nasiona marihuany

[W trakcie] Inteligentny GrowBox sterowany z poziomu smartfona

Wyszukiwarka Forumowa:

KarpiQ

New member
Rejestracja
Lut 2, 2009
Postów
2
Buchów
0
[FONT=&quot]Jest to moja praca inżynierska, którą planuję wkrótce oddać, a potem stale ulepszać i kto wie - może kiedyś powstanie z tego produkt :)[/FONT]

[FONT=&quot]Filmik poglądowy na podstawowe funkcjonalności i obecny wygląd całości:[/FONT]



[FONT=&quot]W kilku zdaniach cel pracy:[/FONT]
[FONT=&quot]- Budowa zautomatyzowanego środowiska do uprawy roślin[/FONT]
[FONT=&quot]- Odczyt i kontrola parametrów przez aplikację mobilną (tego miało nie być, ale wzięła mnie zajawka i zrobiłem :) ) - Wilgotność, temperatura na trzech poziomach.[/FONT]
[FONT=&quot]- Ustawienia włączenia / wyłączenia poszczególnych urządzeń u funkcji a poziomu aplikacji mobilnej ( też zrobiłem dodatkowo )[/FONT]
[FONT=&quot]- Sterować można : [/FONT]
[FONT=&quot]- Oświetleniem (programowanie godzin od-do, gotowe tryby (24/7, 16/8, 12/12) z możliwością zdefiniowania godzin początkowych. Aplikacja oblicza, czy obecna godzina mieści się w zakresie godzin i ewentualnie zapala światło.[/FONT]
[FONT=&quot]- Wentylacją (zaimplementowałem tryby wentylacji: Ciągły, Dzienny(wieje kiedy lampa jest włączona), nocny(kiedy wyłączona) oraz po prostu wentylacja wyłączona.[/FONT]
[FONT=&quot]- Podlewaniem (4 tryby, WET, MID, DRY, OFF) interwały i czasy podlewania uzależnione od trybu. Jest też możliwość wykonania akcji "podlej teraz" skutkującą podlaniem roślinki[/FONT]
[FONT=&quot]- Napowietrzeniem wody (bo jak nie było to zaczęła mi śmierdzieć :( ) Jeszcze nie wymyśliłem trybów, ale będą analogiczne do podlewania, interwały i czasy napowietrzania zależne od trybu.[/FONT]

[FONT=&quot]Fajna opcja:[/FONT]
[FONT=&quot]Napowietrzenia i podlewanie jest podłączane przez kabel ethernetowy, dzięki czemu można sobie odpiąć zbiornik z wodą i roślinką, zdjąć główną pokrywę i wystawić na przykład na balkon :)[/FONT]

[FONT=&quot]W chwili obecnej zabrakło mi funduszy na miernik PH, ale jest w planach. Tak samo funkcja ogrzewania - nie wyrobię się przed terminem zero (chyba koniec lutego)[/FONT]

[FONT=&quot]Do zrobienia przed oddaniem pracy:[/FONT]
[FONT=&quot]Przede wszystkim poskładanie kabli w przystępny sposób, już zacząłem ale muszę kupić mniejszą płytkę stykową bo nie mieści mi się do pojemnika śniadaniowo-operacyjnego. (skrzynka z elektroniką :) )[/FONT]
[FONT=&quot]Zaimplementować w aplikacji mobilnej pobieranie ustawień na ekran startowy i uniemożliwić jej odpalanie bez połączenia z internetem (wiem co, gdzie i jak ale obecnie skupiłem się na "głębszych" funkcjonalnościach)[/FONT]
[FONT=&quot]Wkleić do środka boxa 3 termometry, mam już polutowane, ale czekam z tym do złożenia skrzynki z elektroniką żeby znaleźć dobre miejsce do wprowadzenia przedowów[/FONT]
[FONT=&quot]
Docelowo:
- Obudowa ze sklejki znacznie większych rozmiarów z drzwiczkami (oczywiście nie będzie transparentna)
- Większy LED - 50W lub 100W full spectrum
- Kontrola poziomu wody
- Dozowniki do nawozów
[/FONT]


[FONT=&quot]Co sądzicie o projekcie ? :)[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

KarpiQ

New member
Rejestracja
Lut 2, 2009
Postów
2
Buchów
0
Wiem - jest nie jeden.. Ale ich ceny są porażające, to będzie DOBRE BO POLSKIE :D
 

Ashaen

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2017
Postów
298
Buchów
0
Brzmi za***iście updateuj forumowiczów jak idzie praca może taki dziewczynie kupie :D
 

byle z fartem

Na pewno nie Pazdan
Weteran
Rejestracja
Cze 5, 2016
Postów
520
Buchów
52
Powinieneś wiedzieć, że uczelnia jest posiadaczem praw autorskich do wszystkich pomysłów zawartych w pracy inżynierskiej, więc jeśli w przyszłości zarobisz z tego jakieś pieniądze uczelnia upomni się o nie i zabierze wszystko.
 

knsr420

Well-known member
Rejestracja
Wrz 30, 2015
Postów
261
Buchów
10
Jestem bardzo ciekaw postępów w projekcie.
Myślę, że jeśli dane będą dobrze szyfrowane to może to się nieźle sprzedać. Na dobrych uczelniach są biura zajmujące się komercjalizacją, warto dowiedzieć się o kwestie prawne. Zachęcam Cię do dobrego przyjrzenia się UX i estetyce appki. No i pomyśl ile to będzie kosztować?
 

byle z fartem

Na pewno nie Pazdan
Weteran
Rejestracja
Cze 5, 2016
Postów
520
Buchów
52
UX to już końcówka projektu jeszcze długa droga przed nim
 

Qub@

New member
Rejestracja
Lip 13, 2018
Postów
1
Buchów
0
Fajna sprawa, jednak jest tego sporo. Każdy średnio ogarnięty zrobi coś takiego w domu. Oczywiście nie ujmuję, że projekt fajny. Jestem ciekaw jak wygląda efekt końcowy - o ile projekt nie jest już martwy. Pozdro
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół