nasiona marihuany

Kuchnia indyjska - Pikantna sarnina z aromatycznym ryżem

Wyszukiwarka Forumowa:
K

K2

Guest
Składniki

0.5 kg ryżu
100 g oleju rzepakowego
1 cebula średnia
pół łyżeczki pasty imbirowej
pół łyżeczki pasty czosnkowej
6 pestek zielonego kardamonu
1 laska cynamonu ok 5 cm długa
6 gożdzików
sól dla smaku

Ryż aromatyczny:

Zamoczyć w misce wody ryż na 20 minut, odsączyć wodę. Rozgrzać olej w garnku na średnim ogniu, dodać cebule i smażyć 5 minut do momentu sklarowania, dodać pasty imbir czosnek kardamon i cynamon, goździki i doprawić solą. Smażyć 2 minuty dodać ryż i smażyć kolejne 2 minuty, wymieszać dokładnie, dodać wody aby przykryła ryż ok 4 cm. Wymieszać dokładnie, przykryć i zagotować. Gotować przez kolejne 7 minut w połowie przykryty garnek, zredykować ogień na bardzo mały, przykryć przykrywkę i gotować nastepne 5 minut i wyłączyć, odstawić na 20 minut, nie podnosić przykrywki.



Sarnina - sos

Do tego trzeba mieć garnek cisnieniowy, jak nie masz tego to wykonanie tej potrawy zajmie ok 2 h z gotowaniem.

- 3 łyżki oleju warzywnego
- pół łyżeczki pasty czosnkowej i imbirowej
- pół łyżeczki turmeniku
- pół łyżeczki chilli sproszkowanego
- cebula jedna
- 0.5 kg sarniny
- sól
- 125 ml wody

rozgrzać olej, smażyć cebulę przez 3 minuty, dodać pasty czosnkowej i imbirowej, smażyć kolejne 2 minuty, dodać resztę przypraw i smażyć 1 minutę, maks 2 minuty, uwaga by nie przypalić przypraw, mieszać cały czas. Dodać mięso i wymieszać dokładnie wszystko, gotować do momentu aż wyparuje woda z mięsa, dodać wode i zamknąć garnek ciśnieniowy, albo przykrywkę i gotować 1.5 do 2 godzin aż mięso będzie miękkie i kruche. Po ugotowaniu wywar z mięsem jest gęstym sosem.




Podawać ryż na ciepło z sosem i jogurtem naturalnym.



pozdro i smacznego !
 
Ostatnia edycja:

Mafia1312

Well-known member
Rejestracja
Paź 15, 2016
Postów
89
Buchów
0
Ryż brzmi spoko, na dniach spróbuję. Co do drugiej części się nie wypowiem, od paru ładnych lat nie tykam padliny, chociaż może z seitanem by to się****udało <peace>
 
K

K2

Guest
A ja lubię własnie mięso, które rośnie bez wpływu człowieka i przyrost mięśnia jest właśnie wolny i taki jaki ma być, niczym nie wzmącony.
 

hippie

Well-known member
Rejestracja
Maj 25, 2015
Postów
161
Buchów
1
A ja lubię własnie mięso, które rośnie bez wpływu człowieka i przyrost mięśnia jest właśnie wolny i taki jaki ma być, niczym nie wzmącony.

no nie do końca bez wpływu człowieka
być może nie chcesz wiedzieć jaki żywot pędzą zwierzęta, zanim trafią na Twój talerz
odsyłam do jakichkolwiek informacji na temat farm zwierzęcych, rzeźni.. skandaliczne warunki i praktyki

nie śmiej się zlapmniejeslipot hehe, bo to pewnie najdroższa chińska porcelana ;)
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
[MENTION=75800]hippie[/MENTION]

Masz rację, ale przepis jest z DZICZYZNĄ.
 

hippie

Well-known member
Rejestracja
Maj 25, 2015
Postów
161
Buchów
1
wiem, ale on napisał, że lubi mięso ogólnie, wiec nie sądze, że wpieprza tylko dziczyznę..
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
[MENTION=75800]hippie[/MENTION]

Nie, [MENTION=82812]konopnyMistrz[/MENTION] nie żebym go bronił wyraźnie napisał "które rośnie bez wpływu człowieka", przepis jest z sarnina. Nie da się tego nie złożyć do kupy.....
 

hippie

Well-known member
Rejestracja
Maj 25, 2015
Postów
161
Buchów
1
nic mi do jego talerza, ale czym tu się zachwycać? bo nie wiem. niech sobie sarenka żyje, a nie obraca w ludzkie g.o
mięsożercy za bardzo eksploatują planetę
jestem wegetarianką i stąd moje "wypociny"
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
mmmmm Nie ma to jak pyszny stek :) Takie medium z lekkim + . Najlepsze z żeliwnej patelni.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
jestem wegetarianką i stąd moje "wypociny"
Poważnie? Myślałem, że myślałem, że odżywiasz się tylko i wyłącznie energiom słonecznom.
Jesteś wegetarianką? Czemu nie wegankommm? Fermy kur i ryb już nie są passe? Czym się różni białko rybie/kurze od wieprzowego?
Weź mi powieeedz. Wegetarianie sa tacy wylewni. Posłuchaaam.
 

hippie

Well-known member
Rejestracja
Maj 25, 2015
Postów
161
Buchów
1
Dlaczego się ze mnie śmiejesz? Lubię jajka, dostaję je od cioci ze wsi, gdzie kurom nic sie bardzo nie dzieje.. Nie przepadam za mlekiem. Ale jeśli mogę zmienić coś na swoim podwórku, to staram się nie przykładać ręki do cierpienia zwierząt.
 
K

K2

Guest
niech sobie sarenka żyje

Hippie, ale ona nie może żyć, trzeba to kontrolowac, bo jak one wszystkie będą żyły i ich ziomki dziki, to za rok ja nie bedę miał co jeść, bo one nie przychodzą do mnie na pole i nie myślą tak ( i nie śmieje się z Ciebie jak Zulinho ) ... hmmm a chodźcie pokopiemy dzisiaj bardziej tam - pod bajorkiem, bo tutaj już zniszczyliśmy dużo... pokopiemy tam, bez szkód bo on tam i tak nie dojeżdża ciągnikiem bo jest za mokro ?? Myslisz że dziki tak myślą ? Maja nas w ch**u... I trzeba do nich napie****ać ile się da i je jeść wtedy, bo są dobre.
 

Marty Mcfly

Jam jest prawda
Rejestracja
Cze 6, 2012
Postów
353
Buchów
1
Ilość saren w lesie kontrolowana jest chociażby przez wilki. Ta z twojego talerza musiała zginać, żeby jakiś bananowy chłopiec mógł się pochwalić na forum, że jada na bogato.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół