nasiona marihuany

[Led spectrolight 400 W] {1,2 m2} {ziemia} [mix odmian od Barney's farm]

Wyszukiwarka Forumowa:

rochas

Well-known member
Rejestracja
Gru 4, 2017
Postów
160
Buchów
0
Witajcie hasz # ludzie.

Będzie to połowiczna fotorelka, ale będzie :sunny:

Wegetacja 50 dni
Od 7 dni indukcja kwitnienia, fotoperiodyzm 12/12 h

Oświetlenie:
Led Spectrolight 400 W


Box: 1,2 m2 samoróbka (ale to ostania w nim uprawa potem kupuje gotowca z doddatkowym klonboxem i zajdą modernizacje miejsca uprawy)

Odmiany:

Orange callifornia bud af od DP x 2 (nierówna genetyka w przechuj)

Pineapple chunk
Utopia haze
Peppermint kush
Luaghing buddha
Ayahuasca purple
Acapulco gold

Warunki:
Wilgotnośc 40 %
Dzień 27-28 C
Noc 20-21 C

Ph 5,9
EC nie mam miernika


Ziemia:
Po poprzedniej uprawie organicznej wzbogacona nawozem mineralnym na pierwsze 3 tygodnie uprawy.


Nawzoy:
Canna terra veg
Canna terra flo
Canna pk 13-14
Canna boost
Canna monosuplemet P 20 %
Canna monosuplement K 20 %
Canna ph+ (wegetacja+kwitninie)

Oprsyki:
Plargon vita race
Basifloar od Compo NPK 10:22:27 + mikro z alg morskich
Tytanit SL
Cal-Mag od Sensi

Wyjątkowo tym razem nawozy mineralne (zawzyczaj trzyam się organiki)

Techniki:
LST + FIM


Była pierwsza scinka af wiec i susz pokaże :)

Oto panienki trochę zaniedbane bo czasu mało, ale dają rade co powiecie?











Ta ma jakieś chlorozy jako jedyna, ale takie lekkie to jest





Orange califonia bud szczyt już scięty od 2 tygodni nie dostaje nawozów flusha robie (tylko na mineralnych lece z przepłukiwaniem)



Pokaże szusz:

Orange california bud od DP (palenie pozostawia wiele do życzenia, nie wiem ile to ma wspólnego z orginalnym szczepem, ale namiastka jest, poza tym jest duży rozrzut jeśliu chodzi o fenotyp, specjlanie nie robiłem żadnego treningu, aby zobaczyć jak będą rosły)





Dla porównania mniej wiecej takie topki:

 
Ostatnia edycja:

rochas

Well-known member
Rejestracja
Gru 4, 2017
Postów
160
Buchów
0
Ktoś oceni i podpowie? Bo interwnacja musi być szybka bo zmiany zazwyczaj są nieodwracalne.

Panel LED 70 cm od roślin.

Pineapple chunk strain hybryda 80% indica/20% sativa genetyka: Pineapple X Skunk #1 X Cheese.









Diagnoza: niedobory
Ca - starsze liscie wykazuja niedobory zółte im starszy lisc tym powazniejsze, brazwe plamy (niedobory moga przypominac to objawy spalenia nawozami)
Mg - rdzwawobraze plamy, metne niewyrazne zólte plamki, pomiedzy nerwami lisci
K - martwe krawedzie lisci, brzeg, koncówki sie zwijaja, acałe fragmenty lisci zaczynaja gnić, brzegi staja sie szare

W okresie indukcji i zawiązywania kwiatów jest zapotrzebowanie na Ca, Mg oraz szczególnie K

Dawkuje nawozy po 150 % normalnych dawek (monosuplemantami P 20 %), natomiast przyzanm, że w poprzednim tygoniu zapomniałęmo oprysku Cal-magiem od Sensi, ph 5,9 Zastanawiam się czy podsyapać dolomitem w dawce 1 łyżka na 1 L ziemi?

Ktoś potwierdzi czy słuszność moich hipotez?

Peppermint Kush strain: sativa 10 %/ indica 90 % dominacja pochodzenie: Stella Blue X Nepali Kush









LIście nie opadają,

Tutaj nie wiem? Pewnie Mg

Ostanie podlewanie 4 dni temu, dawki NPK po 150 % od normy, wszytkich prepraratów. ph 5,9

Cała reszta roślin w normie, rośnie i ma się dobrze szczeólnie sativy łądnie się sprawują.
 
Ostatnia edycja:

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
trudno stwierdzić ale skoro nic nie pomaga to może zrób jej konkretnego flusha odstaną napowietrzoną wodą z wyregulowanym ph, a potem podaj 100% dawki nawozów. Będziesz widział czy problem ustanie, czy dalej będzie się pogłebiał. Pozdro!
 

Ashaen

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2017
Postów
298
Buchów
0
Skoro dostaje tyle papu a wyskakują niedobory to musiała się czymś zblokować więc może jakiś flush? Dolomit też brzmi jak dobry pomysł dla regulacji po flushu. Tylko na jedna ma takie problemy?
 

rochas

Well-known member
Rejestracja
Gru 4, 2017
Postów
160
Buchów
0
trudno stwierdzić ale skoro nic nie pomaga to może zrób jej konkretnego flusha odstaną napowietrzoną wodą z wyregulowanym ph, a potem podaj 100% dawki nawozów. Będziesz widział czy problem ustanie, czy dalej będzie się pogłebiał. Pozdro!

Dzięki za odp Panowie!

Korzystam z butelkowanej wody, o ph 6,5

Zrobię flusha bo innej opcji nie widzę, choć to też jest dodatkowy stres dla roślin, poprzez zalanie korzeni, ale coż poradzić...

Najśmiszniejsze jest to, że jak dawki nawozów były zalecane przez producenta bez żadnych moich modyfikacji to pojawiały się niedobory już na wegetacji głównie były to jony to P i K po zwiększeniu dawek było po problemie wszytko w normie (dlatego korzystam z monosuplemetów, żeby nie lać nawozów podstawowcyh NPK kiedy ich nie potrzeba) podlewam naprzemiennie raz woda , raz nawozy. PH reguluje do 6.5

Skoro dostaje tyle papu a wyskakują niedobory to musiała się czymś zblokować więc może jakiś flush? Dolomit też brzmi jak dobry pomysł dla regulacji po flushu. Tylko na jedna ma takie problemy?


Tylko te dwie rośliny, któych zdjecia liści zamieściłęm mają problemy, reszta rośnie i jest zdrowa tak jak widać na pierwszym załączonym zdjeciu. W ciągu dwóch dni wyskoczyły przebarwienia?

Ktoś może ma jeszcze jakieś pomysły co mogło pójść nie tak z tymi dwoma niesfornymi roślinami coż im dolega?



May Day Express od Positronics (dostałęm jako gratis)

opis od producenta:

Geny: Misty x Low Ryder II Strain: hybryda (nie napisnao jaka, wiec pewnie rozrzut jak w ruskiej katiuszy)

Bardzo zwarta roślina przypominająca choinkę. Bliskie odległości międzykolankowe i małe liście sprawiają że pozostanie niezauważona. Wysokość zależna od czasu sadzenia i rozmiaru pojemnika, nie przekraczając 1m. Smak cytryny i cynamonu. Kwaśny zapach, aromat pigwy i cytryny. Łagodny, euforyczny efekt.

Sprawdzę czy, aby przypadkiem nie kłamią :smokee:

Podobno dochodzi w 65 dni od wsadzenia nasionka, mam trochę miejsca w boxie, wiec wypróbuje akurat dojdą mi pozostałe rośliny kwitną po 10-11 tygodni, wiec wszystko zgra się w czasie.




Grape kush dokonał swego żywota:



 
Ostatnia edycja:

rochas

Well-known member
Rejestracja
Gru 4, 2017
Postów
160
Buchów
0
UP bebe UP (po 14 dniach)


Bardzo wolno przechodziły indukcje kwitnienia szczegolnie sativy. Aktulanie wczesna faza kwitnienia!


Najpierw marudery, po flushu objawy się tylko pogłębiły wiec dałęm dolomit, opryski dolistne Basiflorar, Calmag, i 150 % dawki Potasu - K

Coż może być przyczyną nadala zachodzę w głowę? Tylko dwie na całęgo boxa, reszta jest w normie ma się dobrze....


Diagnozujcie:

Ph 6,7
EC nie wiem

Pineapple chunk








Druga niesforna: Peppermint Kush











Cała reszta rośnie zdrowo :)






Skad ten kontrast? Odżywki i dawkowanie takie samo, ziemia również, ?






Kiełkowalność odmiany May Day Express od Positronics

Na ten czas, idą w korzenie ale jak na 9 dzień to nie są to olbrzymy, coś czuje, że ten seedbank leci w kulki cena byłą promocyjna 3 nasiona za 70 zł




Wysadzane w ziemi kronen do kiełkowania, może nie jest to Canna terra mix profesional do kiełkowania z koksem, ale itak daje radę ogólnie dobra firma...

Przesadzone w 7 dni do ziemi canna terra light + próchnica 15 % na oko (na 3 tygodnie spokój tak twierdzi producent bo zawiera nawoz, ale nie w przypadku ledów spetcrolight niedobory zaczną pojawiać się już za czas niedługi) Po przesadzaniu oprsyk Ashai SL 1,5 ml na 1 L





z 3 nasion tylko 2 czyli 33,3 % :(

W planach! Dosadze jeszcze dwie sztuki AK47 expres (podobno w 65 dni według producenta, ale bym na to nie liczył :p zobaczymy bo może się mylę)

Zdjecia suszu:

Orange california bud od DP ( nie ma to nic wspólnego z orange california bud, albo nie trafiłęm w geny)


Chyba dobrowolnie zgłoszę się po odznake dyslektyka bo zjadam litery itp. także za błędy przepraszam i obiecuje poprawe czy to się mówi...

Dajcie buha to się smutny rochas ucieszy, albo z***ki miłe widzine choć wolałbym rady w sprawie tych pierwszych dwóch z niedobrami o ile to są faktycznie niedobory... :sunny:<joint>
 
Ostatnia edycja:

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Łap bucha. Początkujący, ale miałem takie liście jak 2 dni flusha zapodałem a wcześniej pH mi skoczyło do ponad 7 ale deż na parę godzin, może 5-6. Tylko lecę w hydro
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
a po tym flushu podałeś od razu 100% dawki nawozów z wyregulowanym ph? Bo robiąć flush i nie podając żadnego żarcia reakcja nie mogła być inna jak pogłębienie niedoborów.
Na tych zdjęciach wygląda to własnie jak niedobory K. Ale czy to był niedobór czy brak dostępności z powodu np złego ph, bądź nadmiaru innych pierwiastków, lub ich braku? Powiem Ci jeszcze tak, widzę karmisz canną. Mi na tych nawozach nigdy specjalnie nie szło, nawet za czasów uprawiania pod HPS a pod COB to już w ogóle się nie sprawdzały. Do tej pory mam zestw canny, rozszerzony o prawie wszystkie butelki MONO, który stoi i się kurzy. Wywaliłem kupę pieniędzy w błoto. Przy takiej ilośći butelek z różnymi dodatkami łatwo o namieszanie czegoś w medium.
Teraz mam metropa z którego tak naprawdę korzystam tylko z 3 butelek (mr2, amino bloom, call green). Uprawiając pod COB w ziemi amino root zastępuje dobrą mikoryzą (great white) zaś mr1 dedykowanego na veg i indukcję nie podaję. W obecnym grow 2x w postaci oprysków poszło, bo jak dodaję to do ziemi to zaraz mi się liście robią ciemnozielone i skręcają w barani róg, czyli nadmiar azotu się pokazuje. Z mojej obserwacji wynika, że Panny maja na niego (N) marginalne zapotrzebowanie pod led COB. Metrop = prostota i dobre efekty. Cana = chu*nia. To są moje osobiste odczucia. Oczywiście może komuś na cannie iść wyśmienicie i się ze mną nie zgodzi ;)
 

rochas

Well-known member
Rejestracja
Gru 4, 2017
Postów
160
Buchów
0
a po tym flushu podałeś od razu 100% dawki nawozów z wyregulowanym ph? Bo robiąć flush i nie podając żadnego żarcia reakcja nie mogła być inna jak pogłębienie niedoborów.
Na tych zdjęciach wygląda to własnie jak niedobory K. Ale czy to był niedobór czy brak dostępności z powodu np złego ph, bądź nadmiaru innych pierwiastków, lub ich braku? Powiem Ci jeszcze tak, widzę karmisz canną. Mi na tych nawozach nigdy specjalnie nie szło, nawet za czasów uprawiania pod HPS a pod COB to już w ogóle się nie sprawdzały. Do tej pory mam zestw canny, rozszerzony o prawie wszystkie butelki MONO, który stoi i się kurzy. Wywaliłem kupę pieniędzy w błoto. Przy takiej ilośći butelek z różnymi dodatkami łatwo o namieszanie czegoś w medium.
Teraz mam metropa z którego tak naprawdę korzystam tylko z 3 butelek (mr2, amino bloom, call green). Uprawiając pod COB w ziemi amino root zastępuje dobrą mikoryzą (great white) zaś mr1 dedykowanego na veg i indukcję nie podaję. W obecnym grow 2x w postaci oprysków poszło, bo jak dodaję to do ziemi to zaraz mi się liście robią ciemnozielone i skręcają w barani róg, czyli nadmiar azotu się pokazuje. Z mojej obserwacji wynika, że Panny maja na niego (N) marginalne zapotrzebowanie pod led COB. Metrop = prostota i dobre efekty. Cana = chu*nia. To są moje osobiste odczucia. Oczywiście może komuś na cannie iść wyśmienicie i się ze mną nie zgodzi ;)

Wiec tak po flushu (z 3 L wody ze dwa razy, korzenie niezle zalało, bałęm się czy w tej większej donicy nie zacznie gnić bo po organice ziemia była zasobna w próchnice) potem podałem dolomit i uzyskałęm ph 6,7

Przy nastepnym podlaniu poszedł nawóż po 100 % podstawoych preparatów Terra vega i flores oraz 150 % K - potasu dla tych pokrak? :freak:, w miedzyczasie poszły opryski CalMag (2 x ) oraz Plargon Vita race (1x)

Karmiłęm wcześniej batguan organicznym + pellt zasobny w K (tzw, zupka) i też było średnio jakieś niedobory albo nie wiem co...

Kiedyś jeszcze ze 2 uprawy temu jak korzystałęm z MH 600 potem z HPS 600 na tym samym metrażu niegdy nie było, żadnych problemów. Leciałęm na Canna mineralnych potem Bio Canna i też nie było żądnych niedoborów dopiero od kiedy na LED przeszedełm to wszytko zle idzie. Poprzednia uprawa na bat guno i 320 LED Spetcro było jeszcze gorzej.

Sam nie wiem już bo niby mono powinny się sprawdzać, ale jestem w zasadzie przyzywczajny do dawek 100 % N na nawet czasem wiecej, w sumie przenawożenie N jest ponoć gorsze niż niedobór... Ale ogólnie zawsze było spoko...

Wiesz chyba pójde za Twoją radą bo ogladam fotorelacjena metropie i wszytko świetnie rośnie. Pierwszy na forum stosował te nwaozy ŚP. @fazogastor z tego co się zorientowałęm. Także dokończe na tym i zmiana na metropa trochę drogi, ale czego się nie robi dla swego hobby...

Dzięki za osobiste odczucia, bede robiłfotorelke na metropie na pewno też się podziele swymi wnioskami...

dobrą mikoryzą (great white) ile kosztuje? dajże znać bo nie wiem ile mamony szykować na wsio :sunny: Ktoś tu pisał , że metrop jest w w pyte wydajny?




Ledów jak widać jeszcze nie opanowałęm, bede też budowałwłąsne na Citizen CLU058-1825C4-353M2K1 (mają (5000 k) albo CXB 3070 (3500 K lub 2700 k) ale to jak się uporam z tymi najpier może spectro ma barwe zle dobraną? Sukam dziury w całym...



Łap bucha. Początkujący, ale miałem takie liście jak 2 dni flusha zapodałem a wcześniej pH mi skoczyło do ponad 7 ale deż na parę godzin, może 5-6. Tylko lecę w hydro

Dzięki za bucha :freak2:


W hydro jest bardziej dynamicznie niż w ziemi hydro>mineralne>organika w tej kolejnośći jeśli chodzi o przyswajanie pierwiastków...

Ta hydropnika idzie Ci jak na pierwszy raz bardzo dobrze sporo się tam nuuczyłęm choć wcześniej czytałem ksiązke o hydro z wyd horti press takie podstawy o uprawie w hydro bardziej pasywnej, ale coś tam i o aktywniej było... Wiecej się od Ciebie nauczyłem patrzac na Twoją fotorelacje... Jakieś lektury o hydro polecasz coś czytałeś, jakieś przygotowniae teoretyczne było? :freak2: Bo projekt masz cacy :)


 
Ostatnia edycja:

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Oj dynamicznie jest jak nie wiem co, choć się trochę ustabilizowało. Czasem myślę na fazie że one czekają tylko
na mój błąd.

Przygotowanie wygląda tak że miałem startować w pc boxie, czytałem rok to forum nic innego. Wiedza wiedzą, ale jak przyjdzie
na szybką reakcję to brak praktyki widać wyraźnie. Najgorsze jest to że w głowie jest parę rozwiązań problemu ale nie ma czasu i
musi być szybka decyzja bo nie widzę tutaj możliwości porawiania czegoś. Sam się też bardzo dużo nauczyłem na żywo, było dużo paniki
początku ale już jakoś idzie. Też sytacja napięta bo znowu dwa dni flusha no i szszyty lekko podcierpiały.
Wiem że wyskoczyłem od razu na głębsze wody, ale zabawa jest przednia tylko gorzej z cierpliwością teraz będzie :)

A, jestem teraz dla nich jak Reinhard Heydrich (ten z avatara :) )

P.S Zapomniałem dodać że czuję i tak większą kontrolę tutaj niż w glebie, mam mierniki, jak coś wymieniam pożywkę ( co mi się jeszcze nie zdarzyło). Mam trochę wyksztalcenia, matura bio-chem i farmaceutyka
 
Ostatnia edycja:

rochas

Well-known member
Rejestracja
Gru 4, 2017
Postów
160
Buchów
0
Oj dynamicznie jest jak nie wiem co, choć się trochę ustabilizowało. Czasem myślę na fazie że one czekają tylko
na mój błąd.

Przygotowanie wygląda tak że miałem startować w pc boxie, czytałem rok to forum nic innego. Wiedza wiedzą, ale jak przyjdzie
na szybką reakcję to brak praktyki widać wyraźnie. Najgorsze jest to że w głowie jest parę rozwiązań problemu ale nie ma czasu i
musi być szybka decyzja bo nie widzę tutaj możliwości porawiania czegoś. Sam się też bardzo dużo nauczyłem na żywo, było dużo paniki
początku ale już jakoś idzie. Też sytacja napięta bo znowu dwa dni flusha no i szszyty lekko podcierpiały.
Wiem że wyskoczyłem od razu na głębsze wody, ale zabawa jest przednia tylko gorzej z cierpliwością teraz będzie :)

A, jestem teraz dla nich jak Reinhard Heydrich (ten z avatara :) )

P.S Zapomniałem dodać że czuję i tak większą kontrolę tutaj niż w glebie, mam mierniki, jak coś wymieniam pożywkę ( co mi się jeszcze nie zdarzyło). Mam trochę wyksztalcenia, matura bio-chem i farmaceutyka

W sumie forum to skarbnica wiedzy!

Wiesz co kto lubi hydro fajnie się zapowiada, ale ziemie możesz wykorzytać dwukrotnie, a jeszcze potem na działce pod tym piękne kwiaty wyrosną, także bardziej ekologicznie. Niemniej jednak przekonałęś mnie do hydro zrobie samoróbkę na jedną może dwie rośliny tak, żeby liznać wiedzy :) w razie czego bede pytał co i jak, gdyby mi coś nie poszło :p

Reinhard Heydrich hehe każdy ma inne usposobienie dla swych podopiecznych ostro je tresujesz :) z kolei ja dla swych roślin jestem jak Dalai Lama nawet im czasem śpiewam. Niestety fałszuje, wiec nie są z tego powodu uradowane...

Wiedza z zakresu bio-chem cenna rzecz :)
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Zobaczysz jak zrobisz to już popłyniesz, świetna zabawa jest, no biochem trochę pomaga. Niedługo relkę zrobię, na razie reanimacjia mała
 

rochas

Well-known member
Rejestracja
Gru 4, 2017
Postów
160
Buchów
0
Zobaczysz jak zrobisz to już popłyniesz, świetna zabawa jest, no biochem trochę pomaga. Niedługo relkę zrobię, na razie reanimacjia mała

Pewnie będzie dokłądnie tak jak mówisz! Najpierw hydro minrealne potem organiczne (tzw. zupki) ale nie zaryzkuje całęgo boxa raczej na jedną roślinę (bo straty były by zbyt duże, zanim się wdroże w podstawy uprawy bezglebowej)


Susz z orange california bud od DP ( zupełnie różna struktura kwiatostanu, co swiadczy o tym, że stabilizacja tej odmiany leży i kwiczy, nie ma nic wspólnego ze słoneczną kalifornia, wystarczy porównać z poprzednią)





Jakość zdjęć pozostawia wiele do życzenia, niestety :freak2:
 

jolero88

Well-known member
Rejestracja
Mar 26, 2014
Postów
194
Buchów
440
Pozwolę sobie dodać coś od siebie.Jeśli chodzi o nawożenie pod ledami, to osobiście uważam że nawozy metropa są jedne z lepszych, testowałem wcześniej nawozy mineralne takie jak canna, plagron, hesi, gold label i żadne nie dały mi tak zdrowych roślin jak te karmione metropem. Co do cenny to jest ona niższa od canny, jak sobie przeliczysz dawkowanie to spokojnie jedna butelka litrowa mr2 powinna ci wystarczyć na 60 roślinek. I tak jak pisze kanbisek można je zasilać doglebowo jak i dolistnie. Na youtubie są filmiki jak koleś nawozi roślinki ( odmianki z dinafem)dolistnie i maczugi mu straszne porosły.
 
Ostatnia edycja:

rochas

Well-known member
Rejestracja
Gru 4, 2017
Postów
160
Buchów
0
Pozwolę sobie dodać coś od siebie.Jeśli chodzi o nawożenie pod ledami, to osobiście uważam że nawozy metropa są jedne z lepszych, testowałem wcześniej nawozy mineralne takie jak canna, plagron, hesi, gold label i żadne nie dały mi tak zdrowych roślin jak te karmione metropem. Co do cenny to jest ona niższa od canny, jak sobie przeliczysz dawkowanie to spokojnie jedna butelka litrowa mr2 powinna ci wystarczyć na 60 roślinek. I tak jak pisze kanbisek można je zasilać doglebowo jak i dolistnie. Na youtubie są filmiki jak koleś nawozi roślinki ( odmianki z dinafem)dolistnie i maczugi mu straszne porosły.

Przekonaliście mnie Panowie najpierw @fazogastor miał piękne relacje, potem [MENTION=85296]kanabisek[/MENTION] zachwalał, teraz [MENTION=68297]jolero88[/MENTION] skorzystam z waszego doświadcznia i zainwestuje od nastepnej uprawy, żeby moje obserwacje były miarodajne :)

PS. Filmiki robią wrażenie, takie kulfony rosną, że wow! :p
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół