nasiona marihuany

COB Budowa własnego panelu full spectrum

Wyszukiwarka Forumowa:

Ares4x

Member
Rejestracja
Lut 2, 2017
Postów
16
Buchów
0
Witam
Posprawdzaj wszystkie luty i przewody. Patrząc na zdjęcia to przejście jest gdzieś na 100%. I zamontuj wiatraki bo radiator będzie za gorący. Masz możliwość sprawdzenia aktualnego poboru prądu panela led? Bo te ledy możliwe że pobierają więcej ok. 70w. Pozdro.
 
D

DarkMessiah

Guest
A dla czemu uziemiasz do radiatora? Musisz mieć jakieś przebicie.
 

maruda90

Member
Rejestracja
Sty 4, 2018
Postów
10
Buchów
0
Własnie go nie uzmiemiam, bo jak przyczepie uziemienie wlacze panel to wywala korki. Natomiast nie wiem gdzie jest przebicie w dalszym ciagu przejzalem juz wszystko i wyglada na to, ze wszystko jest ok. Postaram się sprawdzić ile to pobiera prądu. Muszę pożyczyć miernik i dam znac. Generalnie jestem zdania, że bardzo ładnie świeci ten panel
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
a czy przypadkiem Ich@ nie leci na takich diodach?
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
A w jakim celu podłączyć uziemienie do radiatora ?

Po to, zeby w razie jak uwali/zniszczy/cokolwiek sie Tobie kabel fazowy "L" i dotknie radiatora to będzie na nim 230v. A z uziemieniem, jak pojawi sie napięcie, wywali Ci korki i nie ***nie Cię prad. Tak samo moze ***nac zasilacz i wiele innych.
Tak samo uziemiasz odblysnik hpsa podlaczajac do niego żółty kabel zeby Cie nie ***lo w razie "w" ;) chyba teraz wyjasnilem.
 

maruda90

Member
Rejestracja
Sty 4, 2018
Postów
10
Buchów
0
Po to, zeby w razie jak uwali/zniszczy/cokolwiek sie Tobie kabel fazowy "L" i dotknie radiatora to będzie na nim 230v. A z uziemieniem, jak pojawi sie napięcie, wywali Ci korki i nie ***nie Cię prad. Tak samo moze ***nac zasilacz i wiele innych.
Tak samo uziemiasz odblysnik hpsa podlaczajac do niego żółty kabel zeby Cie nie ***lo w razie "w" ;) chyba teraz wyjasnilem.

No też byłem takiego zdania, że jak sie pojawi prąd na radiatorze to dzieki uziemieniu bedzie go wywalać. Czyli wniosek dalej jeden i ten sam, na radiatorze jest prąd. Przejżałem już na prawde wszystko i nie wiem nigdzie kable nie przylegaja, kostki i właczniki są w pożadku. Dlatego jak przykladam zółty kabel do radiatora to wypie****a korki. Nic zostanie mi tylko chyba zostawić to tak jak jest i pamiętać żeby nie dotykac radiatora :zjarany:
 

Bałtyk

Kapitan
Rejestracja
Wrz 18, 2017
Postów
88
Buchów
0
sputter_green ma racje. Powinno być uziemienie jak mówi. Gdzieś napewno przebija ale przy estetyce tego panelu ciezko stwierdzić, najlepiej zrobic na nowo.
 

maruda90

Member
Rejestracja
Sty 4, 2018
Postów
10
Buchów
0
Tak dla ciekawskich, jak sprawdzają się owe chińskie ledy. Pobór prądu jest w granicach podawanych przez producenta. Panel uległ lekkim modyfikacją jednak ledów nie mam zamiaru zmieniać. Radzą sobie bardzo dobrze, pomidorki pieknie ida, nawet bym powiedział ze lepiej jak pod hpsem. Wiec krótko w jedym zdaniu, sa tanie i dobre, ale jak ktoś jest zdania, ze dobry led musi kosztować to go nie przekonam.
Polecam i pozdrawiam !
 

damian169a

Well-known member
Rejestracja
Kwi 11, 2018
Postów
49
Buchów
56
Witam serdecznie...sprawdz czy same moduly led nie maja przebicia (sprawdzisz multimetrem ustawionym na test)..polecam poszukać przyczyny..podczas przebicia wybija bezpiecznik nadpradowy do ochrony instalacji..dla nas moze byc juz to czasami za duzo..do ochrony ludzi jest wylacznik roznicowopradowy..dla bezpieczeństwa polecam przejrzeć instalacje łączenia a same ledy do radiatora przykleić na kleju termo przewodzacym..pozdrawiam
 

Weed_hub

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
456
Buchów
1
Odznaki
1
Tak dla ciekawskich, jak sprawdzają się owe chińskie ledy. Pobór prądu jest w granicach podawanych przez producenta. Panel uległ lekkim modyfikacją jednak ledów nie mam zamiaru zmieniać. Radzą sobie bardzo dobrze, pomidorki pieknie ida, nawet bym powiedział ze lepiej jak pod hpsem. Wiec krótko w jedym zdaniu, sa tanie i dobre, ale jak ktoś jest zdania, ze dobry led musi kosztować to go nie przekonam.
Polecam i pozdrawiam !

Kolego i jak te chinole? Masz jakieś zdjęcia co tam pod nimi wyrosło? Pytam bo sam jadę na dwóch chińczykach i jestem zadowolony, na pewno z każdym zakończonym grow rosną umiejętności i już może być tylko lepiej.
 

ChinQuan

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2019
Postów
169
Buchów
0
Kolego i jak te chinole? Masz jakieś zdjęcia co tam pod nimi wyrosło? Pytam bo sam jadę na dwóch chińczykach i jestem zadowolony, na pewno z każdym zakończonym grow rosną umiejętności i już może być tylko lepiej.

nie wiem czy autor jeszcze zyje z tym "kopiacym" radiatorem ale jesli tak to chcialbym sie dowiedziec co z tego wyszlo. Sam zamowiłem 6 szt i planuje zrobic panel i daj jakas relacje co z tego bedzie .
 

Weed_hub

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
456
Buchów
1
Odznaki
1
nie wiem czy autor jeszcze zyje z tym "kopiacym" radiatorem ale jesli tak to chcialbym sie dowiedziec co z tego wyszlo. Sam zamowiłem 6 szt i planuje zrobic panel i daj jakas relacje co z tego bedzie .

Możesz zajrzeć do mnie, zrobiłem już na tym dwie lub trzy relacje i jest spoko wg mnie. Z kolejnym projektem startuję w połowie sierpnia pewnie to będziesz mógł śledzić od początku. Będę jechał na 2x50W
 

ChinQuan

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2019
Postów
169
Buchów
0
Dzięki za odpowiedz sam chce zrobić taki panel i wytestowac. Bo one mogą być całkiem spoko. Sam pracuje w firmie gdzie robimy uszczelki i zamawiany materiał z Chin kosztuje 50t za jeden wałek a identyczny z Europy za 250f tyle ze ma certyfikat.. wiec bym się wcale nie zdziwił gdyby tu sytuacja była podobna
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół