nasiona marihuany

programator SonOFF

Wyszukiwarka Forumowa:

maniek80

Well-known member
Rejestracja
Wrz 14, 2017
Postów
91
Buchów
0
Witam,

Chciałbym zwrócić uwagę iż na rynku dostępny jest nowy programator czasowy

Sonoff - przekaźnik 230V - przełącznik WiFi Android / iOS

Gotowy moduł umożliwiający sterowanie urządzeniami domowymi 230 V o mocy do 2200 W poprzez sieć WiFi z wykorzystaniem aplikacji na smartfona z dowolnego miejsca na świecie. Urządzenie wysyła dane do chmury na serwerze Amazon AWS za pośrednictwem dedykowanej aplikacji.

cena 35zł

Polecam zamiast zwykłych programatorów czasowych.
 

maniek80

Well-known member
Rejestracja
Wrz 14, 2017
Postów
91
Buchów
0
tak tak ale tematu na forum brak a zabawka fajna :)
 

FakeFarmer

Well-known member
Rejestracja
Paź 4, 2017
Postów
191
Buchów
5
Zabawka bardzo fajna. Wiem bo używam :spalony:
Mój konfig:
Sonoff POW jako pierwszy "sterownik" pomiędzy gniazdkiem a boksem. Funkcja zliczania pobranej energii oraz zabezpieczenie przed wizytą nieproszonych gości. Jeden przycisk na ekranie tel i cały boks odcięty od prądu.
Sonoff TH razem z czujnikiem wilgotności i temperatury DHT11, jako sterownik nawilżacza (nawilżacz musi być sterowany mechanicznie). Np ustawiam przedział 70-80% i ładnie steruje nawilżaczem aby była zadana wilgotność.
Sonoff (zwykły) x 4 sterowanie lampami.

Aktualnie czekam na Sonoff SC - do pomiaru "komfortu", zanieczyszczenie powietrza, natężenie światła, poziom hałasu, temp i wilg. :jaraczz:
 

maniek80

Well-known member
Rejestracja
Wrz 14, 2017
Postów
91
Buchów
0
porób jakieś fotki swojej instalacji na tych przekaźnikach i ekranów w tel. :) Pewnie więcej osób się podjara jak to zobaczy :) Ja planuje robić ale na ESP8266 samemu soft - widziałem już takowy. Łącznie z tym że koleś ma pompy perystaltyczne do dozowania płynnych nawozów oraz stabilizacje PH i udostępnił program w środowisku arduino IDE.
 

FakeFarmer

Well-known member
Rejestracja
Paź 4, 2017
Postów
191
Buchów
5
Co do zabawy z IDE arduino ... to już troszkę brak czasu i chęci .. :)
Co do zdjęć instalacji ... nie dzisiaj, cała pajenczyna leży za boksem, jak nie zapomnę to po ścince coś wrzucę.
Zdjęcia ekranów:
Sonoff POW



Sonoff ("zwykły"), ekran programowania czas zał/wył. urządzeń


Sonoff TH z DHT11 (ekran ustawienia poziomu wilgotności lub temperatury), aktualnie odłączony (ale na weg wróci oczywiście)


Czy warto ?
Plusy: cena, możliwości, mnogość modeli i niezły soft
Minusy: konieczny zasięg wifi (!), konieczna zabawa z wkrętakiem a czasami i z lutownicą, brak uziemienia w niektórych modelach (trzeba sobie mostkować między wtyczką a gniazdem o ile jest potrzebne).


Mały tip: zamiast ciąć kabel od urządzenia lepiej do sonoff'a podłączyć krótkie przewody z gniazdem i wtyczką, czyli robimy coś a'la przedłurzacz.
Oczywiście zamiast się tak bawić można kupić wersję "gniazdkową" S20.

Po zmianie softu w module, można nim zarządzać z poziomu np Domoticza (!), wtedy mamy już pełen wachlarz możliwości.

Podsumowując: dla gadzeciarzy zabawka bardzo fajna.
 

EasyFarmer

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2012
Postów
454
Buchów
5
Trochę odkopujw ale z dwóch miesięcy wiec nie jest źle. Chce kupić takie coś właśnie. Napisze mi ktoś kto to ma jak to działa? Jak podlaczyc pod co itp? Totalny laik ze mnie z elwktryki
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół