nasiona marihuany

Wyliczenie PPF/PPFD

Wyszukiwarka Forumowa:
S

sub

Guest
Nie wiem co masz na mysli mowiac ze to bzdura ale ja uwazam ze to troche jak karmic dziecko samym cukrem bo niby to dostarcza mu energie

Nic ponad to, że tak nie jest: gość napisał ->

Większość zielonego światła nie jest w ogóle absorbowana, ale odbija się od liści, co nadaje im charakterystyczny zielony kolor...
Большая часть зеленого света вообще не поглощается, а отражается от листьев, что и придает им характерный зеленый окрас.

A to nie jest prawda : 10-15% to nie większość. Większość jest absorbowana i napędza fotosyntezę - szczególnie w głębszych partiach liści.

popatrz: https://www.inda-gro.com/IG/sites/default/files/pdf/McCree 1972 Revisited.pdf

1. Absorptance of green light (550 nm) is only 15% less than the average absorptance across the PAR region. The relative action of green light (550 nm) is only 9% less than the average relative action across the PAR region. So let’s dispel the myth that green light is reflected wasted energy?
 

Ashaen

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2017
Postów
298
Buchów
0
Natomiast te wykresy MacCree dotycza absorbancji i reakcji calego liscia/rosliny podczas gdy to co bylo juz pruszone w jednym z postow ktore podeslales wczesniej z jakiegos powodu nie tylko w reklamach LED ale rowniez na studiach (u mnie tez) pokazany i omowiony byl wykres absorbancji samego chlorofilu jako wydestylowanej substacji chemicznej
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Natomiast te wykresy MacCree dotycza absorbancji i reakcji calego liscia/rosliny podczas gdy to co bylo juz pruszone w jednym z postow ktore podeslales wczesniej z jakiegos powodu nie tylko w reklamach LED ale rowniez na studiach (u mnie tez) pokazany i omowiony byl wykres absorbancji samego chlorofilu jako wydestylowanej substacji chemicznej
Nie wiem... zmień kierunek/uczelnię? Moźe sub Cię weźmie pod skrzydła. :sunny:
 
S

sub

Guest
Sub, na przyszłość, citizen tez posiada kalkulator w excelu podajacy dane jak ten w cree, z uwzglednieniem temperatury i spadku wydajnosci. http://ce.citizen.co.jp/productse/led_category.php wybierasz diody i pobierasz narzędzie . pozdro

Dzięki - właśnie zassałem jakiś plik excelowski - problem w tym, że to coś u mnie nie chce działać - nie wiem czemu. Może pora zmienić na nowszą wersje pakiet office.

ps: w open office także mi nie chodzi.

ps2: chodzi w office 2007 ;) - ja miałem jeszcze starszy ;]
 
Ostatnia edycja:

Tribulus

Well-known member
Rejestracja
Maj 15, 2014
Postów
350
Buchów
675
Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez sub Zobacz posta
Tylko ten język - Gość ma sklep
A jeśli chodzi o filmik - to ekchm bariera językowa nie do przeskoczenia - tekst wrzucę w google tłumacz - dubbingu do filmiku nie urodzę
Na filmik po rosyjsku możesz na jutubie nałożyć napisy. Wybierasz settings ---> przetłumacz automatycznie ----> wybór języka.




wow

haha
a ja sie 3 lata poźniej o tym dowiaduje
Ale radocha mimo to jest :)
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,074
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Tribulus napisał:
Ale radocha mimo to jest :)

Taka jak moja wtedy?
Ciekawy dzień - od po jutrze koniec świata - przynajmniej takiego jaki znam.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół