale zawsze warto. Obawiam się trochę, że takie stado kijków bambusowych mogło podniszczyć korzenie. Domyślam się, że praktycznie cała donica jest nimi przerośnięta.
Cóż, pierwszy grow. Ma być trochę edukacyjnie przecież, no to mam edukacyjny haszcz roślinny :D

Na początek parę ogólnych rzutów:






top po usunięciu jego większości z powodu pleśni:


zoom na tego samego, co powyżej, topa:





drugi , mniejszy top po usunięciu jego większości z powodu pleśni,
tego topa ostatecznie dzisiaj uciąłem i .... po wyjęciu spod światłości LED okazało się, że nie jest taki brązowy. No ale ciachnięty , powiesiłem go pod lampą, w okolicy wentylatora w boxie i schnie. Pachnie ładnie, cukierkowo, czyżby to jednak te wielkie topy miała Candy Kush?:




ułamana gałązka ale top żyje:


więc ratuję:





Ten top po usunięciu pleśni jakoś się trzyma:





zoom na topa z niższego poziomu boxa:



zoom na topa z niższego poziomu - to ten top leżący praktycznie poziomo w dolnej partii zdjęcia:




Dwa największe:




Bez opisu:




Z tyłu boxa także kryją się jakieś topiki :)
 
Ostatnia edycja:

Marek.Masa

Well-known member
Rejestracja
Wrz 21, 2017
Postów
93
Buchów
0
80 dzień flo






Złamała się jedna gałązka (od ciężaru topa) ale żyje:




Ten największy top jest dziwnie podejrzany, jakiś taki brązowawo-szary.








No i zaczynamu clue programu, zdjęcia spod mikroskopu (dziadowskiego,cyfrowego).
Pomimo słabej jakości widać, że ledwo co zaczynają być mleczne, a co dopiero brązowe.
A toż już 82dzień flo.























No i parę pytań, czy rośliny mogły spowolnić dojrzewanie z powodu niedawnego mocnego nadwyrężania ich korzeni? Tj. wciśnięcie trzech Blumatów na doniczkę i po kilka kijków bambusowych.
Lecę na ryzyku (pleśń) i wolałbym szybciej skończyć niż później i miałem nadzieję, że już trochę trichomów będzie brązowych.

Jaki czas na dojście przewidujecie?
Podlewam od 2 tyg samą wodą i chyba trochę pospieszyłem się bo pewnie przydałoby się trochę nawozu. Wracać do nawożenia jeszcze?

Dzięki i pozdrowienia.
 
D

DarkMessiah

Guest
sama woda max 2 tyg bym powiedzial w tym czasie zjedza liscie i scinka
 

Ziaba

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2009
Postów
209
Buchów
261
80 dzień flo


Ten największy top jest dziwnie podejrzany, jakiś taki brązowawo-szary.

No i parę pytań, czy rośliny mogły spowolnić dojrzewanie z powodu niedawnego mocnego nadwyrężania ich korzeni? Tj. wciśnięcie trzech Blumatów na doniczkę i po kilka kijków bambusowych.
Lecę na ryzyku (pleśń) i wolałbym szybciej skończyć niż później i miałem nadzieję, że już trochę trichomów będzie brązowych.

Moim zdaniem za jakieś 1-2 dni ten dziwnie podejrzanie brązowy top będzie ***itnym ogniskiem pleśni. Byłem w podobnej sytuacji i żałowałem potem, że ciągnąłem uprawę do samego końca, zamiast ścinać kiedy topy są już dojrzałe. Ogólnie myślę, że jesteś na granicy epidemii pleśni.

No i tak w ogóle po co ciągniesz do brązowych trihomów? To czasem nie jest oznaka rozpadu THC do CBN?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół