nasiona marihuany

hermienie

Wyszukiwarka Forumowa:
S

sub

Guest
Sub jak myślisz czy konopie które są uprawiane pod hps od samego początku (klony z klonów itd) które nie hermią i są po selekcji (2 sezon na nich jade) włozone pod coba moga zacząć hermić?

Nie mam pojęcia ;?. Stawiałbym raczej na to, że zmiana widma światła nie ma tu wpływu - ale mogę się mylić;]

Tam miałem w ostatnim projekcie i fest sie zdziwiłem.
Inne spectrum światła i wywala banany pod koniec flo?

Nie wiem. Zdziwiłbym się gdyby to było tym spowodowane. Zapisze sobie to gdzieś - nigdy o czymś takim nie słyszał.

Tak z nieco innej beczki - dawno temu namnażałem pod lampami w bieda boksie rośliny na outa - i o ile out hermów u pewnego miksa raczej nie było, to pod lampą wszystkie tworzyły niewielkie ilości bananów. I to mimo zapylenia, co ma zmniejszać samo z siebie tendencje do tego.
Inne warunki i ...
 

Tula

Well-known member
Rejestracja
Wrz 25, 2008
Postów
75
Buchów
0
Witam ,dzieki za takie rozciagniecie wadku . Czytalem dzis amerykanski artykol tej odmiany i niestety jest podatna na hermienie. W eu duzo osob tego tutenhamonka nie robi co mnie zdziwilo .
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,636
Odznaki
3
musiałeś zaglądać z latarką

hmmm to fakt dość często właczam swiatło u pannienek gdy mają noc ale trwa to zwykle kilka minut i raczej pod hpsem nigdy nie wywoływało hermienia
musze na to zwrócic uwage lub zapalać zielone światło
 

rochas

Well-known member
Rejestracja
Gru 4, 2017
Postów
160
Buchów
0
Czy przypadkiem nie jest to spontaniczna partenokarpia (rozwój owocu bez zapłodnienia)? Oprócz herminia jako jedna z przyczyn...
 
S

sub

Guest
Czy przypadkiem nie jest to spontaniczna partenokarpia (rozwój owocu bez zapłodnienia)? Oprócz herminia jako jedna z przyczyn...

Konopie nie tworzą owoców - nie będzie więc owocu bez zapylenia - partenokarpicznego ogórka bez nasion.
Jeżeli powstały by nasiona bez zapylenia nazywało by sie to apomiksja - i ma się to nijak do hermienia.

Gdzieś kiedyś było jakieś doniesienie [podręcznik hodowli roślin] o możliwej sporadycznej apomiksji u konopi. Ale to tylko 2 linijki tekstu - bez żadnego potwierdzenia w jakimkolwiek innym źródle.

mam jest na forum:

Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Konopi [ IHAK ]

Przedstawia:

Alternatywne wytłumaczenie : jak to się stało, że na roślinie która nie była hermem, ani nie miała styczności z żadnymi r. męskimi. Nagle.... Pojawiło się pojedyncze nasionko.

Fragment ksiażki :

Lehrbuch der Zuchtung landwirtschaftlicher Kulturpflanzen
W.Hoffman, A.Mudra, W.Plarre


Rozmnażanie bezpłciowe

Różnica między rozmnażaniem bezpłciowym a wegetatywnym polega na tym, że nowe osobniki nie powstają tutaj z organów wegetatywnych, ale z nasion. W odróżnieniu od rozmnażania płciowego, nasiona powstają jednak bez uprzedniego zapłodnienia. Stosuje się także w tych wypadkach termin "rozmnażanie apomiktyczne" (apomiksja). Apomiktyczne potomstwo jest pod względem genetycznym identyczne z rośliną mateczną, podobnie jak to ma miejsce w wypadku rozmnażania wegetatywnego, i stanowi linię izogeniczną.

Wyróżnia się kilka form rozmnażania apomiktycznego. Partenogeneza haploidalna polega na rozwoju zarodka z nie zapłodnionej komórki jajowej lub niekiedy z innej hapło-idalnej komórki woreczka zalążkowego (apogamia). U roślin kwiatowych najczęściej występuje partenogeneza d i -ploidalna. Dochodzi do niej wówczas, kiedy sformowanie woreczka zalążkowego nie jest poprzedzone podziałem redukcyjnym (apomejoza, diplosporia), albo kiedy woreczek zalążkowy rozwija się z somatycznej tkanki zalążka (aposporia). Inną formą apomiksji, zbliżoną do rozmnażania wegetatywnego, jest formowanie się zarodka z somatycznych komórek zalążka (embrionia przybyszowa).

Większość gatunków apomiktycznych produkuje żywotne nasiona jedynie w wyniku uprzedniego zapylenia (pseudogamia), zapłodnienia jąder biegunowych i rozwoju mieszańcowego (tri-ploidalnego) bielma. Niekiedy rozwój partenogenetycznych nasion może zostać zainicjowany przez sztuczną stymulację, np. przez zapylenie znamienia pyłkiem nieżywotnym (napromienionym albo długo przechowywanym) lub pyłkiem obcego gatunku, a nawet przez działanie na znamię niektórymi substancjami wzrostowymi.

U większości gatunków apomiktycznych dochodzi niekiedy do sformowania zredukowanych woreczków zalążkowych i do zapłodnienia (apomiksja fakultatywna) i na odwrót - rozmnażanie apomiktyczne występuje sporadycznie również u takich roślin uprawnych, które z reguły rozmnażają się płciowo (dynie, melony, tytoń, chmiel, konopie i in.).
 

rochas

Well-known member
Rejestracja
Gru 4, 2017
Postów
160
Buchów
0
Konopie nie tworzą owoców - nie będzie więc owocu bez zapylenia - partenokarpicznego ogórka bez nasion.
Jeżeli powstały by nasiona bez zapylenia nazywało by sie to apomiksja - i ma się to nijak do hermienia.

Gdzieś kiedyś było jakieś doniesienie [podręcznik hodowli roślin] o możliwej sporadycznej apomiksji u konopi. Ale to tylko 2 linijki tekstu - bez żadnego potwierdzenia w jakimkolwiek innym źródle.

mam jest na forum:

Włąsnie o apomiksje mi chodziło, a sądziłęm, że to partenokarpia... Wiem, że dzwonią dzwony, ale nie wiem w kórym kościele.

Dzięki za fachowe wyjaśninie :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół