nasiona marihuany

Psylocibe Cubensis B+ pierwszy raz

Wyszukiwarka Forumowa:

Shimazu

Member
Rejestracja
Cze 9, 2011
Postów
23
Buchów
0
A więc tak miesiąc temu zrobiłem Dwa słoiki grzybni na miodzie niestety z niewiadomych mi przyczyn tylko w jednym pojawiła się meduza. Odmiana B+. Odcisk z fsre.nl ostatnio chciałem odcisk czegoś innego to z strona coś się stało :/
Proporcje jedna łyżka miodu na 175 ml wody.
Po zaszczepioniu:
displayimage.php
[/url][/IMG]
No i ten jeden piękny z przepiękna meduza :)
displayimage.php
[/url][/IMG]
Jutro bede zaszczepial substrat z nasion trawy. Uprawa będzie na tackach z okrywa torfowa.
Teraz parę bardzo ważnych pytań;
Czy pojemniki po dzwoneczkach kozennych bodajże z Tesco będą dobre do sterylizacji i się nie potopia czy lepiej użyć starych dobrych słoików. :)
 
Ostatnia edycja:

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
lepiej nic plastikowego do szybkowaru nie wkładaj ;)
 

Shimazu

Member
Rejestracja
Cze 9, 2011
Postów
23
Buchów
0
lepiej nic plastikowego do szybkowaru nie wkładaj ;)
Heh trudno niech już będą te sloiki :/ mam pytanie odnośnie szybkowaru haha czytałem dużo oglądałem też. A więc chodzi o to że stawiam szybkowar właczam gaz na pełną pi**ę jak tylko zacznie gwizdać daje na połowę i czekam dany czas (w zależności od słoika i ilości substratu) tylko heh jak sterylizowalem ta mieszankę wody z miodem to zastanawiała mnie jedna rzecz pod koniec wyskoczył mi taki dziubek do góry a para która wcześniej z niego leciała przestała przestraszyłem się że je***e i odrazu wyłączyłem? Nie jestem pewien czy ten czas nie powinienem zacząć liczyć od zmniejszenia ognia na palniku czy od tego co wyskoczyło ten dziubek i wgl dlaczego wyskoczyl nic o tym znaleźć nie mogę a wolę się nie uczyć na błędach w tym przypadku :)
 

turi

Salvatore Giuliano
Rejestracja
Sie 5, 2011
Postów
342
Buchów
646
Odznaki
4
Heh trudno niech już będą te sloiki :/ mam pytanie odnośnie szybkowaru haha czytałem dużo oglądałem też. A więc chodzi o to że stawiam szybkowar właczam gaz na pełną pi**ę jak tylko zacznie gwizdać daje na połowę i czekam dany czas (w zależności od słoika i ilości substratu) tylko heh jak sterylizowalem ta mieszankę wody z miodem to zastanawiała mnie jedna rzecz pod koniec wyskoczył mi taki dziubek do góry a para która wcześniej z niego leciała przestała przestraszyłem się że je***e i odrazu wyłączyłem? Nie jestem pewien czy ten czas nie powinienem zacząć liczyć od zmniejszenia ognia na palniku czy od tego co wyskoczyło ten dziubek i wgl dlaczego wyskoczyl nic o tym znaleźć nie mogę a wolę się nie uczyć na błędach w tym przypadku :)

Cześć, nie do końca rozumiem o co Ci chodzi, jeżeli chodzi o ten "dziubek" to służy on do spuszczenia ciśnienia przed otwarciem szybkowaru, otwierasz go po czasie przeznaczonym na sterylizację.
 

yellowsun

Well-known member
Rejestracja
Kwi 25, 2011
Postów
474
Buchów
0
to by ino bylo jak by tam szybkowar przy operacji wy***al he
 

Shimazu

Member
Rejestracja
Cze 9, 2011
Postów
23
Buchów
0
Nie nie chodzi mi o ten do upuszczania tam jest taki drugi :) tak są tam dwa i wiedziałem że jednym się upuszcza drugi nwm jest taki ruchomy.

---------- Post Zaktualizowany 23:02 ---------- Data pierwszego postu 22:57 ----------

to by ino bylo jak by tam szybkowar przy operacji wy***al he

Wypluj te słowa nic nie ***nie :D ogólnie to haha musiał być śmieszny widok jak by mnie ktoś widział jak sterylizowalem. Jak wstawiłem na gaz i manipulowalem coś z gazem to cały za kuchenka tylko oczy wystawiłem żeby oblukac jak ustawiam i jak skacze po palniku :D
 

Shimazu

Member
Rejestracja
Cze 9, 2011
Postów
23
Buchów
0
A więc dziś była akcja sterylizacja. A więc tak do szybkowaru trafiły 4 sloiczki z substratem.
Substrat nasiona trawy. 200 gram 125 ml wody. Oczywiście wszystko robione na oko postaram się udowodnić że proporcje nie są takie ważne. Najważniejsza według mnie jest sterylnosc.
O ten Dziubek mi chodziło co wyskoczył:
displayimage.php
[/url][/IMG]
1 słoiczek zaszczepiony został strzykawka.
displayimage.php
[/url][/IMG]
Jeden zaszczepiony z odcisku.
Do 3 w ramach próby bez żadnej strzykawki wlalem żywa kulturę prosto z słoika.
Do następnego wrzuciłem trochę zarodnikow z odcisku i trochę żywej kultury z strzykawy po co sam nwm może bd szybciej kolonizowal? Nwm lubię beznadziejne eksperymenty może akurat coś z tego będzie :)
displayimage.php
[/url][/IMG]
teraz mam jedno pytanie szukałem wszędzie i nic nie znalazłem na ten temat mianowicie interesuje mnie sprawa tego typu czy jeśli w strzykawkce wymieszal bym zarodniki dwóch różnych odmian PB to z takiego ciastka mogły by rosnąć dwie różne odmiany?
 

KabaczekGrozy

Member
Rejestracja
Mar 24, 2013
Postów
9
Buchów
0
Ten dupslik, który wyskoczył, prawdopodobnie odpowiada za utrzymywanie ciśnienia poniżej pewnego poziomu. Chodzi o to, żeby nie ***ło.
Wydaje mi się, że mieszanie zarodników nie ma sensu o tyle, że wyrosną grzyby, których genom zdominuje substrat. Tak na chłopski rozum - nigdy tego nie robiłem.

Jakich metod zachowania sterylności używasz? Poza szybkowarem, oczywiście. Masz jakiś glovebox czy "na chama" wlewałeś kultury do żyta? Poka foty inkubatora jak masz.

BTW Ile czekałeś na list z fsre.nl? Strona już działa ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół