nasiona marihuany

Mikoryza od początku w boxie

Wyszukiwarka Forumowa:
Rejestracja
Sty 14, 2018
Postów
12
Buchów
0
Witam uprawa workowa out . Sprawa jest następująca : podwegować roslinki w boxie , swiatlo wegowe warm white aby warunki byly lepsze stosowac odrobine mikoryzy juz od poczatku zycia rosliny czy taki zabieg ma sens co o tym myslicie pozdrawiam growerów i growerki. :smoking::queen:
 
Rejestracja
Sty 14, 2018
Postów
12
Buchów
0
Juz mozna a co do tematu to czytalem ze zupa z pociętych gałęzi z wierzby jest dobrym ukorzeniaczem , na początek dobre i za friko pozdro
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Też tak słyszałem, a nawet swego czasu testowaliśmy to na biologii na zwykłych kwiatkach i z tego co pamiętam coś tam dawało
 

rochas

Well-known member
Rejestracja
Gru 4, 2017
Postów
160
Buchów
0
Salix alba zawiera kwas salicynowy, któu należy do kwasów fenolowych

Związki fenolowe:

Są to powszechnie występujące w roślinach substancje, pełniące m.in. rolę kofaktorów ukorzeniania. Najczęściej wykorzystywanymi przy ukorzenianiu sadzonek związkami tego typu są: kwas salicylowy, rutyna, pirogalol i katechol. Same fenole słabo wpływają na ukorzenianie sadzonek, natomiast stosowane razem z auksynami wspomagają ten proces. Związki fenolowe stosuje się zwykle w bardzo niskich stężeniach (1–10 mg/dm3), gdyż w wyższych przeważnie przestają działać stymulująco, choć nie hamują ukorzeniania i zazwyczaj nie działają toksycznie.

Mechanizm działania substancji fenolowych nie jest do końca poznany. Zwiększają one zarówno procent ukorzenienia, jak i liczbę korzeni na sadzonkach. Można więc przypuszczać, że wspólnie z auksynami fenole inicjują powstawanie zawiązków korzeni i stymulują ich dalszy wzrost. Prawdopodobnie wpływają także na aktywność niektórych enzymów działających w procesie ukorzeniania. Nie wyjaśniono jeszcze, czy fenole są zawsze niezbędne i czy działają na wszystkie gatunki roślin. Stwierdzono, na przykład, że rutyna stymuluje ukorzenianie sadzonek magnolii, katechol — klonów, a pirogalol — różaneczników, lilaków oraz sosen


Też tak słyszałem, a nawet swego czasu testowaliśmy to na biologii na zwykłych kwiatkach i z tego co pamiętam coś tam dawało


w knigach piszą, że ostro daje, ale w praktye to wiadomo, zelżey kto testował, jak ile przypdaków tyle możliwości! Teoria bez praktyki jest martwa, a praktyka bez terorii głupia...

Jakie jeszcze auksyny i inhibitory tamżeście testowali? IAA, NAA ?
 
K

K2

Guest
Potraktuj już kiełek mikoryzą i wsadź go do ziemi, mikoryza jak najwcześniej oraz wiadomo przy przesądzaniu podsypać pod krzaka pozdro
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Jakie jeszcze auksyny i inhibitory tamżeście testowali? IAA, NAA ?

Hehe nie, to było w czasach podstawówki. Wiedziałem że się tu udzielisz.

A tak wracając do tematu to ja zapodaję ją do DWC też przy dorosłej roślinie po to by te "dobre' grzyby dokonały ekspansji całego środowiska, efektem jest to że te złe rozwijają się dużo wolniej jeśli dominują tamte. Podobne myki robiłem przy warzeniu piwa gdzie dezynfekcja i higiena to priorytet bo jak ci tylko jedna mucha siądzie na brzecce albo jakiejś łyżce czy czymś to praktycznie pozamiatane
 

GRUZ

Morda
Rejestracja
Gru 4, 2017
Postów
472
Buchów
11
Sypką mikoryzę najlepiej zaszczepić 10 dni przed posadzeniem. Moja ulubiona vaxiroot z zielonego domu, która jest w postaci płynu.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół