nasiona marihuany

Potrzebna pilna pomoc!

Wyszukiwarka Forumowa:

bujakaTEAM

Well-known member
Rejestracja
Paź 25, 2012
Postów
433
Buchów
0
Witam!

Kolega ma posadzone 150szt Orange Bud od DP.
Problem polega na tym że tylko 20 roślin rośnie zdrowo a reszta stanęła w rozwoju, zaczynają żółknąć i w wielu przypadkach usychają listki od zewnątrz do środka.

Zastosowane działania:

Oprysk Asahi SL (na cykl nocny bez lamp), podlane delikatnie wodą z dolomitem.

Podłoże

- Butelki 5l
- Uniwersalna ziemia kwiatowa ph 5.5-6.5 (na każdą butelkę garść dolomitu i dwie garście perlitu. Wszystko wymieszane)
- Podlewane filtrowaną wodą ph 6.0
- Oświetlenie 6x HPS 600W, powierzchnia boxa 5m2

Na zdjęciach zaznaczyłem usychające listki. Wszystkie nasionka startowały bardzo szybko, niektóre rosną ekspresowo a reszta tak jak widać. Wszystkie krzaczki sadzone w tym samym dniu. Mają już ponad 2 tyg.

Bardzo proszę o pomoc!
:(





 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,245
Rozwiązań
1
Buchów
16,425
Odznaki
1
Bez pełnego info nikt Ci nie wywróży.

Ile mają dni? Dziurki w butelkach są? Nawozy leje? 3,6kW na 5m2 to sporo, nawet bardzo... Temp. w normie? Pokaż całość łącznie z tymi dobrze rosnącymi. Ogólnie na lekki pie****nik ten grow wygląda...
 

TetraHydroCanna

TechnoViking
Weteran
Rejestracja
Sty 31, 2015
Postów
541
Buchów
2
ku**a.. ale pobojowisko, więcej przypału może się nabawić niż korzyści będzie miał z tego grow. Na początek niech założy sobie tutaj konto i przejdzie do lektury.. Sporo czasu minie zanim ogarnie taki metraż.
 

bujakaTEAM

Well-known member
Rejestracja
Paź 25, 2012
Postów
433
Buchów
0
Słuchajcie.. nie piszę tutaj żeby zbierać jakieś negatywne opinie tylko kumpel potrzebuje pomocy. I podkreślam że nie jest laikiem ;) W tym boksie były już dziesiątki upraw i zawsze wychodziły na wypasie mimo że tak to wygląda.

Aktualnie świecą tylko 3 lampy i są na wysokości 1m.

Roślinki mają 16 dni, dziurki w butelkach są, nawozów na razie nie używa tylko czysta woda filtrowana, Temperatura 23st, max 29st. Kolega aktualnie jest w pracy i nie mam jak teraz podesłać zdjęcia, ale te 20krzaczków wyglądają tak samo jak ten duży na zdjęciu, a reszta taka malutka.
Butelki są dość ciężkie więc może przelanie? Nie podlewa już 3 dni
 

cheton

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 5, 2007
Postów
992
Buchów
3,259
Jak zobaczylem te zdjecia, to od razu na mysl przyszlo mi wlasnie przelanie i na to bym stawial.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,997
Buchów
20,013
Nie mógł polecieć na klonach? Jeszczeto dutchpassion, daj znać ile finalnie będzie herm.
 

bujakaTEAM

Well-known member
Rejestracja
Paź 25, 2012
Postów
433
Buchów
0
Kurde ja też właśnie obstawiam przelanie i to coraz bardziej. Przeraziłem się jak zobaczyłem ile ważą butelki. Doświadczony grower a taka głupotę zrobił ;/ Ogólnie z DP rzadko miewamy problemy ;) Z tego co wiem to w tamtym roku Orion bardzo się zepsuł.. Mam znajomych co kupili Maroc fem i kwitły do listopada a już nie wspomnę jak to porosło..
 

grymasek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2012
Postów
982
Buchów
0
A te donice są przeźroczyste czy mi się wydaje? Widać że lampa za wysoko bo ciągną w górę.. Ogarnijcie to wszystko co i jak a potem w takie eskapady panowie bez fuszerek :)
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,245
Rozwiązań
1
Buchów
16,425
Odznaki
1
W tym boksie były już dziesiątki upraw i zawsze wychodziły na wypasie mimo że tak to wygląda.

I po tych dziesiątkach wypasionych grow planty w błocie stoją?:scratch:
 

meko

Well-known member
Rejestracja
Gru 26, 2015
Postów
237
Buchów
0
no bo sto pierwsza uprawa zawsze się z***ie <lol2>
 

Burmistrz

Well-known member
Rejestracja
Lut 25, 2017
Postów
356
Buchów
0
-przelanie
- ziemia może z nawozem startowym jest.
-na pewno to był dolomit? czy moze wapno gaszone.
- 30zł dziennie na prąd wydaje a takie gówniane doniczki ma :pl:

matka zobaczy ze 1000zł rachunku za prąd to go za lewe jajo powiesi
 

Total Kozak

Buja taka muza!
Weteran
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
3,175
Buchów
6,583
Odznaki
2
Ladne doniczki ;)

Wstrzymalbym sie ze stwierdzeniem, ze kolega nie jest laikiem XD

Odpie****acie tam chujnie, ot co :)
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,997
Buchów
20,013
Ladne doniczki ;)

Wstrzymalbym sie ze stwierdzeniem, ze kolega nie jest laikiem XD

Odpie****acie tam chujnie, ot co :)

Doniczka jak doniczka, ważne żeby trzymała ziemię i miała odpływ na wodę. Pamiętaj, że tańczy baletnica, a nie balerinki. ;)
Paczaj co Zacier wyczyniał w pięciolitrówkach:
displayimage.php
displayimage.php
https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?129036-Regularnie-0-36-HPS-150W/page4
 

Total Kozak

Buja taka muza!
Weteran
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
3,175
Buchów
6,583
Odznaki
2
[MENTION=35010]Zulinho[/MENTION] Oj tak! Pojemnik to pojemnik, jednak u zaciera korzenie nie maja dostepu do światła, a oni na żywca włożyli do butelek po mineralce! Spójż kumplu :)
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,997
Buchów
20,013
[MENTION=35010]Zulinho[/MENTION] Oj tak! Pojemnik to pojemnik, jednak u zaciera korzenie nie maja dostepu do światła, a oni na żywca włożyli do butelek po mineralce! Spójż kumplu :)
Może trenują w ten sposób korzenie? Coś na zasadzie działania światła na korzenie coś alla'fototropizm ujemny. :freak:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół