nasiona marihuany

Żelazo w organice - jak zaspokoic niedobór?

Wyszukiwarka Forumowa:

Krzoker

Well-known member
Rejestracja
Sie 19, 2017
Postów
106
Buchów
1
jak w temacie
wyskoczyl mi niedobor zelaza wedlug ulotki cana
czym zaspokoic niedobor?
 

byle z fartem

Na pewno nie Pazdan
Weteran
Rejestracja
Cze 5, 2016
Postów
520
Buchów
52
Myślę, że popiół drzewny powinien Ci pomóc. N i P w nim niewiele może mieć trochę K, ale przede wszystkim ma sporo Ca, Mg i Fe co dla Ciebie jest dobrą wiadomością, bo jeśli mylisz niedobór Fe z Ca to popiół powinien ugasić oba pożary, uważaj tylko na ph waha się między 9 a 14.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Krzoker

Well-known member
Rejestracja
Sie 19, 2017
Postów
106
Buchów
1
Myślę, że popiół drzewny powinien Ci pomóc. N i P w nim niewiele może mieć trochę K, ale przede wszystkim ma sporo Ca, Mg i Fe co dla Ciebie jest dobrą wiadomością, bo jeśli mylisz niedobór Fe z Ca to popiół powinien ugasić oba pożary, uważaj tylko na ph waha się między 9 a 14.


No wlasnie wyglada mi to na niedobor zelaza a nie wapnia. jesli popiol drzewny pomoze to super. z lisciastych moze byc? samemu zrobic czy sa jakies pewne kupne suplementy?
 

byle z fartem

Na pewno nie Pazdan
Weteran
Rejestracja
Cze 5, 2016
Postów
520
Buchów
52
No wlasnie wyglada mi to na niedobor zelaza a nie wapnia. jesli popiol drzewny pomoze to super. z lisciastych moze byc? samemu zrobic czy sa jakies pewne kupne suplementy?





Ilość pozyskanego popiołu drzewnego różni się w zależności od rodzaju drewna. Z drewna twardego (dąb, jesion, grab) zazwyczaj uzyskuje się więcej popiołu niż z drewna miękkiego (lipa, sosna, brzoza). Z kolei z kory i liści na ogół powstaje więcej popiołu niż z wewnętrznych części drzewa. Popiół z drzew iglastych posiada mniej składników mineralnych niż popiół z drzew liściastych.

Jeśli chodzi o dawkowanie bezpieczna dawka to 30-50g/m2 w jeśli niedobory już wystąpiły zastosowałbym 80-100g/m2 w formie mieszaniny z wodą z wyregulowanym ph na 6,2.

Nie jestem specem w dziedzinie organiki, może któryś z kolegów uzupełni odpowiedź o ile nie wyczerpałem tematu.
 

Krzoker

Well-known member
Rejestracja
Sie 19, 2017
Postów
106
Buchów
1
Dzieki ByleZFartem :D
oby pomoglo :) jeszcze moze ph gleby sie podnioslo ale nie zaszkodzi dosuplementowac panienek :D
Dzieki jeszcze raz a porade :)
 

DzikiDzikiDZIK

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2017
Postów
257
Buchów
0
Nie za bardzo wiem czy to pomaga a jeśli już to nie szybko ale moja babcia zawsze pod swoje kwiaty zardzewiałe gwoździe w ziemię wsadzała i ponoć pomagało.Pod róże szły też skórki z bananów:) robiła to gdy miała niedobór żelaza.nie chcę wylądować w perełkach hehe dlatego zaznaczam że się na tym nie znam.ma ktoś doświadczenie z tym ?sam jestem ciekaw.ale chyba ludzie starej daty wiedzą co robią.bo kwiaty w rękach mojej babki były zawsze super.pozdro
 

420000000

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 19, 2008
Postów
2,151
Buchów
2
Za kilka złotych kupisz jakiś bioNawóz z żelazem, jest tego w ch*j.... chyba możesz przeznaczyć na ten cel 20-30zł, chyba że nie możesz i wolisz eksperymentować i się pier***ić ;).


BTW, gdybyś kawałki metalu zalał wodą w wiaderku, i odstawił na kilka dni... myśle że też będzie działać.
 
Ostatnia edycja:

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Gwoździe są ok.
 

Krzoker

Well-known member
Rejestracja
Sie 19, 2017
Postów
106
Buchów
1
Hehehe Panowie chyba zrobie metda podwojnej proby :D
bio nawoz zelazem i do tego wsadze kawalek dobrej stali weglowej w ziemie zobaczymy :)
Dziekóweczka :)
 

RedLion49

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2016
Postów
608
Buchów
0
Nie za bardzo wiem czy to pomaga a jeśli już to nie szybko ale moja babcia zawsze pod swoje kwiaty zardzewiałe gwoździe w ziemię wsadzała i ponoć pomagało.Pod róże szły też skórki z bananów:) robiła to gdy miała niedobór żelaza.nie chcę wylądować w perełkach hehe dlatego zaznaczam że się na tym nie znam.ma ktoś doświadczenie z tym ?sam jestem ciekaw.ale chyba ludzie starej daty wiedzą co robią.bo kwiaty w rękach mojej babki były zawsze super.pozdro

Moja babcia również tak robiła i kwiaty zawsze super
 
M

Manto

Guest
Ale macie pomysły fajne .

Najlepszym rozwiązaniem jest opryskiwanie roślin przy pomocy roztworu wodnego EDDHA maks. 0,1 grama na litr lub chelatów EDTA maks 0,5 grama na litr albo wiele osób stosuje zelazo chelat fe akwariowy bo chelat jest szybciej wchłaniany .
 

DzikiDzikiDZIK

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2017
Postów
257
Buchów
0
OK :) Fajnie wiedzieć.Ale żaden pomysł nie jest zły.Bo przy uprawie organicznej na OUT parę takich gwoździ możemy w ziemię zapobiegawczo zapodać :)Na IN też można w donicę parę wsadzić.Kiedyś też czytałem w Soft Secret jak ktoś bawił się w smarowanie strony wewnętrznej donicy bodajrze chlorkiem miedzi (czymś z miedzią,chemikiem nie jestem) i miało to na celu odbijać korzenie do wewnątrz donicy po zetknięciu się korzenia z tą miedzią i tym sposobem maksymalizować rozrost korzeni i wykorzystanie całego medium w donicy oraz powiększyć bryłę korzeniową.Ja osobiście nie praktykowałem tego ale uważam że niektóre porady tego typu mogą być bezcenne.Sam też to kiedyś sprawdzę.Pozdro
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Kiedyś też czytałem w Soft Secret jak ktoś bawił się w smarowanie strony wewnętrznej donicy bodajrze chlorkiem miedzi (czymś z miedzią,chemikiem nie jestem) i miało to na celu odbijać korzenie do wewnątrz donicy po zetknięciu się korzenia z tą miedzią i tym sposobem maksymalizować rozrost korzeni i wykorzystanie całego medium w donicy oraz powiększyć bryłę korzeniową.Ja osobiście nie praktykowałem tego ale uważam że niektóre porady tego typu mogą być bezcenne.Sam też to kiedyś sprawdzę.Pozdro

Dokładnie tak samo działają doniczki smart-pot i air pot ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół