nasiona marihuany

Out w workach bez hydrożelu - da radę? Ktoś próbował?

Wyszukiwarka Forumowa:
S

sativa321

Guest
Witam sytuacja wygląda tak : out w workach po 40 z na polautomaty , mikoryza , podlewanie co tydzien woda z mawozami moje pytanie czy da rade to pociagnac bez hydrożelu ??? prosze o pomoc jesli ktos sadzil podobnie niech sie wypowie , nie pisac ze kup hydrozel bo w temacie jest bez hydrozelu , pozdrawiam growerow i growerki i zycze bezprzypalowego 2018 z kilogramami za***istego suszu !!!


:queen: :jaraczz:
 

luzak

Well-known member
Rejestracja
Cze 25, 2012
Postów
438
Buchów
197
Da radę, worki wykopane w ziemię w 1/3 i z dziurami żeby podciągaly wodę / ewentualnie oddawaly jej nadmiar.
 
S

sativa321

Guest
Ja planuje wkopac cale worki tzn. worki na rowno z powierzchnia plus obsypać całą powierzchnie górną worka keramzytem pozdro

---------- Post Zaktualizowany 10:56 ---------- Data pierwszego postu 10:55 ----------

W temacie jest : Out w workach jak bym chcial glebe to napisalbym gleba
 

Morninsta

Banned
Rejestracja
Lip 14, 2016
Postów
1,365
Buchów
1
Ja planuje wkopac cale worki tzn. worki na rowno z powierzchnia plus obsypać całą powierzchnie górną worka keramzytem pozdro

---------- Post Zaktualizowany 10:56 ---------- Data pierwszego postu 10:55 ----------

W temacie jest : Out w workach jak bym chcial glebe to napisalbym gleba

jednak mimo wszystko to się trochę mija z celem skoro i tak kopiesz dzuirę, po co ogrniczać miejsce? wory i tak mają lekkie nakłucia więc.. w jeziorze ich nie wkopiesz
 
S

sativa321

Guest
Jak poszperasz po forum to mozesz zauwazyc że wiele osob sadzilo w workach i mialo za***iste wyniki ja rowniez chce nalezec do grona takich osob i chce rowniez info o : uwaga uwaga SADZENIU W WORKACH a nie w glebie ludzie czytajcie temat nie piszcie bezsensownych odpowiedzi ... :freak:
 

JahLoveProtectUs

Well-known member
Rejestracja
Gru 15, 2017
Postów
142
Buchów
1
Dokładasz sobie w ten sposób pracy. Poza tym nie warto ograniczać miejsca korzeniom. Podam Ci przykład. Kilka lat temu na jednym ze spotów w pobliżu pól uprawnych postanowiłem użyć worka, z tym że 20 l, przymocowałem go do opony robiąc prowizoryczną donicę (wiem, to głupie, ale zależało mi na możliwości ewentualnej przeprowadzki rośliny na innego spota, poza tym nie noszę sprzętu na spota bo nie mam możliwości, jedynie szpadelek, korzystałem z tego co znalazłem po drodze). Mimo iż roślina nie wykazywała niedoborów, zatrzymała się gdy miała metr wysokości. Nic nie mogłem na to poradzić. Do sedna. Łąka na której sadzilem okazała się mieć właściciela. Przyszedłem na spota a tam wszystko skoszone, niedaleko leżał worek i opona których użyłem. Zacząłem przeklinać w myślach owego właściciela myśląc, przecież mógł ją po prostu przenieść obok, łąka była nieduża. Dopiero na jesień, gdy wybrałem się w okolice spota zrozumiałem, jaki to musiał być dobry i mądry rolnik. Przy jednej z polnych dróg 200m od łąki, poczułem znajomy lekko cytrusowy zapach. Na żwirowej górce, przy małym bagienku, wśród polnych chwastów, moim oczom ukazał się około trzymetrowy krzak. Ogarnęła mnie radość, widząc główny szczyt sporo większy niż moje przedramię i masę pąków, które wielkością można było porównać do puszek coca coli (tych mniejszych). Ile roboty miałem przy trymie, to już nie mówię. A ile radości, gdy dzieliłem się tymi kwiatkami ze znajomymi. W ten sposób, nieznajomy rolnik, nauczył mnie jak ważna dla naszej sensi jest nieograniczona przestrzeń i możliwość swobodnego budowania systemu korzeniowego.
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,601
Buchów
2,366
Odznaki
1
widocznie jest tam mokro dlatego worki <rotfl>
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Mnie nic nie przekona, że w workach to mijanie się z celem. Tak, jest więcej pracy ale daje to odizolowane warunki dla medium.
Da radę bez hydrożelu ale przy dużych upałach w ciągu tygodnia niektóre będą przesychać i zastaniesz je oklapnięte. Jak chcesz zrobić wynik w workach to polecam hydrożel. Nie wiem czy wkopanie worków to dobry pomysł bo wnioskuję, że w takim razie masz tam sucho. Jak ziemia na dole będzie słabo przepuszczalna to po ulewach będzie Ci się robić błoto na dnie.
Kopce oczywiście są niezbędne.
A swoją drogą dlaczego nie chcesz hydrożelu?
Pozdro
 
O

OdcieńZieleni

Guest
pomogliście koledze widzę, a ten nade mną, mistrz dowcipu, w czym widzicie problem? jak sadzi w kwaśnej lub zasadowej ziemi to co nie może worka użyć? odpowiednio duży worek z dobra glebą i masz te swoje monstery, ważne tak jak kolega napisał by porobić dziury na odpływ wody, bo zaleje wpi**u i zacznie gnić,

Na żwirowej górce, przy małym bagienku, wśród polnych chwastów, moim oczom ukazał się około trzymetrowy krzak.

tak tak, ktoś kto potrafi uprawiać pod polskim niebem 3m krzaki, nie wybiera spota którego znalazłeś po woni MJ idąc leśną drogą, no ludzie

W ten sposób, nieznajomy rolnik, nauczył mnie jak ważna dla naszej sensi jest nieograniczona przestrzeń i możliwość swobodnego budowania systemu korzeniowego.

a mj to co drzewo jakieś ze system korzeniowy rośnie przez cały okres zycia? mj buduje system do 2-4tyg flo, wiadomo, że im wiecej miejsca tym lepiej ale co bedziesz kopał dół 5x5 bo im wiecej tym lepiej ?

---------- Post Zaktualizowany 21:56 ---------- Data pierwszego postu 21:55 ----------

o delavega mnie uprzedził :) kolo co sie wpychasz przede mną [;
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Hehe wciąłem Ci się Dzordz ;D
 

JahLoveProtectUs

Well-known member
Rejestracja
Gru 15, 2017
Postów
142
Buchów
1
Mnie nic nie przekona, że w workach to mijanie się z celem. Tak, jest więcej pracy ale daje to odizolowane warunki dla medium.
Da radę bez hydrożelu ale przy dużych upałach w ciągu tygodnia niektóre będą przesychać i zastaniesz je oklapnięte. Jak chcesz zrobić wynik w workach to polecam hydrożel. Nie wiem czy wkopanie worków to dobry pomysł bo wnioskuję, że w takim razie masz tam sucho. Jak ziemia na dole będzie słabo przepuszczalna to po ulewach będzie Ci się robić błoto na dnie.
Kopce oczywiście są niezbędne.
A swoją drogą dlaczego nie chcesz hydrożelu?
Pozdro

Sami widzicie, błoto, przesuszone rośliny, eee tam, dokładacie sobie roboty i problemów. Według mnie natura robi za nas największą robotę, a my zamiast pomagać, częściej szkodzimy roślinom, ale taki to już nasz ciekawski umysł. Dobrze przekop ziemię 2/2m zasiej co masz zasiać, i będziesz miał ładne poletko
 
O

OdcieńZieleni

Guest
to zasadź mj w choinkach bez worków i wiader, z naturą nie wygrasz
 

JahLoveProtectUs

Well-known member
Rejestracja
Gru 15, 2017
Postów
142
Buchów
1
pomogliście koledze widzę, a ten nade mną, mistrz dowcipu, w czym widzicie problem? jak sadzi w kwaśnej lub zasadowej ziemi to co nie może worka użyć? odpowiednio duży worek z dobra glebą i masz te swoje monstery, ważne tak jak kolega napisał by porobić dziury na odpływ wody, bo zaleje wpi**u i zacznie gnić,



tak tak, ktoś kto potrafi uprawiać pod polskim niebem 3m krzaki, nie wybiera spota którego znalazłeś po woni MJ idąc leśną drogą, no ludzie



a mj to co drzewo jakieś ze system korzeniowy rośnie przez cały okres zycia? mj buduje system do 2-4tyg flo, wiadomo, że im wiecej miejsca tym lepiej ale co bedziesz kopał dół 5x5 bo im wiecej tym lepiej ?

---------- Post Zaktualizowany 21:56 ---------- Data pierwszego postu 21:55 ----------

o delavega mnie uprzedził :) kolo co sie wpychasz przede mną [;

Źle mnie zrozumiałeś. To nie był ktoś kto zajmuje się uprawą mj. To zwykły rolnik, który wokół ma swoje pola uprawne. Czasami widziałem go jak jeździł sobie tym swoim traktorkiem. A mojego krzaka przesadził w najbardziej według niego dogodne dla mj miejsce, nie zważając na to czy to miejsce jest przypałowe czy nie, po prostu ją przesadził i zapomniał.

---------- Post Zaktualizowany 22:21 ---------- Data pierwszego postu 22:20 ----------

to zasadź mj w choinkach bez worków i wiader, z naturą nie wygrasz

Bo sensi nie sadzi się w choinkach, gdybyś zbierał grzyby wiedziałbyś o tym
 
O

OdcieńZieleni

Guest
... widzę mało bystry jesteś, sensi sadzi się wszędzie tam gdzie stworzysz odpowiednie warunki do jej rozwoju, i owszem w choikach też mozesz zasadzić, i do tego właśnie posłużą Ci worki, wow nie?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół