nasiona marihuany

różne odmiany ten sam problem

Wyszukiwarka Forumowa:

zielonylas

Well-known member
Rejestracja
Cze 21, 2009
Postów
70
Buchów
0
witam wszystkich problem jest ten sam u 16 roślin i sa to różne odmiany i potrzebuje fachowej pomocy i dodam że idzie to od dołu rośliny do góry a rośliny rosną w ziemi light mix plagron 16l litrów co 3 dni litr wody na przemian z nawozem hesi a wygląda to tak







dla lepszej diagnozy więcej fotek nadmiaru to raczej nie ma bo nie widać tego na liściach i est to tylno na dole góra cała zdrowa a oto fotki




















czy może to być grzyb?
 
Ostatnia edycja:

Doctor Susz

Duży out to jest to :)
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2015
Postów
2,074
Buchów
1
Jakie pH z podstawki masz?Rosliny są na wegu czy flo?wygląda na braki azotu.
 
M

Manto

Guest
Może to być nadmiar wody zwłaszcza jak liście sa wiotkie objawy podobne do usychania , może tez być za mało wapnia w sumie moze to być wszystko i nic :).

Powinien być zakaz pytania na te tematy .
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,600
Buchów
2,366
Odznaki
1
z nadmiaru zablokowane <rotfl>
 

DzikiDzikiDZIK

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2017
Postów
257
Buchów
0
Może być to niedobór fosforu wywołany przez złe PH.Czy końcówki liści są suche?Bo grzyb i przelanie to raczej nie jest.Sprawdź PH w pierwszej kolejności.Pozdro
 
Ostatnia edycja:

zielonylas

Well-known member
Rejestracja
Cze 21, 2009
Postów
70
Buchów
0
PH nie wiem jakie bo 1 litr wody to za mało żeby wypłyneło ale to dzisiaj idzie czysta woda to podleje tak żeby wypłyneła

ale tak myśle czy nie jest to brak wapnia ponieważ jak rośliny były przesadzane to ziemi nie wymieszałem z dolomitem

fosfor chyba zwykle objawia się na górnych partiach liśći choć nie mam pewnośći w każdym razie dzisiaj sprawdze ph z podstawki
 

DzikiDzikiDZIK

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2017
Postów
257
Buchów
0
Nie odpowiedziałeś mi na pytanie :p . Ja dolomitu na in nie dawałem i jeszcze nigdy z tego powodu problemu nie miałem.Wątpie by był to brak wapnia.Raczej złe PH i poblokowało je.pozdrawiam
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3
Może to być nadmiar wody zwłaszcza jak liście sa wiotkie objawy podobne do usychania , może tez być za mało wapnia w sumie moze to być wszystko i nic :).

Powinien być zakaz pytania na te tematy .

Ty juz przestan sie wypowiadać bo nie chce sie czytac tych wypocin. Zrob saltke czy zabij karpia zrób po prostu cos pożytecznego i zostaw forum na jakis czas...
 

zielonylas

Well-known member
Rejestracja
Cze 21, 2009
Postów
70
Buchów
0




i takie coś na kilku sztukach znalazłem




co do PH po podlaniu z podstawki wacha się miedzy 6.2 a 6.9 zależnie od doniczki a problem występuje na wszystkich roślinach
u tych co mają 6.2 jak i u tych co mają 6.9 a końcówki liści te brązowe nie są suche
 
O

OdcieńZieleni

Guest
ee plecha Ci się w***ała ... widocznie słabą cyrkulacje masz w boxie
 

zielonylas

Well-known member
Rejestracja
Cze 21, 2009
Postów
70
Buchów
0
ale czy ona jest powodem opisanego problemu jeśli tak jak z nią walczyć ?
 

DzikiDzikiDZIK

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2017
Postów
257
Buchów
0
Koncowki lisci nie sa suche wiec jednak to plesn/grzyb.Tak jak dzordz Ci napisal chyba masz cos nie tak z cyrkulacja powietrza w boxie.pozdro
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół